Skocz do zawartości

Zapytanie o pliki index.dat w katalogu Historia


Sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

Wchodząc do lokalizacji %userprofile%/ustawienia lokalne/Historia

z poziomu okien Windowsa wyświetlają mi się ikony z nazwami poszczególnych dni: Dzisiaj, Wczoraj, Niedziela.... itd, które mogę bez problemu usunąć.

Natomiast otwierając tę samą lokację za pomocą TotalCommandera pokazuje mi się katalog History.IE5 oraz plik deskop.ini.

deskop.ini jest jak najwidoczniej parametrami ustawienia pulpitu. Następnie otwieram katalog History.IE5 i w nim widzę szereg katalogów oznaczonych (przykładowo ostatni) MSHist012010062920100630 oraz plik index.dat. Rozumiem, że każdy katalog w nazwie ma swoją specyficzną datę tworzenia historii, a w każdym z nich znajduje się pojedynczy plik index.dat

O co mi chodzi?

1. Czy można bezproblemowo usunąć wszystkie te foldery i pliki z katalogu History ?

2. Jak wyłączyć tę opcję zapisu historii wykonywanych czynności na komputerze ?

3. Czym otwierać i przeglądać pliki index.dat ( dodam , że w Notatnik.exe widać niektóre lokalizacje otwierane przez osobę a reszta zapisu ma postać kodowa binarną)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
1. Czy można bezproblemowo usunąć wszystkie te foldery i pliki z katalogu History ?

2. Jak wyłączyć tę opcję zapisu historii wykonywanych czynności na komputerze ?

3. Czym otwierać i przeglądać pliki index.dat ( dodam , że w Notatnik.exe widać niektóre lokalizacje otwierane przez osobę a reszta zapisu ma postać kodowa binarną)

 

Pliki usuniesz recznie albo przy pomocy, np.CCleaner'a. Program ma opcje usuwania historii przeglądania stron i plików index.dat.

 

Do podgladu plików index.dat możesz użyc programów np. Cookie Viewer, Index.dat Suite.

Odnośnik do komentarza
2. Jak wyłączyć tę opcję zapisu historii wykonywanych czynności na komputerze ?

 

Nie znam żadnego sposobu na permanentne "wyłączenie" plików index.dat. Owszem, można w Opcjach Internetowych ustawić Historię na zero + Autouzupełnianie wyłączyć + opróżnić dotychczas nagraną + pliki index skasować, ale pliki te zostaną odtworzone. To zresztą nie jedyne index.dat w systemie, są także takie, których nie należy ruszać (wyzerowanie pliku z C:\WINDOWS\Pchealth\Helpctr\Offlinecache owocuje dysfunkcją narzędzia msinfo32).

 

3. Czym otwierać i przeglądać pliki index.dat ( dodam , że w Notatnik.exe widać niektóre lokalizacje otwierane przez osobę a reszta zapisu ma postać kodowa binarną)

 

Do przeglądania i usuwania określonych fragmentów z plików index.dat (a nie całych plików per se) możesz wykorzystać darmowy Index.dat Analyzer.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dziękuje za pomoc

Wykasowałem te pliki Index.dat z History które się dało, tego którego nie byłem w stanie nadpisałem programem Index.dat Analyzer.

Głownie chodziło mi o wykasowanie pozycji otwieranych dokumentów na komputerze gdyż nie lubię "jak ktoś mi na ręce patrzy" co kiedy i jak robiłem.

 

 

 

Bardzo fajny programik msinfo32 z którego dotąd nie korzystałem myślę że ułatwi on analizę małych zrzutów pamięci dzieki indeksom zasobów:)

 

Wszystkie rady bardzo mi się przydały

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...