Skocz do zawartości

Netbook + recovery na DVD


Rekomendowane odpowiedzi

Więc jest sobie netbook Asus z serii eee PC i chciałbym na nim wgrać Windowsa XP. Ale pojawiają się problemy:

Wbudowane Recovery nie działa(to znaczy wciskam przy starcie F9 - wyświetla się, że recovery zostały wybrane ale to nie prawda komputer kontyunuje sobie bootowanie z normalnych nośników.

Do netbooka została dołączona płyta DVD z recovery, niestety nie mam możliwości wykorzystanie zewnętrznego napędu DVD - bo go po prostu nie mam.

Na tej płycie znajduje się między innymi folder recoevery a w nim plik obrazu w formacie .GHO

 

Potrzebuje jakiegoś sposobu żeby jakoś rozpakować ten obraz na pendrive/dysk przenośny i ruszyć na netbooku, ewnetualnie tą całą płytę.

 

Próbowałem uzyć narzędzia boottoolxp udostępnianego przes Asusa, ale on wyrzuca błąd, żeby włążyć Linuxa albo Support DVD(w którego własnie posiadaniu jestem).

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

:ph34r: siwy3461

 

Do netbooka została dołączona płyta DVD z recovery, niestety nie mam możliwości wykorzystanie zewnętrznego napędu DVD -bogo po prostu nie mam.

Zmień w BIOS-ie kolejność bootowania i wystartuj komputer z pendrive - FlashBoot .

Wbudowane Recovery nie działa(to znaczy wciskam przy starcie F9 - wyświetla się, że recovery zostały wybrane ale to nie prawdakomputer kontyunuje sobie bootowanie z normalnych nośników.

 

Dokładniej.

Odnośnik do komentarza

siwy3461

 

netbook Asus z serii eee PC i chciałbym na nim wgrać Windowsa XP. (...) Do netbooka została dołączona płyta DVD z recovery, niestety nie mam możliwości wykorzystanie zewnętrznego napędu DVD - bo go po prostu nie mam.

Na tej płycie znajduje się między innymi folder recoevery a w nim plik obrazu w formacie .GHO

 

Może ten temat w czymś pomoże (Ghost z USB): KLIK.

 

 

 

.

 

 

Odnośnik do komentarza

Picasso, Bonifacy ->

Dziękuje za naprowadzenie mnie na rozwiązanie, wasze sposoby sprawdzę i zdam relacje dopiero w środku tygodnia(środa, czwartek) bo wtedy znowu dorwę się do netbooka - ogólnie to ta sprawa ma w miarę niski piorytet.

Ewentualnie mogę sobie wymeiszać te 2 sposoby i złapać ghosta na USB, a obraz mieć na drugim pendrive/dysku.

Do usłyszenia w środę/czwartek, tymczasem Dzięki :)

 

Edit: A nie zapomiałem, że mam jeszcze jeden problem do konsulatacji:P

Spokojnie założę odpowiedni temat.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...