Skocz do zawartości

Otwieranie za pomocą


Rekomendowane odpowiedzi

Witam:

Od niespełna miesiąca oswajam się z systemem Windows 7 Home Premium i zdążyłem trochę namotać, nie jest to, tak mi się wydaje, rzecz która wpływa na złe działanie komputera, ale mnie osobiście przeszkadza. Ale do sedna, zainstalowałem 7-Zip, oczywiście w opcjach zaznaczyłem wszystkie okienka do skojarzeń, ale podejrzewam, że trzeba było restartnąć system. Następnie próbowałem otworzyć archiwum i wyskoczyło mi okienko " System plików nie może otworzyć tego pliku" to zaznaczyłem wybierz program z określonej listy, dotarłem do folderu 7-Zip i tu zacząłem motać, bo zaznaczałem nie te pliki co trzeba, aż doszedłem do tego prawidłowego, 7-Zip File Manager. Ale te 2 zbędne zaznaczone siedzą w okienku z załącznika i nijak nie idzie ich z stamtąd wywalić. Jeśli ktoś by wiedział i chciał się z tym podzielić jak się z tym uporać, to byłbym wdzięczny.

post-3030-0-08826500-1330612196_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

switch48

 

Eee ... ale to zdezelowany 32-bitowy program ("Download for Win 9x/ME/NT/2K and Windows XP"). Pomijając już zagrożenie braku kompatybilności na Windows 7, to się nawet nie zintegruje na 64-bitowym Windows. A taki ma = popatrz na inne tematy.

 

 

stanley50

 

Ale te 2 zbędne zaznaczone siedzą w okienku z załącznika i nijak nie idzie ich z stamtąd wywalić.

 

Czyli chodzi o sprzątnięcie wpisów? Do wertowania materiał (i pod-linki do artykule o programach domyślnych): KLIK.

 

EDIT: jeszcze sprawdź Unassocc, pod kątem rozlinkowania rozszerzenia *.7z.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
picasso z całym szacunkiem ale właśnie odpaliłem ten programik pod W7HPx64 na notku

 

Z całym szacunkiem switch48, ale popatrz jeszcze raz:

 

to się nawet nie zintegruje na 64-bitowym Windows. A taki ma = popatrz na inne tematy.

 

Program nie integruje rozszerzenia na eksploratorze 64-bit, brak widoczności menu kontekstowego, konkretnie tego: "Adds a user-configurable "Open with" sub-menu to each file.", bo jest modułem 32-bitowym. Wiem co widzisz, tylko widzisz tylko połowę możliwości aplikacji, tylko dostęp w Menu Start a nie pełnię możliwości. Jedyne co program robi w menu kontekstowym, to wyłącza systemowe menu kontekstowe "Otwórz za pomocą". Niestety swojego już nie wstawia, bo nie ma natywnego modułu x64. Więc po co to instalować, tym bardziej że są systemowe sposoby i nie trzeba sobie śmiecić. Tak, wg mnie to śmiecenie, instalacja pół-sprawnej aplikacji (nie wszystkie cechy ujawnione).

 

A tu zagadka, okno rozszerzenia ZIP i co widzi na ten temat OpenExpert:

 

zipi.th.png

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Czyli chodzi o sprzątnięcie wpisów? Do wertowania materiał (i pod-linki do artykule o programach domyślnych): KLIK.

 

EDIT: jeszcze sprawdź Unassocc, pod kątem rozlinkowania rozszerzenia *.7z.

 

Miła Pani, artykuł dla mnie to czarna magia, zwłaszcza że nie w rodzimym języku, a z tego programu też nie za bardzo wiedziałem jak skorzystać, napewno dla kogoś znającego jezyk angielski było by to bardzo pomocne. Ale zaryzykowałem i odinstalowałem 7-Zip-a, następnie wszedłem w Manager Rejestru i dałem, znajdź wpisałem 7-Zip i wykosiłem wszystko co znalazł o tej nazwie. Zrestartowałem komputer i zainstalowałem od nowa 7-Zipa i wpisy znikneły. Nie wiem czy dobrze postąpiłem ale udało się.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...