Skocz do zawartości

2 Opery na 1 systemie?


mortal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was.

 

Zwracam się do Was z może niepoważnym, ale za to denerwującym problemem. Otóż mam problem z przeglądarką Opera, a właściwie jakby z 2 takimi przeglądarkami, ale po kolei.

 

Używam przeglądarki Opera w wersji 11.61 na której mam kilka zakładek. Po kliknięciu po raz pierwszy na ikonę Opery otwiera mi się Opera w wersji 11.61. Jeśli jednak zechcę otworzyć inną kartę to otwiera mi się Opera w starszej, uprzednio posiadanej wersji ( w moim przypadku 11.01 ). Co bardziej denerwujące wersja 11.61 przyjmuje podstawowe zakładki wersji 11.01, czyli jak zainstalowałem wersję 11.01 i miałem wtedy 5 zakładek, to tyle jest w wersji 11.61, niezależnie od tego ile zakładek dodałem w czasie używania starszej wersji Opery.

 

Mam nadzieje że jasno się wyraziłem. Czy ktoś z Was może mi pomóc rozwiązać te problemy? Mianowicie chodzi mi o to by:

 

- po klikaniu na ikonę Opery zawsze otwierała mi się jej najnowsza wersja

- by najnowsza zainstalowana wersja " kopiowała " do siebie wszystkie zakładki ze starszej wersji, a nie tylko te które były obecne gdy starsza wersja została zainstalowana.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Czasem tak się aplikacje dublują, szczególnie jak przy aktualizacji wybrałeś inną ścieżkę do instalacji niż miała starsza wersja. Sugerowałbym najpierw wyeksportować zakładki z nowszej Opery w jakieś bezpieczne miejsce i usunać obie Opery (powinny byc dwie pozycje w RevoUninstaller, zacznij od nowszej). Kiedy będzie czysto zainstaluj od nowa najnowszą wersję Opery i importuj do niej zakładki. Następne aktualizacje powinny przebiegać dobrze, szczególnie jak będziesz trzymał apliakcje w tym samym folderze.

Odnośnik do komentarza

Zawsze wybieram tą samą ścieżke, ale mniejsze z tym. Usunąlem Operę za pomocą Revo. Była na liście tylko starsza wersja do usunięcia, najnowszej nie było na liście. Po usunięciu starszej wycieło mi obie Opery z systemu. Ściągnąłem najnowszą instalkę Opery, zainstalowałem i póki co jest ok. Zastanawia mnie tylko 1 rzecz. Jak to możliwe, że po zainstalowaniu Opery są od razu wszystkie zakładki i strona startowa taka jaką miałem?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...