Skocz do zawartości

" Moj " komputer - jakie czesci do skladaka ?


kaczakkkk

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowilem zlozyc sobie komputer. Moja wizja: maszyna szybka i wydajna bo chcialbym na nim zainstalowac rownolegle, Linuksa i Win7 Ultimate jako dwoch "gospodarzy" na ktorych zainstalowalbym po dwa systemy wirtualne tzw "gosci" To wiaze sie z bardzo duzym zapotrzebowaniem na pamiec fizyczna.

Plyta glowna powinna:

- wspierac RAJD /zastanawiam sie czy nie lepiej zastosowac pamiec SSD/

- gniazda na DD3 /najlepiej 4 gniazda/ - 10 - 12 GB RAM-u.

- wspierac USB 3

- wspierac wirtualizacje i HyperThreading

- miec wiecej niz 4 gniazd SATA

Procesor:

- wirtualizacja jest lepsza u Intela ale czekam na Wasze sugestie

Cooling:

- czy air czy water czekam na Wasze sugestie

Mam:

- ANTEC P160 full ATX case /window/

http://www.tweaknews...160w/index2.php

- Power sypply - ANTEC Neo 480W

- napedy optyczne do wyboru.na SATA

- HDD na SATA

- karty rozszerzen do wyboru

Jak z tego wszystkiego zrobic szybka i wydajna maszyne?

Ps. W domu sie nie przelewa, tak a propo,s wielkosci srodkow na ten cel.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

+

kompletnie odpada, buda zupełnie nieprzystosowana.

a to do czego ci potrzebne?

w celach wymienionych dalej? To żart czy brak wiedzy ?

 

Odnosnie "budy" - to jak ja optymalnie wykorzystac?

Odnosnie "hyperthreading" - zastanawialem sie czy symulowanie dwoch procesorow przy jednym fizycznym CPU to jest zwiekszenie

wydajnosci, czy tez nie?

Odnosnie "w celach wymienionych dalej? To żart czy brak wiedzy ?" - nie rozumiem !

 

Najprosciej: chce miec komputer gdzie bede mogl uruchamiac wybrany system wirtualny /w zaleznosci od zadania/, badz jeden system bedzie pracowal w tle, a rownolegle na drugim bede robil cos i nnego. Wazna jest wydajnosc: plyty, procesora, pamieci.

Jak w tej budzie przy chodzeniu powietrznym osiagnac ten cel?

Odnośnik do komentarza

ale przecież cele, które przed nim wyznaczasz nie są niczym nadzwyczajnym. Do tego nadaje się każdy komp z prockiem z sprzętową wirtualizacją, w Intelu jest VTx i VTd, nawet takie zwykłe DC czy C2D mogą się tym "pochwalić".

Tak, racja ale ja chce miec spokoj z takimi sprawami jak : TV wysokiej rozdzielczosci, gry /dla syna/, wielozadaniowosc szeroko pojeta,

coraz bardziej wymagajace aplikacje uzytkowe. To powinna byc uniwersalna szybka multifunkcyjna /na 2 monitory/ maszynka gdzie po zlozeniu, zainstalowaniu, skonfigurowaniu i backupie Systemu bede mial spokoj moze nawet na 5 lat.

Gdybym mial duzo pieniedzy kupilbym "gotowca" i po sprawie ale w tej sytuacji musze skladac i oszczedzac.

Co Twoim zdaniem najlepiej wlozyc do tego "pudla"?

- jaka plyta?

- jaki procek? /1-2-4 jajeczny?/ Sila rzeczy to musi byc procek 64-bit

Chcialbym zeby komp mial wystarczajacy zapas wydajnosci i pamieci zeby plynnie wykonywal zadania na dwoch rownolegle aktywnych systemach. Na jednym konwersja materialu filmowego na drugim Net czy Office czy jeszcze cos innego.

- jakie pamieci?

przy warunkach podanych powyzej?

Odnośnik do komentarza
Chcialbym zeby komp mial wystarczajacy zapas wydajnosci i pamieci zeby plynnie wykonywal zadania na dwoch rownolegle aktywnych systemach

to ciekawe. Chcialbym wiedziec czy to mozliwe bo zainstalowac dwa systemy nie problem, ale uruchomic nawet na dwoch monitorach? Chetnie sie dowiem jak to zrobic. Mam taki komputer ktory poradzi i trzem naraz. Byloby zabawnie. Wie ktos czy to mozliwe.?

@edit

dobrze Cie rozumiem? Dwa systemy licencjonowane, nie jeden OS, a drugi wirtualny.

 

@edit

Po co kombinowac http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/zestawy_komputerowe_na_luty_2012?page=0,0

wybierz cos , wprowadzimy male zmiany wzgledem np. RAM i po bolach.

Odnośnik do komentarza

to ciekawe. Chcialbym wiedziec czy to mozliwe bo zainstalowac dwa systemy nie problem, ale uruchomic nawet na dwoch monitorach? Chetnie sie dowiem jak to zrobic. Mam taki komputer ktory poradzi i trzem naraz. Byloby zabawnie. Wie ktos czy to mozliwe.?

@edit

dobrze Cie rozumiem? Dwa systemy licencjonowane, nie jeden OS, a drugi wirtualny.

 

@edit

Po co kombinowac http://www.purepc.pl...y_2012?page=0,0

wybierz cos , wprowadzimy male zmiany wzgledem np. RAM i po bolach.

Na dole dwa OS-y, np Debian i Win7 64bit.Wubi 8.04. Na Debianie 2 wirtualne OS-y /goscie/ i na Windzie7 tez 2 wirtualne OS-y/Virtual PC 2007/ np 98 i XP/tylko przyklad/ chociaz "7" ma zaimplementowany tryb XP

Na takiej konfiguracji zamierzam sprawdzic:

- DualMonitorTools

- MultiMonMan

- Virtual Desktop 1.2

- Dual Display Mouse Manager 1.1

- Monitorek

- ScreenSlicer EIZO

- ZoneOS ZoneScreen 1.1.120

- other multiple monitor software

Grafa oczywiscie musi wspierac konfig.

Przepraszam za wyliczanke a nie linki do stro ale korzystalem z mojego prywatnego archiwum.

Odnośnik do komentarza

Do 1200 zł najbardziej odpowiednia będzie platforma AMD i proc FX;

procek: AMD FX-6100 544zł

płyta: GA 970A-D3 305zł

ram: Corsair CMZ16GX3M4X1600C9 16GB - 353zł

 

razem circa 1202 zł w morele.net

Nigdy nie mialem AMD. To bedzie nowe doswiadczenie. W specyfikacji plyty nie widzialem nic o wsparciu wirtualizacji? I jeszcze jeden drobiazg chlodzenie powietrzne, jakie? Pozdro.

Odnośnik do komentarza
W specyfikacji plyty nie widzialem nic o wsparciu wirtualizacji?
w specyfikacji płyty nie ma ale jest w specyfikacji procka bo on przecież wirtualizuje.

 

http://www.amd.com/p...l-features.aspx co prawda jest mowa na początku o ośmiordzeniowcu ale wybrany przeze mnie 6-cio rdzeniowiec poza dwoma mniej rdzeniami niczym się tak naprawdę nie różni.

 

I jeszcze jeden drobiazg chlodzenie powietrzne, jakie?
myślę, że skoro nie będzie OC to wystarczy stockowy gdy stwierdzisz, że jest zbyt głośny zawsze możesz pomyśleć o zmianie, a wtedy poszukamy.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...