Skocz do zawartości

Losowanie licencji na oprogramowanie zabezpieczające


picasso

Rekomendowane odpowiedzi

Wyraziłam zgodę na publikowanie recenzji szeroko pojętego komercyjnego oprogramowania zabezpieczającego połączone z losowaniem legalnych darmowych licencji otrzymanych od producenta (w zamian za ową recenzję bądź przekład aplikacji). Uznałam to za atrakcyjną i pomocną (nie szukaj pirata = trojan) dla naszych użytkowników ofertę, wpisującą się w mój tok myślowy na temat rozdawania jakiś fajnych rzeczy.

 

1. Recenzentem będzie użytkownik bierni, z którym została omówiona wstępnie sprawa wyglądu i sposobu podania treści, tak by trzymało się to pożądanego charakteru. Recenzja aplikacji losowanej ma być składową opisu z galerią i autorskim komentarzem-smaczkiem, oraz dopuszczać komentarze użytkowników np. w kwestii konfiguracji aplikacji, jako że temat - mimo zakończenia losowania - ma utrzymać swój opisowy charakter i służyć pomocą długofalową. Miejsce recenzji: dział Oprogramowanie zabezpieczające.

 

2. By zapewnić uczciwość wyników:

- Ekipa zarządzająca (administracja i moderacja) jest wykluczona z udziału.

- Losowanie odbywać się będzie via random.org

 

3. Podstawą do wzięcia udziału w losowaniu jest określony staż na forum. Tzw. "ekspresowe rejestracje" tylko i wyłącznie w celu pozyskania licencji nie wchodzą w grę. W związku z tym, że forum jest obiektem raczkującym, na chwilę obecną za próg został uznany staż 3 tygodnie. W późniejszym czasokresie mogą zostać wprowadzone dodatkowe warunki ochronne przed nieuczciwymi "łowcami" i "kolekcjonerami", z towarzyszącym Regulaminem.

 

4. W zamiarze zjawisko ma mieć charakter cykliczny, powracać w pewnych odstępach czasowych. Częstotliwość nie może zostać jednoznacznie określona. Jest to zależne od dobrej woli producenta i nie zawsze można w sposób regularny jak w zegarku stawiać się z plikiem kluczy.

 

Jeśli zanotuję jakieś poważne naruszenia, spory i inne tego typu akcenty, likwiduję system.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

moje uwagi - do rozważenia :lol:

 

W temacie losowania licencji na oprogramowanie zabezpieczające po wyznaczeniu ogólnych zasad, czyli :

- Recenzent i przeprowadzający losowanie - Użytkownik Bierni

- Miejsce - Dział "Oprogramowanie zabezpieczające"

- Uczestnicy - Użytkownicy z minimum 3-tygodniowym stażem na forum ( z wyłączeniem Administratorów i Moderatorów)

 

brakuje (JAK DLA MNIE ;) ) doprecyzowania szczegółów w momencie, gdy to wchodzi w życie - czyli czegoś na kształt REGULAMINU UCZESTNIKA LOTERII

 

Taki MINI - REGULAMIN określający jasno zasady co, jak, gdzie i kiedy - powinien się znaleźć na wstępie tematu przyklejonego - Darmowe licencje na oprogramowanie AV KLIK

 

Powyższy temat powinien być (moim zdaniem) również miejscem, gdzie będzie można prześledzić całość na temat loterii, czyli :

- powinien zawierać zapowiedzi kolejnych loterii ( z terminem zgłaszania uczestnictwa) i linki to tematów odnośnie poszczególnych programów

- powinien być miejscem, gdzie można zgłaszać swoje uwagi, propozycje innych programów itp...

 

Natomiast TEMATY dotyczące poszczególnych PROGRAMÓW i losowań ( z każdorazowym linkiem z tematu przyklejonego/głównego - lub przyklejeniem również tych tematów ) są, jak rozumiem, miejscem na:

- Recenzję i opis programu

- komentarze Użytkowników

- zgłoszenia chęci uczestnictwa w tym konkretnym losowaniu

- przedstawieniu listy Zwycięzców loterii

brakuje mi tu tylko takiego małego podsumowania co do przebiegu losowania - czyli, w jednym poście podsumowanie, ilu i którzy Uczestnicy ostatecznie wzięli udział w losowaniu, a dopiero potem - lista Zwycięzców :)

 

Jak dla mnie na ten moment trzeba się trochę naszukać, by ogarnąć całość, co się w temacie zadziało i dzieje, co z oprogramowania zostało zaproponowane/opisane, kto się zgłosił do losowania, kogo wylosowano ... temat licencji jest w kawałkach - trochę tu, trochę tam , same recenzje giną między innymi tematami z oprogramowania zabezpieczającego...

 

Zbierając wszystko - mam nadzieję, że niczego nie przeoczyłam - były do tej pory zamieszczone dwie recenzje i trzy losowania :

Hitman Pro 3 - 28.08.2010 KLIK

OSSS - 06.07.2010 KLIK

DefenseWall (bez recenzji) - 15.10.2010 KLIK

 

A tak w ogóle to jestem zaskoczona małym zainteresowaniem Użytkowników tematem - bo skoro na 859 Użytkowników forum do losowania zgłasza się góra 10 Osób ( mogę się mylić) - to może nie wszyscy zauważyli, że losowania już się rozpoczęły ;) ?

 

 

Propozycja takiego krótkiego REGULAMINU/ZASAD - UCZESTNIKA LOTERII ;) :

1) wymagany staż na forum - 3 tygodnie

2) sposób zgłaszania się do LOTERII - zgłoszenie uczestnictwa należy zamieścić bezpośrednio w temacie zawierającym RECENZJĘ/OPIS konkretnego PROGRAMU ( dopuszcza się również PW i e-mail )

3) termin nadsyłania zgłoszeń - każdorazowo określony w temacie dotyczącym konkretnego programu i losowania

4) ogłoszenie zwycięzców - j.w.

5) informacja o kolejnym losowaniu - każdorazowo informacja i link w temacie głównym ( przyklejonym) oraz dodanie NOWEGO TEMATU dla konkretnego programu

6) uwagi, sugestie itp... nie związane z opisywanym programem - należy zamieszczać w temacie głównym (przyklejonym )

Edytowane przez mycha69
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Wiesławie, trafiłeś w sedno. Ostatni post bierniego dot. licencji pojawił się prawie trzy tygodnie temu i zawiera przemyślenia o potrzebach fizjologicznych, a widać, że została co najmniej jedna (por. przyklejony w Oprogramowaniu zabezpieczającym). Potrafię zrozumieć, że ktoś nie ma czasu i jest wtedy faktycznie mniej aktywny, a nie lata po off-topach.

Siedzę tutaj, bo w "moich" działach sucho i nie mam co robić, natomiast podstawowa zasada: nie zaniedbywać userów (dot. się tylko modów). ;)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...