Skocz do zawartości

Wykorzystanie miejsca na dysku


Traxter

Rekomendowane odpowiedzi

Win 7 wyświetla w oknie Komputer wszystkie dyski / partycje wraz z ilością wykorzystanego miejsca. Ustawiając widok Kafelki wyświetla się dodatkowo graficzny słupek. Po wykorzystaniu 90% miejsca kolor zmienia się z niebieskiego na czerwony.

Chciałbym, aby kolor pozostał cały czas niebieski, nawet gdy na dysku jest mniej niż 10% miejsca. Można to jakoś zedytować?

 

post-34-0-81639700-1329513936_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie znam żadnej polubownej metody zapobiegania czerwonemu paskowi ... Taka akcja to prawdopodobnie już kierunek na oszukańczą modyfikację zasobów C:\Windows\Resources\Themes\Aero\aero.msstyles i któregoś z numerów w IMAGE (KLIK).

 

Co innego gdybyś chciał te mierniki usunąć całkowicie z widoku kafelkowego, to wykonalne na zasadzie edycji rejestru.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Próbowałem też z wpisem DiskSpaceThreshold w usłudze Serwer (..LanmanServer\Parameters), ustawiając na 0 ale to nic nie daje, podobnie jak NoLowDiskSpaceChecks o wartości 1.

 

Pierwsze to nie ta bajka (to logowanie zdarzenia w Dzienniku), drugie likwiduje tylko ostrzeżeniową informację w obszarze powiadomień ...

 

 

To może podaj jak całkowicie usunąć ten pasek, zobaczę jak to będzie wyglądać.

 

Tu wystarczy zmanipulować atrybuty informacyjne dla widoku kafelki. W kluczu:

 

HKEY_CLASSES_ROOT\Drive

 

W wartości TileInfo wycinasz to:

 

prop:*System.PercentFull;System.Computer.DecoratedFreeSpace;System.Volume.FileSystem

 

Efekt natychmiastowy. Wystarczy ponownie otworzyć okno:

 

diskbar.png

 

Ujawniony w nowych proporcjach podpis "NTFS" też możliwy do usunięcia poprzez wycięcie System.Volume.FileSystem.

 

 

EDIT: A jeżeli po podświetleniu dysku ma zniknąć i pasek miejsca ze spodu okna, to należy zedytować analogicznie wartość PreviewDetails.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Próbuję zmodyfikować plik aero.msstyles w Resources Hacker. Doszedłem do tego, że za czerwony kolor odpowiada obrazek 657, za niebieski 659. Wyekstraktowałem niebieski obrazek i podmieniłem nim ten czerwony. Zapisałem cały styl i podmieniłem oryginalny. Sprawa z kolorem była by niby załatwiona, ale coś musi być nie tak, ponieważ automatycznie włącza się klasyczna kompozycja i nie mogę zmienić na Podstawową / Aero. Jak by co to mam kopie oryginalnego pliku stylu.

 

post-34-0-85969300-1329562214_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Próbuję zmodyfikować plik aero.msstyles w Resources Hacker. Doszedłem do tego, że za czerwony kolor odpowiada obrazek 657, za niebieski 659.

 

Owszem, tam jest czerwony. Lecz ten pasek nie wygląda na ekskluzywny dla mierników dysków. Jest w systemie więcej pasków postępu, które uzyskują czerwony kolor dla sygnalizacji określonych błędów. Pierwszy z brzegu przykład to błąd transferów: KLIK. Rzecz jasna, jeśli nie zależy Ci na nadwyżkowych modyfikacjach, to sprawa może być w taki sposób "rozwiązana".

 

 

Sprawa z kolorem była by niby załatwiona, ale coś musi być nie tak, ponieważ automatycznie włącza się klasyczna kompozycja i nie mogę zmienić na Podstawową / Aero. Jak by co to mam kopie oryginalnego pliku stylu.

 

Przywróć oryginał, zrób replikę Aero pod dowolną testową nazwą i tam ulokuj modyfikację, domontuj UxStyle Core i sprawdź czy modyfikowana kopia Aero się utrzyma.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Cel osiągnięty, zmodyfikowana kopia Aero działa po zainstalowaniu UxStyle Core, włączają się kompozycje Aero, wszystkie paski są teraz na niebiesko, nawet jak dysk jest w pełni zapełniony - czerwony kolor mnie irytował. Bez paska mi nie podeszło.

 

Owszem, tam jest czerwony. Lecz ten pasek nie wygląda na ekskluzywny dla mierników dysków.

Też mi się wydaje jakiś taki mniejszy i węższy, ale jeżeli teraz jest wszystko na niebiesko to chyba chodzi o ten obrazek.

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Też mi się wydaje jakiś taki mniejszy i węższy, ale jeżeli teraz jest wszystko na niebiesko to chyba chodzi o ten obrazek.

 

Miałam na myśli, że wymiana tego obrazka owocuje zmianą koloru wszystkich czerwonych pasków postępu (czyli miejsca dysku i innych). Nie ma elementu, który jest indywidualny tylko dla jednego paska.

 

 

Skoro temat ukończony, zamykam.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...