Skocz do zawartości

Brak nazwy użytkownika przy logowaniu w Windows XP


Hajasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Spotkałem się z przedziwnym problemem na komputerze teścia.

Otóż po wyłączeniu komputera z systemem Windows XP SP3 i ponownym jego uruchomieniu

pojawiło się okno logowania z prośbą o kliknięcie nazwy użytkownika aby uruchomić system.

Niby nic odkrywczego ale na tymże oknie nie ma żadnej nazwy użytkownika więc nie można uruchomić systemu.

Można tylko go wyłączyć. To samo jest w trybie awaryjnym, brak nazwy użytkownika.

Czy da się to jakoś naprawić bez formatu bo to dosyć stary sprzęt i wszystko trwa na nim długo.

Co mogło być tego przyczyną ? Wirus, próba włamania ?

post-3086-0-43595200-1329423952_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Zaznaczył opcję: "usuń wyloguj z menu start".

 

Usuwanie "Wyloguj" w Menu Start nie ma związku z zanikiem konta na ekranie logowania przy logowaniu. By konto przestało się wyświetlać na ekranie powitalnym, jest wymagana jedna z tych modyfikacji:

 

1. Ukrycie konta na ekranie via klucz SpecialAccounts (KLIK)

2. Naruszenie układu kont, poprzez przypadkowe usunięcie użytkownika z grupy.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Sprawdź na virtualu jak będziesz miała chwile.

 

Dlaczego mam to robić? To Ty powinieneś. Nie wprowadzaj w błąd. Nie ma wątpliwości jakie są skutki edycji ukrywającej przycisk w Menu Start. Brak związku z zanikiem konta, w ogóle nie ten poziom edycji.

 

 

Edycja TurboXP:

 

----------------------------------

Values modified:1

----------------------------------

HKU\S-1-5-21-1085031214-1993962763-854245398-1003\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\StartMenuLogoff: 0x00000001

HKU\S-1-5-21-1085031214-1993962763-854245398-1003\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced\StartMenuLogoff: 0x00000000

 

Co śmieszniejsze, nawet i to nie działa po restarcie grzecznie zatwierdzonym w programie. Ukrycie przycisku dochodzi do skutku w kluczu Policies a nie Advanced (KB292504).

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Napisałem sprawdź, bo nie wierzysz. Wiesz dużo, ale nie wszystko.

 

I vice versa. Oczywiście, właśnie dlatego, że znam te edycje.

 

 

A dlaczego ja mogę sobie ukryć przycisk w Ashampoo Win Optimizer? Bez pobocznych konsekwencji?

 

A dlaczego ja mogę użyć opcję w TurboXP bez żadnych pobocznych konsekwencji? Ba, dlaczego użycie nie ma żadnych konsekwencji?

 

 

Gadka szmatka, do niczego to nie zmierza tutaj.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...