Skocz do zawartości

Hasło do konta Outlook Express po uszkodzeniu PC.


Thorgal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na forum!

Jak w temacie próbuję dorwać się do hasła konta Outlook Expressa, bo nikt nie pamięta co tam 5 lat temu było wpisane :(

Z tego co wyczytałem to bez problemu to można zrobić jak Windows jeszcze działa, hasło zapiane jest w rejestrze windows, gorzej jak ten Windows już nie działa.

 

Ze starego komputera mam tylko dysk twardy, próbowałem uruchomić Windowsa XP, na innych 2 komputerach (poprzez podmianę dysku twardego), wybierałem komputery najbardziej zbliżone wiekiem do "komputera trupa".

Niestety kończyło się to niebieskimi ekranami.

Próbowałem naprawy tego Windowsa z płytą instalacyją (opcja napraw) niestety także kończyło się to BSOD'em instalatora: stop 0x0000007E.

 

Czy można jakoś odczytać hasło ze starego rejestru windows?

Albo czy ktoś może rozwiązał taki problem w inny sposób?

Za wszelkie sugestie i podpowiedzi będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Kiedyś to opisywałem, ale miało to miejsce 2 lata temu i miałem wtedy mniejsze doświadczenie. Przeklejam, ale nie dam Ci gwarancji, że to działa i że wszystko jest poprawnie. :)

 

1.

 

Jak widzę dysk jest po formacie, a to niedobra wiadomość, bo lepiej było skopiować plik NTUSER.dat z C:\Windows\System32\config\systemprofile (gdzie C: - dysk systemowy). W tym pliku jest zachowana gałąź HKEY_Current_User z rejestru i wystarczy potem na innym komputerze plik podmienić, aby normalnie w rejestrze "grzebać".

 

W rejestrze dane przechowuje Outlook dołączony do Windowsa (nie ten z pakietu MS Office).

 

 

2.

 

Jeśli chodzi o Outlooka z Office'a 2007 to ten ma pliki profilu:

 

C:\Users\użytkownik\AppData\Local\Microsoft\Outlook (dla Visty)

 

natomiast dla XP:

 

C:\Documents and Settings\użytkownik\ustawienia lokalne\dane aplikacji\Microsoft\Outlook

 

Dla Outlooka z Office'a 2003:

 

wersja XP:

 

C:\Documents and Settings\użytkownik\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Microsoft\Outlook

C:\Documents and Settings\użytkownik\Dane aplikacji\Microsoft\Outlook

 

wersja Vista:

 

C:\Users\użytkownik\AppData\Local\Microsoft\Outlook

 

w którymś z tych folderów znajduje się plik outlook.pst (dla Office 2003) lub nazwa_użytkownika.ost (dla Office 2007). Standardowo tak się te pliki nazywają, mogą być inne nazwy, ale zawsze z takim rozszerzeniem. I dodatkowe utrudnienie... te pliki wcale tam być nie muszą, bo poprzedni użytkownik komputera mógł pozmieniać ustawienia i je gdzieś przenieść. Dlatego Twym najlepszym przyjacielem jest systemowa szukajka i polecenie "*.pst" oraz "*.ost".

 

Jak je znajdziesz to podstawiasz w to samo miejsce do innego Outlooka w tej samej wersji (przedtem przenieś gdzieś odpowiadające tym pliki, które były wcześniej, żeby ustawień nie stracić).

 

 

3.

 

Jeśli chodzi o Outlooka (Express) z Windowsa to ten przechowuje hasła w rejestrze w:

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Protected Storage System Provider\

 

Ponieważ masz ten plik w .reg otwórz go Notatnikiem, kliknij Ctrl+F i wpisz "Protected Storage System Provider". Powinno Ci taki podklucz znaleźć w tym pliku. Jak znajdzie to pod nim któraś wartość odnosi się do hasła (powinno być en clair).

 

 

 

Uwaga:

 

Jeśli będziesz podrzucał plik *.ost do Outlooka z Office'a 2007 (i chyba w Office 2003 ale tego pakietu nie mam i nie jestem pewien; jeśli to 2003 to zamiast "12.0" podstawiasz "11.0") to po wrzuceniu pliku musisz wejść do rejestru i w:

 

HKEY_Current_User\Software\Microsoft\Office\12.0\Outlook\Catalog

 

znajdziesz wartość binarną z nazwą, która wskazuje lokalizację tego pliku. Jeśli zajdzie konieczność to musisz tę nazwę zmienić, by nakierowywała na ten plik, który wrzucisz (nazwę zmieniasz: prawoklik na wartość -> zmień nazwę).

 

Po tym restartujesz kompa i odpalasz Outlooka.

 

 

 

Jeśli to Office'owy Outlook i danych na dysku nie ma to hasła raczej nie do odzyskania.

 

 

Wybacz za chaotyczną treść smile.gif

Odnośnik do komentarza

Dysk nie jest po formacie.

 

3.

 

Jeśli chodzi o Outlooka (Express) z Windowsa to ten przechowuje hasła w rejestrze w:

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Protected Storage System Provider\

 

Ponieważ masz ten plik w .reg otwórz go Notatnikiem, kliknij Ctrl+F i wpisz "Protected Storage System Provider". Powinno Ci taki podklucz znaleźć w tym pliku. Jak znajdzie to pod nim któraś wartość odnosi się do hasła (powinno być en clair).

 

 

 

Ja mam właśnie OE. No więc robię tak - Na drugiej partycji instaluję właśnie drugiego XP (na drugiej partycji tego dysku (D:)), , po instalacji XP chcę w OE dodać konto z byle jakim hasłem, a potem wczytać przez regedit.exe z pliku NTUSER.DAT starej instalacji (mam nadzieje, ze będzie taka możliwość) klucz

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Protected Storage System Provider\

i przenieść do nowej instalacji, może razem z tym przejdzie hasełko do nowej instalki...

 

Dam znać o efektach próby.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...