Skocz do zawartości

Emisoft wykrywa Trojan-Downloader.Java.Agent!E2 i inne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

 

Proszę o analizę czy to prawdziwy czy fałszywy alarm. Do tej pory nie miałem problemów z wirusami zawsze raczej czysto ale scan u mnie ograniczał się do programu Malwarebytes i czasem Avast. Dzisiaj uruchomiłem Emisoft i coś niby jest Avast to potwierdza plus Virus total Malwarebytes milczy . Dodaje Logi.

OTL.Txt

Extras.Txt

a2scan_120212-071823.txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W raportach brak śladów infekcji.

 

 

Dzisiaj uruchomiłem Emisoft i coś niby jest Avast to potwierdza plus Virus total Malwarebytes milczy .

 

Tzn. co jest potwierdzone / w jaki sposób? Nie widzę tu nic specjalnego, klasyfikacja komponentów oprogramowania Sumo wygląda na fałszywe alarmy, a pozostałe wyniki pochodzą z cache Java. Prewencyjnie opróżnij całe cache, przy okazji jeszcze drobnostki jak rekonfiguracja strony startowej IE / usunięcie dwóch martwych usług i szczątkowych plików:

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
SRV - File not found [Auto | Stopped] --  -- (HDD & SSD access service)
SRV - File not found [Disabled | Stopped] --  -- (AcrSch2Svc)
[2011-01-05 16:06:09 | 000,005,009 | ---- | C] () -- C:\ProgramData\surkpqid.bdr
[2010-12-07 09:16:04 | 000,000,368 | ---- | M] () -- C:\Windows\Tasks\At1.job
[2006-12-31 23:17:50 | 000,000,000 | ---D | M] -- C:\Users\Seweryn\AppData\Roaming\OpenCandy
 
:Reg
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Start Page"="about:blank"
 
:Commands
[emptyjava]

 

Klik w Wykonaj skrypt.

 

2. Wystarczy, że pokażesz tylko wynik przetwarzania skryptu, nowe logi z OTL nie są potrzebne.

 

 

 

.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Avast potwierdzał w sensie że plik z lokalizacji -> AppData\LocalLow\Sun\Java\Deployment\cache\6.0\47\1dc7562f-604b214f ) zawiera 5 wirusów zagrożeń tak jak w logu Emisoft , a o ile przy sumo to wiem że scanerom od razu po ściągnięciu i instalacji coś się nie podoba , tak w tym przypadku nie umiem stwierdzić czy coś jest na rzeczy czy nie.

 

Proszę log.

02132012_030249.txt

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...