Skocz do zawartości

V9 nie mogę usunąć


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przy pobieraniu programu Light Image Resizer 4.1.1.0 z portalu Downoad Komputer Świat podpiął mi się adware, który uruchamia wyszukiwarkę V9. Stalo się tak mimo, że wyłączyłem opcje pobierania dodatków. Teraz przy każdym uruchomieniu IE oraz Google Chrome (GH) ta strona wyskakuje jako startowa. W opcjach GH wpisałem stronę po uruchomieniu i stronę startową:

http://www.google.pl/ig. nie pomogło jednak. Poszukując rozwiązania natrafiłem na Wasz portal. Pobrałem otl i wkleiłem instrukcję pobraną z innego posta - wynik działania w załączeniu. Próbowałem też wyczyścić ccleanerem (ącznie z cookies) a także usunąłem punkty przywracania z dysku C. Problem jednak występuje nadal. Proszę o pomoc. Załączam logi z OTL i GM.

gm_120212.txt

OTL20120211.Txt

OTL_instrukcja.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Pierwsza sprawa jest taka, że nigdy nie wkleja się czyjegoś skryptu nie pod twój system(!). To może czasem przynieść odwrotny skutek do zamierzonego. Po drugie zabrakło dodatkowego loga z OTL - ekstras. Podczas skanu pamiętaj o zaznaczeniu opcji "Rejestr - skan dodatkowy" na "Użyj filtrowania".

 

1. Przejdź w panel usuwania programów i odinstaluj niepotrzebne sponsoringi - pdfforge Toolbar v4.9 / YouTube Downloader Toolbar

 

2. Uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowania/Skrypt wklej następujący tekst:

 

:Files
C:\Program Files\Application Updater
C:\Program Files\Common Files\Spigot
C:\Users\Wojciech Podemski\AppData\Roaming\OpenCandy
 
:Services
Application Updater
 
:OTL
IE - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = pl.v9.com/sfp/sfp_1328808061_804079
IE - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = pl.v9.com/sfp/sfp_1328808061_804079
IE - HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = pl.v9.com/sfp/sfp_1328808061_804079
IE - HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = pl.v9.com/sfp/sfp_1328808061_804079
O4 - HKLM..\Run: []  File not found
 
:Commands
[emptytemp]

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera.

 

3. Następnie uruchamiasz OTL ponownie, tym razem wywołujesz opcję Skanuj. Pokazujesz nowe logi z OTL (pamiętaj o logu ekstras) oraz AD-Remover z opcji Scan.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...