Skocz do zawartości

Darmowy, lekki antywirus kompatybilny z Comodo Firewall


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż mam pewien problem z wyborem antywirusa pod zaporę ogniową Comodo. Chciałem zainstalować Avire bo wcześniej jej używałem, ale teraz nie wiem, czy po instalacji programy nie będą "się gryźć" (już przy instalacji AV pojawia się komunikat o tym, że Comodo jest potencjalnie niekompatybilnym programem). Nie wiem więc za bardzo, co zainstalować zamiast Aviry. Wyniki na AV-Test skupiają się raczej na płatnych programach. Chciałbym też, aby w miarę był to lekki program, z tym że rozwiązanie typu Cloud nie wchodzi w grę (trochę wysokie wymagania mam). Komputer ma około dekady i następujące parametry:

procesor Intel Celeron 2200 MHz
RAM 768 MB
OS Windows XP Home +SP3

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Cześć,

 

Na tak leciwy komp może spróbuj Avasta ewentualnie Nortona , są to jedne z najbardziej lekkich jak nie najlżejszych antywirusów. No za Nortona trzeba bd zapłacić, chyba,że wyczaisz jakieś darmowe promo na 90 lub 180 dni:P

Interesują mnie raczej darmowe rozwiązania. Avasta wgrywałem jakiś czas temu i niestety miałem na nim totalną zamułę. Wiem że komp prehistoryczny, ale nawet na Avirze tak długiego czasu uruchamiania komputera nie miałem.
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dobrze by było żeby ktoś mądry przenalizował jakie dane są faktycznie wysyłane przez comodo firewall.. Zrobilem pewnien test. Zablokowalem wszystkie programy, lacznie z aplikacjami comodo np.cpfupdate i wszystkie inne, usunalem reguły globalne zezwalajace na polaczenia wychodzace, chmura i caly defense + byly wyłączone a pomimo tego był połączony z serwerami comodo. Peerblock ma je na czarnej liscie. Ostro tu śmierdzi. Po deibstalacji comodo byly rzadkie laczenia sie na ich serwery ale byly. Pomógł format. Żeby ktoś mądry, przeanalizowal to co jest wysylane na ich serwery to bylo by git...

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Przy takiej ilości RAM w ogóle dałbym sobie spokój z AV w czasie rzeczywistym...zamiast nich dobry skaner na żądanie typu MBAM albo EEK. Co do zapory...zrezynowałbym też z zapory Comodo, która potrafi potwornie czasem zwolnić nawet mocniejsze maszyny. Co zamiast?...oczywiście darmowe:

- lekka klasyczna zapora typu Kerio 2.1.5 http://www.321downlo...ware/page7.html, Look'n'Stop Lite http://www.spychecke.../looknstop.html albo Filseclab http://www.filseclab...ts/firewall.htm

- jak potrzebujesz i dasz radę to jakiś HIPS/monitor typu Malware Defender, System Safety Monitor, ThreatFire albo darmowa wersja antyloggera SpyShelter. Więcej nawet - MD, SSM i TF posiadają mozliwość kontroli nawiązywania połączeń wychodzących przez procesy z komputera, a TF nawet jeszcze możliwość kontroli nasłuchiwania portów...więc nawet na siłę, to można odpuścić i zaporę :)

- do tego Sandboxie

Jak nie pasują Ci klasyczne zapory, to z aktualnie istniejących zapora PCTools-ów, Privatefirewall albo Online Armor Free...ta pierwsza po polsku i dość łatwa w podstawowej konfiguracji, te dwie następne po angielsku (choć nie tylko) i z przydatna funkcją uruchamiania wybranych aplikacji w trybie ograniczonym...tym samym poniekąd można zrezygnować z piaskownicy. Wszystkie te 3 zapory z porządnyi modułami HIPS/bloker.

Koniecznie ochrona przeglądarki dodatkami typu AdBlock, NoScript.

Odnośnik do komentarza

ichito, przepraszam, ale musiałem namieszać podpinając się pod cudzy temat (nie chciałem śmiecić zakładając kolejny identyczny).

 

procesor Intel T2130 @ 1.86GHz
RAM 2,0 GB
OS Windows Server 2008 Standard 32bit +SP2

Bardziej interesuje mnie osiągnięcie kompromisu między wydajnością a wystarczającym stopniem ochrony. Comodo chodzi całkiem znośnie (trochę spowalnia start, skonfigurowane w/g instrukcji z tego forum)- a jak jest z bezpieczeństwem? .Niestety, pakiet zdaje się mieć tylu zwolenników, co przeciwników, ciężko o jakieś zrównoważone opinie.

System: niestety, na Xp nie chodziło poprawnie oprogramowanie, którego używam, a na nic innego nie miałem licencji ("studencka").

Dzięki- na połowę z wymienionych programów nie zwróciłbym uwagi.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...