Skocz do zawartości

Wybór systemu w układzie dwóch dysków z plikami startowymi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż mam taki problem. Posiadam dwa różne dyski twarde. Na pierwszym kilka partycji (na jednej zainstalowany widows XP i Windows 7(tą z Windows 7 zamierzam sformatować), na drugim - zainstalowałem Windows 7. I teraz jak uruchamiam kompa, to mi się uruchamia Windows 7 z tego drugiego dysku i nie mam możliwości odpalenia Windows XP. Dopiero gdy fizycznie odłącze ten drugi dysk to mi się odpala wybór systemów z tego pierwszego dysku (Windows XP i 7( którego jak pisalem zamierzam usunąć). W biosie akurat nie mogę zmieniać kolejaności dysków bo wszędzie jest "hardware disc" i nie mozna ustawić kolejności (z kolejnością już się bawiłem i cały czas ten drugi z 7 się odpala), zresztą - pierwszy dysk należy do mojego braciaka, a drugi jest mój i chiałbym aby oba te booty pozostały, ponieważ jak on sformatuje dysk swój to ja nie będę mógł mieć dostępu do swojej 7 (bo boot się wywali), dlatego te dwa booty muszą być. Moje pytanie brzmi: Jak zrobić, żeby pomimo tych dwóch bootów - był możliwy wybór systemów ? Gdzieś czytałem że jest to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

A wiec działa dual boot (dwa booty na różnych dyskach). Na drugiem dysku (z tą nową 7) uzylem programu Easy BCD (byly podlaczone dwa dyski) i dodalem wpis z Windows XP. O dziwo teraz zamiast 7, po ponownym uruchomieniu byl do wyboru Windows XP i ta stara 7 (z pierwszego dysku), nie wiem czemu tak sie stalo. Dalej wszedlem do XP, dodalem wpis z Windows 7 - Microsoft WIndows 7 (tego drugiego dysku) no i działa. Teraz po odłączeniu dysków (na zmianę) jest wybor obu systemów. Natomiast dziwi mnie jedna rzecz - nawet jeśli wciskając F12, wybierając QUCK Boot i ten drugi dysk (z tą nową 7) jako pierwszy - jest napis "Microsoft Windows 7", nawet gdy ten pierwszy dysk się wybierze (jako pierwszy) też jest napis "Microsoft Windows 7", natomiast gdy ten stary dysk się odłączy jest napis "Windows 7". Niby mała kwestia ale jest. Reasumując - niezaleznie od tego jaki dysk ustawi się jako pierwszy startuje ten ze starego dysku boot z dodanym "Microsoft Windows 7", natomiast gdy ten dysk się fizycznie odłączy, i jest ten nowy to jest "Windows 7". Czemu tak jest, tego juz nie wiem. Nie będę się przejmował tą kwestia napisów, ten stary Windows 7 zostal usuniety, wraz z jego wpisem wiec, to napewno nie ta kwestia.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...