Skocz do zawartości

Problem chyba z grafiką?


slaw

Rekomendowane odpowiedzi

Padł mi system chyba z powodu wirusa więc postanowiłem sformatować dysk go a do komputera włożyłem zapasowy taki sam z wgranym Windowsem xp sp3. Sciągnąłem przeglądarkę IE 8 , wyszukiwarkę Google i tu niespodzianka - wszystko wygląda inaczej niz na poprzednim dysku . Jakies cienie pod programami, brak napisu Google, pełno jakichs ramek i kresek, na stronach internetowych nie wyświetlaja się zdięcia, np na allegro, niektóre napisy na forach internetowych nie wyświetlają sie wogóle .Pościągałem programy które mogły miec na to wpływ( Jawa,Adobe, Direct X ) lecz nic się nie zmieniło .Nawet jak piszę ten post to wszystkie polecenia nad polem tekstu są w niebieskich ramkach . Ciężko mnie to wnerwia a ze nie potrafie dojść przyczyny prosze o pomoc. Uwaga ciężki przypadek , moja znajomość obsługi komputera w skali 1-10 to najwyzej 2.

Emotikonów tez nie ma ....

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Padł mi system chyba z powodu wirusa więc postanowiłem sformatować dysk go a do komputera włożyłem zapasowy taki sam z wgranym Windowsem xp sp3.

 

No tak, ale czy ten "zapasowy" miał Windows XP instalowany na identycznym sprzęcie (i nie chodzi tu o taki sam dysk)? Jeśli nie, to raczej nie przejdzie, nie zgadza się warstwa sprzętowa i system należy przeinstalować.

 

Wyjaśnij co to za Windows.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jak włożyłeś dysk z innego komputera, to miał on wgrane sterowniki do innego komputera, który zapewne różnił się sprzętem. Najbardziej kaszanią się sterowniki do karty grafiki.

Teoretycznie możnaby go osterownikować odpowiednio, ale o wiele lepiej sformatować dysk i zainstalować na konkretnym komputerze.

[edit] mój post mocno spóźniony, można usunąć.

Odnośnik do komentarza

To windows kupiony razem z uzywanym komputerem , nalepka z kodem na komputerze , raczej legalny

 

slaw proszę wyjaśniaj dokładniej. Legalność i nalepki to nie ten wątek. To tylko mówi mi, że był kupiony z tym komputerem / wiązanie OEM, ale nie wyjaśnia wcale tego:

- w jaki sposób był "kupiony", czy był już zainstalowany na dysku, czy dopiero musiałeś użyć nośnika?

- czy od momentu, gdy Windows był zainstalowany na tym sprzęcie, aż do teraz nie zaszły żadne zmiany sprzętowe / żadne wymiany części (poza dyskiem)?

 

Czyli jasno: Windows był zainstalowany na tym sprzęcie, tylko dysk został odpięty na korzyść innego i poleżał "w szufladzie", od tego czasu nie zaszły absolutnie żadne zmiany sprzętowe i dysk po prostu podpinasz z powrotem z tym samym Windowsem, czy tak?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Czyli najlepszym wyjściem bedzie format .A wie ktoś może czy można jakos odzyskac kod do oryginalnej płyty z Windowsem ?, w zawierusze dziejowej zagineła koperta z kodem .

 

Tak windows był zainstalowany na dysku z kupionym komputerem . Dołozyłe do komputera kartę graficzną Geo Force 7300 LE

Odnośnik do komentarza
Tak windows był zainstalowany na dysku z kupionym komputerem . Dołozyłe do komputera kartę graficzną Geo Force 7300 LE

 

Karta dołożona po odpięciu tego dysku z Windows? Jeżeli tak, to warstwa sprzętowa i sterowniki tego Windowsa się nie zgadzają i tak jest wymagane przeinstalowanie conajmniej sterowników jak i nie całego Windows.

 

 

A wie ktoś może czy można jakos odzyskac kod do oryginalnej płyty z Windowsem ?, w zawierusze dziejowej zagineła koperta z kodem.

 

Kontakt bezpośredni z supportem Microsoft?

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...