Skocz do zawartości

Problem po zalogowaniu się (bardzo długie ładowanie)


VVigor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj podczas projektowania w google sketchup (miałem również otwarte gg oraz google chrome'a) komputer zaczął strasznie mulić. Rozeszło się po kościach,bo już wcześniej tak miałem,ponieważ sketchup zżera dużo RAMu, jednak teraz zaczęło się dziać coś dziwnego. Otóż, gdy wyłączyłem sketchupa praktycznie cały exlorer.exe przestał odpowiadać,to samo z GG oraz chromem, odpaliłem explorera na nowo; nic nie dało, tak więc zresetowałem komputer. Otwieram, loguje się. I teraz najlepsze, ekran "zapraszamy" był wyświetlony ponad 2 minuty, po wejściu do systemu pokazał się pulpit (tapeta tylko) ,pasek zadań a na nim w prawym dolnym rogu tylko informacje, że nie ma dostępu do internetu i brak głosu. Miałem już tak nie raz po resecie,po chwili wszystko wracało do normy gdy już się załadowało. Zostawiłem go tak na godzinę, wracam,jest internet,jest dźwięk, są ikony, jednak co chwile pojawiał się jakiś lag, cokolwiek chciałem otworzyć, przerzucić cały czas mulił... po otwarciu chrome'a strony się nie ładowały... Podejrzewam problem z plikami systemowymi przy rozruchu, jednak zrobiłem już co mogłem, wszystkie scany (sfc, scan przy starcie systemu), i wszystko mówi, że jest ok ...Zapomniałbym powiedzieć również, że 3 razy miałem bluescreena, i jeden teraz właśnie ... jeden z kolei powiedział mi, że problem może być w softwarze. Jeden z nich miał takie podłoże (C:/windows/minidump/020612-31028-01.dmp oraz C;/users/xxx/appdata/local/temp/WER-43446-0.sysdata.xml) Chciałem jeszcze dodać, że tryb awaryjny śmiga jak ta lala. Teraz widzę, że gmer wyskoczył mi z kilkoma problemami odnosnie explorer.exe, więc może w tym tkwi problem, ale nie ja tu jestem mistrzem od informatyki, więc załączam logi ;)

 

p.s. temat piszę z laptopa, logi robiłem na trybie awaryjnym, inaczej się nie dało i pliki przerzucałem przez pendrive'a.

OTL.Txt

Extras.Txt

GMER.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat prawdopodobnie zostanie przeniesiony do działu Windows 7. Nie widzę infekcji w stanie czynnym. Infekcja tu kiedyś była, te dwa pliki o tym świadczą:

 

[2010-10-01 04:05:41 | 000,151,552 | ---- | C] () -- C:\Windows\System32\mswic-ood.dll

[2010-07-10 22:22:02 | 000,009,843 | ---- | C] () -- C:\Windows\System32\mswin-ooe.dll

 

Do sprzątnięcia owe pliki, odpadki po sponsoringowym pasku SweetIM w Firefox oraz archaiczne szczątki AOL. To nie powinno mieć związku z problemami głównymi.

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
FF - prefs.js..browser.search.defaultenginename: "SweetIM Search"
[2011-10-25 17:34:14 | 000,000,000 | ---D | M] (SweetIM Toolbar for Firefox) -- C:\Users\Dawid\AppData\Roaming\mozilla\Firefox\Profiles\noo30xhy.default\extensions\{EEE6C361-6118-11DC-9C72-001320C79847}
[2011-10-25 17:34:11 | 000,003,915 | ---- | M] () -- C:\Users\Dawid\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\noo30xhy.default\searchplugins\sweetim.xml
[2010-10-01 04:05:41 | 000,151,552 | ---- | C] () -- C:\Windows\System32\mswic-ood.dll
[2010-07-10 22:22:02 | 000,009,843 | ---- | C] () -- C:\Windows\System32\mswin-ooe.dll
[2011-07-08 14:56:43 | 000,000,020 | ---- | C] () -- C:\Windows\System32\MSSHAU.DLL
SRV - [2003-08-12 12:50:40 | 001,376,360 | ---- | M] (America Online, Inc.) [Disabled | Stopped] -- C:\Program Files\Common Files\AOL\ACS\acsd.exe -- (AOL ACS)
SRV - [2003-01-10 17:13:04 | 000,065,536 | ---- | M] (America Online, Inc.) [Auto | Stopped] -- C:\Windows\wanmpsvc.exe -- (WANMiniportService) WAN Miniport (ATW)
DRV - [2003-01-10 17:13:04 | 000,033,588 | ---- | M] (America Online, Inc.) [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Windows\System32\drivers\wanatw4.sys -- (wanatw) WAN Miniport (ATW)
 
:Commands
[emptytemp]

 

Klik w Wykonaj skrypt. System zostanie zrestartowany.

 

2. Odinstaluj Viewpoint Media Player.

 

3. Wystarczy, że zaprezentujesz tylko log z wynikami usuwania utworzony automatycznie w punkcie 1.

 

 

 

I teraz najlepsze, ekran "zapraszamy" był wyświetlony ponad 2 minuty, po wejściu do systemu pokazał się pulpit (tapeta tylko) ,pasek zadań a na nim w prawym dolnym rogu tylko informacje, że nie ma dostępu do internetu i brak głosu. Miałem już tak nie raz po resecie,po chwili wszystko wracało do normy gdy już się załadowało. Zostawiłem go tak na godzinę, wracam,jest internet,jest dźwięk, są ikony, jednak co chwile pojawiał się jakiś lag, cokolwiek chciałem otworzyć, przerzucić cały czas mulił... po otwarciu chrome'a strony się nie ładowały...

 

Na początek upewnij się, że problemu nie generuje Avast, a metoda wiarygodna to jego deinstalacja (tylko to w pełni ucisza wszystkie czynności). Poza tym, dostarcz pełne Dzienniki zdarzeń do wglądu: KLIK.

 

 

Podejrzewam problem z plikami systemowymi przy rozruchu, jednak zrobiłem już co mogłem, wszystkie scany (sfc, scan przy starcie systemu), i wszystko mówi, że jest ok ...

 

Wygląda na to, że jakieś błędy struktury plików tu jednak były, jest taki oto katalog na dysku, to jest produkt końcowy obcinania wadliwych danych przez checkdisk:

 

[2012-02-06 10:29:59 | 000,000,000 | -HSD | C] -- C:\found.000

 

 

Zapomniałbym powiedzieć również, że 3 razy miałem bluescreena, i jeden teraz właśnie ... jeden z kolei powiedział mi, że problem może być w softwarze. Jeden z nich miał takie podłoże (C:/windows/minidump/020612-31028-01.dmp oraz C;/users/xxx/appdata/local/temp/WER-43446-0.sysdata.xml)

 

Owe "podłoże" to są pliki generowane przy wystąpieniu błędu, zawierające dane, które mogą pomóc w wytropieniu usterki. Skoro były BSODy, to zdebuguj kilka ostatnich plików DMP posiłkując się punktem 5 z instrukcji: KLIK.

 

 

System nie jest aktualizowany, do nadrobienia SP1 (KLIK):

 

 Home Premium Edition  (Version = 6.1.7600) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 9.0.8112.16421)

 

I już kiedyś o tym mówiłam do Ciebie ....

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

No to tak;

1. Odinstalowałem Avasta

2. Odinstalowałem viewpoint media player

3. Dziennik zdarzeń, log z OTLa po usuwaniu plików oraz dałem jeszcze log z Shellexview- wszystko w paczce tutaj : http://www.speedyshare.com/file/eUPhs/wszystko.rar

4. Co do SP1 - właśnie pobieram.

5. Jest tam mowa o Windows performance tools, problem w tym, że w trybie awaryjnym nie działa u mnie ani defragmentator,ani nie mogę instalować niczego... tak więc program oświecił mnie, że instalacja się nie powiodła. Not a bene nie mam po co wykonywać następnych punktów.

Odnośnik do komentarza
Jest tam mowa o Windows performance tools, problem w tym, że w trybie awaryjnym nie działa u mnie ani defragmentator,ani nie mogę instalować niczego... tak więc program oświecił mnie, że instalacja się nie powiodła. Not a bene nie mam po co wykonywać następnych punktów.

 

Tam są podane dwa programy, BlueScreenView nie wymaga instalacji. Skopiuj katalog C:\Windows\Minidump na Pulpit, do ZIP i prześlij tu.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

W bluescreenview nic nie pokazuje,jest puste okno. Nie wiem czy to zależy od tego,czy bluescreen był wcześniej niż przed pobraniem, czy później,pozatym nie wystąpił on na awaryjnym,tylko na normalnym profilu. Mimo wszystko okno jest puste.

Oraaaz.... Folder minidump również jest pusty..., ale ma kłódkę...

Odnośnik do komentarza
Oraaaz.... Folder minidump również jest pusty..., ale ma kłódkę...

 

Kłódka normalna, folder ma określone uprawnienia. Ale skoro jest pusty, to oznacza że poprzednio dostępne pliki zrzutów pamięci zostały skasowane i nie ma czego analizować.... Dlatego BlueScreenView pokazuje puste okno.

 

Co do dostarczonego Dziennika, jeszcze go nie przejrzałam, potrzebuję na to czasu. Natomiast: usunięcie Avast nic nie pomogło?

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Zaraz sprawdzę, tylko zainstaluję SP1 w końcu... Zauważyłem jednak pewien "plus" jak już włączam system normalnie, ikony ładują się normalnie (są porozrzucane ,ale trudno) , jednak pliki,foldery itp. są białe (jakby pusty plik), jednak tray dalej tak samo i dalej takie same lagi...

 

 

//Edit; a gdyby może podmienić plik explorer.exe z płyty instalacyjnej? Nie wiem czemu,ale wydaje mi się, że tutaj tkwi problem. Zresztą windows chwilę po włączeniu pulpitu wyskoczył mi, że jest problem z eksploratorem w menu akcji i kazał coś z tym zrobić, jednak gdy wszedłem to okazało się, że problem wg windowsa tkwi w winrarze -.-' próbowałem ten plik podmienić przez CMD, ale nie wiem co tam wpisać (chodzi mi o źródło skąd miałbym ten explorer.exe nowy wziąć)

Odnośnik do komentarza
//Edit; a gdyby może podmienić plik explorer.exe z płyty instalacyjnej? Nie wiem czemu,ale wydaje mi się, że tutaj tkwi problem. Zresztą windows chwilę po włączeniu pulpitu wyskoczył mi, że jest problem z eksploratorem w menu akcji i kazał coś z tym zrobić, jednak gdy wszedłem to okazało się, że problem wg windowsa tkwi w winrarze -.-' próbowałem ten plik podmienić przez CMD, ale nie wiem co tam wpisać (chodzi mi o źródło skąd miałbym ten explorer.exe nowy wziąć)

 

Żadna płyta instalacyjna nie jest potrzebna, do weryfikacji czy plik jest naruszony i jego automatycznej podmiany z repozytorium Windows służy komenda sfc /scannow (KLIK). Komendę już przecież prowadziłeś i ponoć nie było żadnych błędów. Nie ma tu po co bawić się w zamiany explorer.exe, który wg opinii weryfikatora jest poprawny.

 

Poza tym, ten błąd, który opisujesz, jest bardziej charakterystyczny dla ingerencji wadliwych lub niekompatybilnych rozszerzeń powłoki a nie pliku explorer.exe per se. Np. określone wejścia w menu kontekstowym / kodeki etc. Coś tu mówisz o WinRAR = otóż to. I takie sprawy się rozwiązuje wyłączając wadliwe moduły (lub deinstalując określony program na dobre). Do wyłączania służy ShellExView, którym już dysponujesz. Możesz przeprowadzić w nim test, czy wyłączenie wszystkich niedomyślnych rozszerzeń przyniesie poprawę (ten WinRAR to nie jestem pewna czy to przyczyna bezpośrednia, możliwy też konflikt między rozszerzeniami): w programie przez klik w kolumnę producenta posortuj tak, by wspólnie w bloku ułożyć wszystkie różowe, z wciśniętym CTRL je zaznacz i wyłącz. Zresetuj system i sprawdź rezultaty.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

jedyną różową rzeczą był AOL, który miałem wyrzucić. Włączyłem i jest o niebo lepiej! wszystko się załadowało ,steam,gg,Internet również działa. Możliwym problemem był avast. Pytanie jest takie; bo mimo wszystko ten antywir dobrze mi służył, mogę go pobrać i zainstalować jeszcze raz?

Odnośnik do komentarza
jedyną różową rzeczą był AOL, który miałem wyrzucić. Włączyłem i jest o niebo lepiej!

 

"Włączyłem" = to literówka? I czy Ty na pewno dobrze posortowałeś wpisy? Nie zgadza się bowiem, że "jedyną różową rzeczą był AOL". Przejrzałam teraz Twój log z ShellExView i wśród różowych (czyli non-Microsoft) powinno być znacznie więcej wpisów: WS_VideoConverter, Google Sketchup, WinRAR, nVidia, iTunes, ABBYY FineReader i Adobe (tam jeszcze jest Skype/Java/Adobe PDF, ale to raczej nie ma znaczenia, to integracja z IE).

 

 

 

==================================================

Extension Name : America Online

Disabled : No

Type : Shell Folder

Description : AOL Shell Extension

Version : 2, 0, 0, 1

Product Name : America Online, Inc. AOLShell

Company : America Online, Inc.

My Computer : Yes

Desktop : No

Control Panel : No

My Network Places : No

Entire Network : No

Remote Computer : No

Filename : C:\PROGRA~1\COMMON~1\aolshare\shell\us\shellext.dll

CLSID : {955B7B84-5308-419c-8ED8-0B9CA3C56985}

File Created Time : 2011-11-27 23:37:16

CLSID Modified Time: 2011-11-27 23:37:42

Microsoft : No

File Extensions :

File Attributes : AH

File Size : 111 824

.NET Extension : No

==================================================

 

==================================================

Extension Name : Adobe PDF Preview Handler for Vista

Disabled : No

Type : Preview Handler

Description : Adobe PDF Preview Handler

Version : 10.1.2.45

Product Name : Adobe PDF Preview Handler

Company : Adobe Systems, Inc.

My Computer : No

Desktop : No

Control Panel : No

My Network Places : No

Entire Network : No

Remote Computer : No

Filename : C:\Program Files\Adobe\Reader 10.0\Reader\pdfprevhndlr.dll

CLSID : {DC6EFB56-9CFA-464D-8880-44885D7DC193}

File Created Time : 2012-01-03 14:10:44

CLSID Modified Time: 2011-07-07 18:56:13

Microsoft : No

File Extensions :

File Attributes : A

File Size : 88 992

.NET Extension : No

==================================================

 

==================================================

Extension Name : Context Menu Shell Extension

Disabled : No

Type : Context Menu

Description :

Version :

Product Name :

Company :

My Computer : No

Desktop : No

Control Panel : No

My Network Places : No

Entire Network : No

Remote Computer : No

Filename : C:\Windows\System32\WS_VideoConverterContextMenu.dll

CLSID : {568EA264-B78A-495C-BF35-79EA7530C5B2}

File Created Time : 2011-08-27 19:43:07

CLSID Modified Time: 2011-08-26 22:24:08

Microsoft : No

File Extensions : *

File Attributes : A

File Size : 158 720

.NET Extension : No

==================================================

 

==================================================

Extension Name : DesktopContext Class

Disabled : No

Type : System

Description : NVIDIA User Experience Driver Component

Version : 7.17.12.8562

Product Name : NVIDIA User Experience Driver Component

Company : NVIDIA Corporation

My Computer : No

Desktop : No

Control Panel : No

My Network Places : No

Entire Network : No

Remote Computer : No

Filename : C:\Program Files\NVIDIA Corporation\Display\nvui.dll

CLSID : {A70C977A-BF00-412C-90B7-034C51DA2439}

File Created Time : 2011-04-07 21:43:04

CLSID Modified Time: 2011-12-23 22:01:44

Microsoft : No

File Extensions :

File Attributes : A

File Size : 4 678 976

.NET Extension : No

==================================================

 

==================================================

Extension Name : FineReader9.FRContextMenu.1

Disabled : No

Type : Context Menu

Description : ABBYY FineReader Integration

Version : 9.0.0.1019

Product Name : ABBYY FineReader

Company : ABBYY Software Ltd

My Computer : No

Desktop : No

Control Panel : No

My Network Places : No

Entire Network : No

Remote Computer : No

Filename : C:\Program Files\ABBYY FineReader 9.0\FRIntegration.dll

CLSID : {59A3380E-5305-4cea-BD99-4F2FF510C91F}

File Created Time : 2008-11-06 04:16:30

CLSID Modified Time: 2012-01-09 22:12:30

Microsoft : No

File Extensions : *

File Attributes : A

File Size : 431 392

.NET Extension : No

==================================================

 

==================================================

Extension Name : iTunes

Disabled : No

Type : System

Description : iTunes Mini Player DLL

Version : 10.5.3.3

Product Name : iTunes

Company : Apple Inc.

My Computer : No

Desktop : No

Control Panel : No

My Network Places : No

Entire Network : No

Remote Computer : No

Filename : C:\Program Files\iTunes\iTunesMiniPlayer.dll

CLSID : {B9E1D2CB-CCFF-4AA6-9579-D7A4754030EF}

File Created Time : 2012-01-16 17:22:12

CLSID Modified Time: 2012-01-23 22:54:46

Microsoft : No

File Extensions :

File Attributes : A

File Size : 124 776

.NET Extension : No

==================================================

 

==================================================

Extension Name : NVIDIA CPL Context Menu Extension

Disabled : No

Type : Context Menu

Description :

Version : 285.62

Product Name : NVIDIA Shell Extensions

Company : NVIDIA Corporation

My Computer : No

Desktop : No

Control Panel : No

My Network Places : No

Entire Network : No

Remote Computer : No

Filename : C:\Windows\system32\nvshext.dll

CLSID : {3D1975AF-48C6-4f8e-A182-BE0E08FA86A9}

File Created Time : 2011-04-07 21:43:34

CLSID Modified Time: 2011-12-23 22:01:45

Microsoft : No

File Extensions : Directory\Background

File Attributes : A

File Size : 123 712

.NET Extension : No

==================================================

 

==================================================

Extension Name : PDF Shell Extension

Disabled : No

Type : Column Handler

Description : PDF Shell Extension

Version : 10.1.2.45

Product Name : Adobe PDF Shell Extension

Company : Adobe Systems, Inc.

My Computer : No

Desktop : No

Control Panel : No

My Network Places : No

Entire Network : No

Remote Computer : No

Filename : C:\Program Files\Common Files\Adobe\Acrobat\ActiveX\PDFShell.dll

CLSID : {F9DB5320-233E-11D1-9F84-707F02C10627}

File Created Time : 2012-01-03 14:10:44

CLSID Modified Time: 2011-07-07 18:56:10

Microsoft : No

File Extensions : Folder, opensearchfilefolderresult

File Attributes : A

File Size : 394 136

.NET Extension : No

==================================================

 

==================================================

Extension Name : SketchUp Shell Extension Class

Disabled : No

Type : Thumbnail

Description :

Version :

Product Name :

Company :

My Computer : No

Desktop : No

Control Panel : No

My Network Places : No

Entire Network : No

Remote Computer : No

Filename : C:\Program Files\Google\Google SketchUp 7\ThumbsUp.dll

CLSID : {A86C8053-587B-4dfb-A5E2-54E9803E4463}

File Created Time : N / A

CLSID Modified Time: 2012-02-04 12:07:56

Microsoft : No

File Extensions : .layout, .skb, .skp

File Attributes :

File Size : 0

.NET Extension : No

==================================================

 

==================================================

Extension Name : WinRAR

Disabled : No

Type : Context Menu

Description : WinRAR shell extension

Version : 4.10.0

Product Name : WinRAR

Company : Alexander Roshal

My Computer : No

Desktop : No

Control Panel : No

My Network Places : No

Entire Network : No

Remote Computer : No

Filename : C:\Program Files\WinRAR\rarext.dll

CLSID : {B41DB860-8EE4-11D2-9906-E49FADC173CA}

File Created Time : 2011-04-18 22:06:41

CLSID Modified Time: 2011-04-18 22:06:54

Microsoft : No

File Extensions : *, .7z, .ace, .arj, .bz, .bz2, .cab, .gz, .lha, .lzh, .r00, .r01, .r02, .r03, .r04, .r05, .r06, .r07, .r08, .r09, .r10, .r11, .r12, .r13, .r14, .r15, .r16, .r17, .r18, .r19, .r20, .r21, .r22, .r23, .r24, .r25, .r26, .r27, .r28, .r29, .rar, .tar, .taz, .tbz, .tbz2, .tgz, .uu, .uue, .xxe, .z, .zip, Directory, Folder, opensearchfilefolderresult, WinRAR

File Attributes : A

File Size : 166 912

.NET Extension : No

==================================================

 

==================================================

Extension Name : WinRAR

Disabled : No

Type : Drop Handler

Description : WinRAR shell extension

Version : 4.10.0

Product Name : WinRAR

Company : Alexander Roshal

My Computer : No

Desktop : No

Control Panel : No

My Network Places : No

Entire Network : No

Remote Computer : No

Filename : C:\Program Files\WinRAR\rarext.dll

CLSID : {B41DB860-8EE4-11D2-9906-E49FADC173CA}

File Created Time : 2011-04-18 22:06:41

CLSID Modified Time: 2011-04-18 22:06:54

Microsoft : No

File Extensions : .7z, .ace, .arj, .bz, .bz2, .cab, .gz, .lha, .lzh, .r00, .r01, .r02, .r03, .r04, .r05, .r06, .r07, .r08, .r09, .r10, .r11, .r12, .r13, .r14, .r15, .r16, .r17, .r18, .r19, .r20, .r21, .r22, .r23, .r24, .r25, .r26, .r27, .r28, .r29, .rar, .tar, .taz, .tbz, .tbz2, .tgz, .uu, .uue, .xxe, .z, .zip, WinRAR

File Attributes : A

File Size : 166 912

.NET Extension : No

==================================================

 

==================================================

Extension Name : WinRAR

Disabled : No

Type : Property Sheet

Description : WinRAR shell extension

Version : 4.10.0

Product Name : WinRAR

Company : Alexander Roshal

My Computer : No

Desktop : No

Control Panel : No

My Network Places : No

Entire Network : No

Remote Computer : No

Filename : C:\Program Files\WinRAR\rarext.dll

CLSID : {B41DB860-8EE4-11D2-9906-E49FADC173CA}

File Created Time : 2011-04-18 22:06:41

CLSID Modified Time: 2011-04-18 22:06:54

Microsoft : No

File Extensions : .7z, .ace, .arj, .bz, .bz2, .cab, .exe, .gz, .lha, .lzh, .r00, .r01, .r02, .r03, .r04, .r05, .r06, .r07, .r08, .r09, .r10, .r11, .r12, .r13, .r14, .r15, .r16, .r17, .r18, .r19, .r20, .r21, .r22, .r23, .r24, .r25, .r26, .r27, .r28, .r29, .rar, .tar, .taz, .tbz, .tbz2, .tgz, .uu, .uue, .xxe, .z, .zip, exefile, WinRAR

File Attributes : A

File Size : 166 912

.NET Extension : No

==================================================

 

==================================================

Extension Name : WinRAR

Disabled : No

Type : Drag & Drop Handler

Description : WinRAR shell extension

Version : 4.10.0

Product Name : WinRAR

Company : Alexander Roshal

My Computer : No

Desktop : No

Control Panel : No

My Network Places : No

Entire Network : No

Remote Computer : No

Filename : C:\Program Files\WinRAR\rarext.dll

CLSID : {B41DB860-8EE4-11D2-9906-E49FADC173CA}

File Created Time : 2011-04-18 22:06:41

CLSID Modified Time: 2011-04-18 22:06:54

Microsoft : No

File Extensions : Directory, Drive, Folder, opensearchfilefolderresult

File Attributes : A

File Size : 166 912

.NET Extension : No

 

 

 

Jeżeli wyłączyłeś rozszerzenie AOL i bezpośrednią konsekwencją była poprawa, to ja sądzę iż to on był przyczyną wieszania eksploratora. W logu z OTL były ślady instalacji AOL (mój skrypt to wywalał), okropnie stary soft z 2003. Takie coś i to jeszcze z integracją w eksploratorze to murowany beton na nowoczesnym Windows 7.

 

 

Możliwym problemem był avast. Pytanie jest takie; bo mimo wszystko ten antywir dobrze mi służył, mogę go pobrać i zainstalować jeszcze raz?

 

Zanim ponowisz próbę z Avast w pierwszej kolejności zainstaluj SP1 dla Windows 7 i wszystkie inne brakujące aktualizacje. Ta kolejność jest istotna. Antywirusy to oprogramowanie o dużym poziomie ingerencji i mogą przeszkadzać podczas tak sporych aktualizacji jak SP1.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
no mimo wszystko w shellexview jako różowe oznacza mi tylko aol

 

To się nie zgadza i tu musi być jakiś błąd w oglądaniu listy. Czy klikałeś w kolumnę producenta? Czy na pewno przeskrolowałeś w oknie i przebiłeś się przez rozszerzenia oznaczone jako "Microsoft"?

 

 

Problem tkwi jeszcze w jednej rzeczy- gdy instaluję SP1 w pewnym momencie się zacina ii wyskakuje błąd... robię to drugi raz, jak znowu wywali problem to napiszę.

 

Podejrzewałam, że coś tu nie tak, skoro SP1 nie jest zainstalowany. Czekam na podanie błędu.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

zacząłem sortować po kolei każdą grupę, w końcu posortowałem coś tak, że miałem lekko różowym (prawie niewidoczny kolor) zaznaczone programy typu skype,avast itp. wyłączyłem. Czekam nadal na SP1

 

Oho, proszę bardzo :

Instalacja nie powiodła się

Nie można odnaleźć zestawu, którego dotyczy dane odwołanie

 

 

Błąd: ERROR_SXS_ASSEMBLY_MISSING_(0x80073701)

Odnośnik do komentarza

Checksur.log powiedział, że nie ma żadnych problemów.

Powoli zaczynam się zastanawiać nad formatem kompa, bo byłem dość głupi; otóż miałem XP'ka na partycji C (mam jeden dysk), gdy XP się spieprzył to wgrałem na partycję też C windowsa 7... słyszałem potem, że to bardzo niebezpieczne rozwiązanie, dlatego teraz zastanawiam się nad tym formatem jednak. jak myślisz picasso?

Odnośnik do komentarza
Checksur.log powiedział, że nie ma żadnych problemów.

 

Mówiłeś, że SFC nic nie wykrył. To poproszę o dowody: zrób komendę sfc /scannow, następnie przekopiuj na Pulpit cały katalog C:\Windows\Logs\CBS, zzipuj go i dostarcz tu paczkę.

Po drugie: instalacja Windows 7 odbywała się z oryginalnego nośnika, czy może z pobranego z sieci i był to już Windows w jakiś sposób tweakowany / spreparowany sztucznie dodatkowym narzędziem? Czy to jest Windows 7 polski z natury, czy były tu jakieś sztuki wymuszające instalację polskiego pakietu językowego?

 

 

słyszałem potem, że to bardzo niebezpieczne rozwiązanie, dlatego teraz zastanawiam się nad tym formatem jednak

 

Jak to niby ma być "niebezpieczne", gdy jeden system jest zastąpiony całkowicie przez drugi? Do czego zmierzasz?

 

Natomiast sama koncepcja formatu może nie być taka głupia, gdyż błąd ERROR_SXS_ASSEMBLY_MISSING_(0x80073701) może mieć kwalifikację na nakładkową reperację Windows. Próbuję tu wyciągnąć dane gdzie ta usterka jest ulokowana. W CBS.LOG znajdę szczegółowe dane i zobaczymy co się z tym da zrobić.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Funkcja ochrona zasobów systemu windows nie znalazła naruszeń integralności...

ale i tak wrzucam logi.

http://www.speedyshare.com/file/HmQpd/CBS.rar

Siódemka była instalowana z oryginału, ale sam system był "legalizowany" legalizatorem.

 

Jak to niby ma być "niebezpieczne", gdy jeden system jest zastąpiony całkowicie przez drugi? Do czego zmierzasz?

 

Otóż na partycji C mam dwa systemy i not a bene dwa foldery (windows i windows.old) wersja old to XP, a czysty to siódemka. Może to być badziewne rozwiązanie ze względu na to, że dwa systemy na jednej partycji i na jednym dysku... o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Funkcja ochrona zasobów systemu windows nie znalazła naruszeń integralności...

ale i tak wrzucam logi.

 

Komenda sfc /scannow była dla pewności. CBS.LOG ma nagrane także inne informacje. Pobrałam paczkę, na przejrzenie trochę zejdzie, odpowiedź nie będzie błyskawiczna.

 

 

Otóż na partycji C mam dwa systemy i not a bene dwa foldery (windows i windows.old) wersja old to XP, a czysty to siódemka. Może to być badziewne rozwiązanie ze względu na to, że dwa systemy na jednej partycji i na jednym dysku... o to chodzi.

 

Po prostu skasuj Windows.old. On nie ma znaczenia dla aktualnego systemu.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

A, to jeszcze masz w menu boot managera zapisek Windows XP. Prócz usunięcia Windows.old, jest wymagane także:

- Dostosowanie menu. Bez kombinowania w linii komend szybko to zrobisz darmowym programem EasyBCD. W sekcji "Edit Boot Menu" skasuj wpisy XP i Konsoli Odzyskiwania.

- Usunięcie plików startowych (o ile są) XP (BOOT.INI, NTDETECT.COM, NTLDR) i Konsoli (CMLDR i CMDCONS). By widzieć ten rodzaj plików, należy mieć włączone wszystkie opcje widoku w Windows Explorer > Organizuj > Opcje folderów i wyszukiwania > Widok: zaznaczone Pokaż ukryte pliki i foldery + odznaczone Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego.

 

Analiza CBS.LOG w toku... Zgłoszę się tu, gdy ukończę przegląd materiałów.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Jeszcze jedno może głupie pytanie. Po tym całym syfie zuważyłem, że gdy klikam prawym przyciskiem myszy na spakowany plik nie mam opcji "wypakuj tutaj,wypakuj do folderu" itp. mimo, że są włączone w winrarze. To samo gdy chcę spakować. Muszę wchodzić przez program...

 

Kłania się ShellExView, to jedyne co tu było związane z tą partią. Widocznie - mimo zapewnień o jednym różowym - wyłączyłeś w nim wpisy WinRAR. To teraz ja nie wiem czy to na pewno tylko rozszerzenie AOL grało rolę.... Uruchom ShellExView, wyszukaj w nim wpisy WinRAR i włącz, zresetuj system. Jeśli znów się coś zacznie zawieszać, niestety te wpisy WinRAR tworzą problem i należy je wyłączyć...

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wg CBS.LOG dręczy taki oto błąd na komponencie z polskiego MUI:

 

 

 

2012-02-06 15:46:19, Info                  CBS    Exec: Resolving Package: Microsoft-Windows-Client-Drivers-Package~31bf3856ad364e35~x86~pl-PL~6.1.7601.17514, Update: INF_netrndis

2012-02-06 15:46:19, Info CBS Exec: Resolving Package: Microsoft-Windows-Client-Drivers-Package~31bf3856ad364e35~x86~pl-PL~6.1.7601.17514, Update: INF_netrndis, PinDeployment: x86_netrndis.inf-languagepack_31bf3856ad364e35_6.1.7600.16385_pl-pl_5820babd9633c4cb

2012-02-06 15:46:19, Error CSI 0000029f@2012/2/6:14:46:19.964 (F) d:\win7sp1_gdr\base\wcp\componentstore\csd_locking.cpp(324): Error STATUS_SXS_ASSEMBLY_MISSING originated in function CCSDirectTransaction::LockComponent expression: (null)

[gle=0x80004005]

2012-02-06 15:46:25, Error CSI 000002a0 (F) STATUS_SXS_ASSEMBLY_MISSING #596404# from CCSDirectTransaction::OperateEnding at index 0 of 1 operations, disposition 2[gle=0xd015000c]

2012-02-06 15:46:25, Error CSI 000002a1 (F) HRESULT_FROM_WIN32(ERROR_SXS_ASSEMBLY_MISSING) #596289# from Windows::ServicingAPI::CCSITransaction::ICSITransaction_PinDeployment(Flags = 0, a = netrndis.inf-LanguagePack, Version = 6.1.7600.16385, pA = PROCESSOR_ARCHITECTURE_INTEL (0), Culture = [l:10{5}]"pl-PL", VersionScope = 1 nonSxS, PublicKeyToken = {l:8 b:31bf3856ad364e35}, Type neutral, TypeName neutral, PublicKey neutral, cb = (null), s = (null), rid = [95]"Microsoft-Windows-Client-Drivers-Package~31bf3856ad364e35~x86~pl-PL~6.1.7601.17514.INF_netrndis", rah = (null), manpath = (null), catpath = (null), ed = 0, disp = 0)[gle=0x80073701]

2012-02-06 15:46:25, Info CBS Failed to pin deployment while resolving Update: INF_netrndis from file: (null) [hrESULT = 0x80073701 - ERROR_SXS_ASSEMBLY_MISSING]

2012-02-06 15:46:25, Info CBS Failed to resolve item[0] in Package: Microsoft-Windows-Client-Drivers-Package~31bf3856ad364e35~x86~pl-PL~6.1.7601.17514, Update: INF_netrndis [hrESULT = 0x80073701 - ERROR_SXS_ASSEMBLY_MISSING]

2012-02-06 15:46:25, Info CBS Failed to resolve execution update. [hrESULT = 0x80073701 - ERROR_SXS_ASSEMBLY_MISSING]

2012-02-06 15:46:25, Error CBS Failed to resolve execution package: Microsoft-Windows-Client-Drivers-Package~31bf3856ad364e35~x86~pl-PL~6.1.7601.17514 [hrESULT = 0x80073701 - ERROR_SXS_ASSEMBLY_MISSING]

2012-02-06 15:46:25, Info CSI 000002a2@2012/2/6:14:46:25.019 CSI Transaction @0x407d20 destroyed

2012-02-06 15:46:25, Info CBS Perf: Resolve chain complete.

2012-02-06 15:46:25, Info CBS Failed to resolve execution chain. [hrESULT = 0x80073701 - ERROR_SXS_ASSEMBLY_MISSING]

2012-02-06 15:46:25, Error CBS Failed to process single phase execution. [hrESULT = 0x80073701 - ERROR_SXS_ASSEMBLY_MISSING]

2012-02-06 15:46:25, Info CBS WER: Generating failure report for package: Package_for_KB976932~31bf3856ad364e35~x86~~6.1.1.17514, status: 0x80073701, failure source: Resolve, start state: Absent, target state: Staged, client id: WindowsUpdateAgent

2012-02-06 15:46:25, Info CBS Failed to query DisableWerReporting flag. Assuming not set... [hrESULT = 0x80070002 - ERROR_FILE_NOT_FOUND]

2012-02-06 15:46:25, Info CBS Failed to add %windir%\winsxs\pending.xml to WER report because it is missing. Continuing without it...

2012-02-06 15:46:25, Info CBS Failed to add %windir%\winsxs\pending.xml.bad to WER report because it is missing. Continuing without it...

2012-02-06 15:46:28, Info CBS Reboot mark refs: 0

2012-02-06 15:46:28, Info CBS SQM: Reporting package change for package: Package_for_KB976932~31bf3856ad364e35~x86~~6.1.1.17514, current: Absent, pending: Default, start: Absent, applicable: Installed, target: Staged, limit: Staged, hotpatch status: StillGoing, status: 0x0, failure source: Resolve, reboot required: False, client id: WindowsUpdateAgent, initiated offline: False, execution sequence: 555, first merged sequence: 555

2012-02-06 15:46:30, Info CBS SQM: Upload requested for report: PackageChangeBegin_Package_for_KB976932~31bf3856ad364e35~x86~~6.1.1.17514, session id: 101457923, sample type: Standard

2012-02-06 15:46:30, Info CBS SQM: Ignoring upload request because the sample type is not enabled: Standard

2012-02-06 15:46:30, Info CBS SQM: Reporting package change completion for package: Package_for_KB976932~31bf3856ad364e35~x86~~6.1.1.17514, current: Absent, original: Absent, target: Staged, status: 0x80073701, failure source: Resolve, failure details: "(null)", client id: WindowsUpdateAgent, initiated offline: False, execution sequence: 555, first merged sequence: 555

2012-02-06 15:46:30, Info CBS SQM: resolve time performance datapoint is invalid. [hrESULT = 0x80070490 - ERROR_NOT_FOUND]

2012-02-06 15:46:30, Info CBS SQM: stage time performance datapoint is invalid. [hrESULT = 0x80070490 - ERROR_NOT_FOUND]

2012-02-06 15:46:30, Info CBS SQM: execute time performance datapoint is invalid. [hrESULT = 0x80070490 - ERROR_NOT_FOUND]

2012-02-06 15:46:31, Info CBS SQM: Upload requested for report: PackageChangeEnd_Package_for_KB976932~31bf3856ad364e35~x86~~6.1.1.17514, session id: 101457924, sample type: Standard

2012-02-06 15:46:31, Info CBS SQM: Ignoring upload request because the sample type is not enabled: Standard

2012-02-06 15:46:31, Info CBS Enabling LKG boot option

2012-02-06 15:46:31, Info CBS Restored system sleep block state: 0x80000000

2012-02-06 15:46:31, Info CBS Exec: Processing complete. Session: 30205149_2638223110, Package: Package_for_KB976932~31bf3856ad364e35~x86~~6.1.1.17514 [hrESULT = 0x80073701 - ERROR_SXS_ASSEMBLY_MISSING]

 

 

 

Potwierdź co jest a czego nie ma:

 

1. Skopiuj na Pulpit plik C:\Windows\system32\config\COMPONENTS, do ZIP i podeślij tu do porównania.

 

2. Podaj wyniki wyszukiwania na poniższe warunki. Uruchom SystemLook, w oknie wklej co poniżej i klik w Look.

 

:filefind
*netrndis*
 
:folderfind
*netrndis*
 
:regfind
netrndis

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...