Skocz do zawartości

Aplikacje zawieszają się


qwert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich .jestem tu nowy , jest to mój pierwszy post na tym forum a co za tym idzie pierwszy taki problem z kompem jaki mnie dotknął .

Jeżeli coś nie tak napisałm odnośnie nowego postu , wybaczcie , poprawcie - napewno się dostosuję .

A teraz do tematu :

 

od kilku dni walczę z zamulonym komputerem.Zrobiłem czyszczenie ccleaner, sprawdziłem mbam, potem cały rejestr - Eusing Free Registry Cleaner.

Nadal nic zamula . A po włączeniu menadżera kliknąłem na wydajność to zauważyłem ,że po przełączaniu stron w przeglądarce wydajność procesora skacze na 100 % a jak go zamuli to wtedy jest 0 % i czekam aż klepsydra się przesypie i tak to trwa ok. 20-30m sek .

Używam ff 10 wszystko jest dobrze jak odczekam kilkanaście sek potem znowu mogę klikać po stronach i tak do pewnego momentu i znowu zawiecha i znowu klepsydra 20-30 sek .To mulenie występuje przeważnie na przeglądarkach FF i IE .

Pomóżcie co dalej zrobić z tą zawiechą .

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tak, robiłem i to nie raz. To znaczy to wieszanie jest wtedy jak otwieram nową str. np ta co teraz i zboku po pr jest suwak jak tylko chcę nim odrazu po otwarciu strony przesunąć to wyskakuje mi na górnej belce ( brak odpowiedzi ) i czekanie wtedy na klepsydrę .Jak sie załaduje o znowu śmiga aż miło .Do momentu otwarcia nowego linka , adresu , strony .... i tak za każdym nowym otwarciem .

Odnośnik do komentarza

wszystko co było wyłączyłem a jedynie adblock działa . Ale bez niego też próbowałem i żadnej poprawy .

Ta moja zawiecha to tak wygląda jakby jakaś pamięć nie zaskoczyła jakby FF niezdążył wyczytać strony , bo po odczekaniu czasu na załadowanie klepsydry jest OK ale jak kliknę na jakiś link na stronie jakiś podtytuł wtedy znowu pojawia się ( brak odpowiedzi ) .Staje się to już tak uciążliwe ,że krew zalewa .

Odnośnik do komentarza

Tak , PICASSO tak napisałem .Były to moje spostrzeżenia na temat zamulenia . Nie zaznaczyłem ,że z kompa korzystają inne osoby np. córka i ona tez coś zauważyła .Np. wczraj przed pójściem do pracy powiedziała ,że po kliknięciu na worda otwierał się 2 min .

Moje podejrzenia skupiały sie na FF i IE teraz widzę dopiero ,że nie tylko przegladarka muli ale muli cały komp.

To tyle w formie sprostowania , sorry ,że tak późno .

Teraz obiecany Log .

 

http://wklej.to/RBqNk

 

http://wklej.to/kbevv

Odnośnik do komentarza

1. qwert moje podejrzenia budzi Panda (set sterowników oraz URL Filtering o działaniu ogólnym na wszystkie przeglądarki). Aczkolwiek wg logów to wygląda na nowy nabytek (a przynajmniej niektóre komponenty co dopiero były odświeżane), czy Panda była obecna wcześniej przy wystąpieniu problemów? I coś niektóre jej części staro wyglądają:

 

MOD - [2007-02-14 13:55:11 | 000,165,424 | ---- | M] () -- C:\Program Files\Panda Security\Panda Cloud Antivirus\MiniCrypto.dll

MOD - [2007-02-14 13:55:10 | 000,099,888 | ---- | M] () -- C:\Program Files\Panda Security\Panda Cloud Antivirus\APIcr.dll

 

2. Druga sprawa to fatalny poziom aktualizacji, tu jest ledwie spróchniały SP2:

 

Windows XP Professional Edition Dodatek Service Pack 2 (Version = 5.1.2600) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 8.0.6001.18702)

 

Nadrabiaj wszystkie aktualizacje: KLIK.

 

3. Na wyrywki także błędy z Dziennika zdarzeń:

 

Error - 2012-02-06 07:48:03 | Computer Name = DOM | Source = sptd | ID = 262148

Description = Sterownik wykrył błąd wewnętrzny w swoich strukturach danych dla .

 

Error - 2012-02-06 07:48:22 | Computer Name = DOM | Source = Service Control Manager | ID = 7026

Description = Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego

lub systemowego: sptd

 

vs.

 

DRV - [2008-12-02 15:07:44 | 000,717,296 | ---- | M] (Duplex Secure Ltd.) [Kernel | Boot | Stopped] -- C:\WINDOWS\System32\Drivers\sptd.sys -- (sptd)

 

Problem z ładowaniem sterownika emulacji napędów wirtualnych (DAEMON Tools / Alcohol). Usuń go wg instrukcji:

 

1. Uruchom program MiniRegTool. W oknie wklej:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\sptd\cfg
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\sptd

 

Zaznacz opcję Delete Keys/Values including Locked/Null embedded i klik w Go.

 

2. Na koniec skasuj z dysku plik C:\WINDOWS\System32\Drivers\sptd.sys.

 

Error - 2012-02-06 07:48:03 | Computer Name = DOM | Source = Ntfs | ID = 262199

Description = Struktura systemu plików na dysku jest uszkodzona i nie do użytku.

Uruchom narzędzie chkdsk na woluminie E:.

 

Dostosuj się do kumunikatu .... E to jest osobny dysk fizyczny czy partycja w obrębie tego samego dysku na którym siedzi też C?

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dysk E to partycja , mam tylko jeden HDD i są na nim 3 partycje C D E . Co do aktualizacji toraczej nie mogę jej zrobić , wiadomo dlaczego :(

Pandę wgrałem chyba 2 dni temu, wcześniej był ESET=NOD .Deamona dawno już nie mam , a alkoholu tonie pamiętam czy kiedyś używałem, chyba nigdy go nie instalowałem.

 

Uruchom narzędzie chkdsk na woluminie E:.

 

 

Tu właśnie przypomniałem sobie ,żed kilka razy pod rząd komp przy uruchomianiu wołał sprawdzenie woluminu E , zgodności plików itd.

 

To tyle dzięki za wskazówki.Działam.

Odnośnik do komentarza

OK, OK ! Juz mam SP3.

Zrobiłem usuwanie MiniRegTool.

Skasowałem [ C:\WINDOWS\System32\Drivers\sptd.sys.]

Zrobiłem czyszczenie [ TFC - Temp File Cleaner by OldTimer ]

 

i nic żadnych zmian związanych z zawieszaniem kompa, muleniem na stronach .

 

A może jeszcze mi doradzicie taką sprawę. Prawie zawsze podczas resetu lub uruchom ponownie komputer zawiesza mi się myszka wtedy ponownie trzeba robić reset po takim ponownym uruchamianiu mam zawsze 2x reset.

 

To tyl , koledzy .czekam na dalsze wskazówki .pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Usunięcie SPTD to nie miało tu znaczenia pod kątem problemu zasadniczego. To była likwidacja jednego z błędów w dzienniku. Użycie TFC Temp Cleaner też wątpliwe, by miało tu coś pomóc na ogólne mulenie systemu.

 

 

1. Skoro tu były błędy uszkodzonej struktury na E, to wróć do tego:

 

Sprawdź w międzyczasie, na własną rękę kondycję HDD.

 

Do wykonania diagnostyka dysku za pomocą programu MHDD. Przedstaw wyniki skanu + SMART.

 

2. Na wszelki wypadek też sprawdź czy nie nastąpiła degradacja transferu dysku z DMA do PIO: KLIK (ustęp Optymalizacja wydajności HDD i CD/DVD-ROMów - Włączenie DMA). Uwagę zwróć na linię "bieżący tryb transferu".

 

 

 

PS. "Koledzy", a "koleżanki" już nie? :P

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam,

zrobiłem tym MHDD i wyszło takie coś :

 

http://wklej.to/v7mpl

 

http://wklej.to/fFWsY

 

Jeżeli zaś chodzi o pkt 2. to nie mam pojęcia , za wysokie progi .....

 

Zapytam z innej beczki koleżanki i koledzy .

Ręce mi już opadają komp chodzi z internetem jak 6 lat temu jak zakładałem neta , czasu mało na te wszystkie diagnostyki bo teraz mam pracę po 12/12 .Każda wolna chwile w domu poświęcam na ratowanie kompa.

Czy rozwiązaniem problemu byłaby reinstalka systemu ? Wywalić dziadostwo i może byłoby po problemie .

Co Wy na to ?

Odnośnik do komentarza
zrobiłem tym MHDD i wyszło takie coś

 

Nic z tego nie wyszło ("Error: Drive not ready"). Weź inny program diagnostyczny np. Victoria dla Windows.

 

 

Jeżeli zaś chodzi o pkt 2. to nie mam pojęcia , za wysokie progi .....

 

Nie przesadzaj. Obrazki są podane i to dziwne, że to już "za wysokie progi". Uruchom Menedżer urządzeń, w menu Widok ustaw urządzenia wg połączenia, rozwiń gałązki, odszukaj kanały na których siedzą dyski, z prawokliku pobierz ich Właściwości. Jeżeli będzie dostępna karta "Zaawansowane", to w nią wchodzisz i sprawdzasz jaki typ transferu jest ustawiony + jaki opisany jako bieżący. By wykluczyć błędy: proszę o obrazki z tego dialogu. Jeżeli takiej karty nie będzie, to nie ma co sprawdzać.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

siemka,

Chciałem odpowiedzieć na Twoje pytanie PICASSO znalazłem jż lokalizacje twardego zrobiłem screena ale ... no właśnie komputer podczas obróbki foto , odpisywania na post zawiesił mi się 5 razy . Tak 5 razy !!! Teraz odpisuję z lapka bo już nie mam siły na tą starą stacjonarkę .

Ponawiam pytanie czy zmiana systemu coś pomoże .Mam teraz weekend wolny to bym coś zaradził z systemem .Bo już nie mam siły non stop wciskać reset i reset .Bo to nie tylko staje się żmudne ale wku.... A może lepiej pomyśleć o nowym twardym .Sam nie wiem co jest grane .

Poradźcie .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...