Skocz do zawartości

System nie bootuje (nawet w awaryjnym)


kawon1988

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

mam laptopa acer 5738g. podczas tworzenia bootowalnego usb wyskoczyl mi BSOD (nie zapisalem kodu błędu). w tej chwili system nie bootuje i sie nie rusza. wyskakuje literka J z _ - nic po za tym. gdy wlozylem plyte win 7 i probowalem odzyskac system niestety dysk nie zostaje znaleziony (system na dysku oczywiscie tez nie) mialem 3 partycje z waznymi danymi do szkoly.

 

Czysta reinstalacja systemu nie wchodzi w gre (bo bym musial formatowac caly dysk i stracic wszystkie dane)

 

po wlozeniu plyty z win7 recovery wlaczylem diagnozowanie problemu i pokazalo, ze partycje rozruchowe sa uszkodzone.

 

co dalej mozna zrobic by nie stracic danych?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

A to przy odłączonym tym pendrive (dysk USB) jest taki komunikat i efekt?

 

Jakiego programu używałeś?

 

gdy wlozylem plyte win 7 i probowalem odzyskac system niestety dysk nie zostaje znaleziony (system na dysku oczywiscie tez nie)

 

Chodzi CI o to że w tym polu nic nie ma?

11815d1299584882-screeny-do-poradnika-nigdy-nie-kasowac-bootmgr10.jpg

 

to nic i tak kliknij Dalej

 

Użyj Narzędzia do automatycznej naprawy systemu podczas uruchamiania.

 

Możesz też sprawdzić co jest na partycjach czy są czy je wsiorpalo.

 

wystarczy uruchomic wiersz polecen i wpisać notepad

 

otworzy się czysty dokument notatnika

klikasz: Plik > Otwórz

 

otworzy się nam okno do przeglądania zawartości dysku

Wybierasz: Typ pliku - wszystkie pliki

 

teraz widac co gdzie jest.

 

Napisz czy widać wszystkie partycje.

Odnośnik do komentarza

A to przy odłączonym tym pendrive (dysk USB) jest taki komunikat i efekt?

 

Jakiego programu używałeś?

robilem wg http://walendowski.c...-pamieci-flash/ lub http://pclive.pl/instalacja-windows-xp-vista-7-z-pendrive-540.html teraz niestety nie pamietam z ktorego programu korzystalem.

 

do kompa nie mam podlaczone nic. zadnego pena (po sprawdzeniu go na innym kompie okazuje sie, ze jest pusty).

Chodzi CI o to że w tym polu nic nie ma?

niestety nie widze zadnego obrazka.

 

powtarzam po uruchomieniu komputera bios przechodzi i pokazuje sie JEDNA literka J z _. i ona sobie moze wisiec na ekranie ile tylko chce, nie przechodzi system dalej.

 

po wlozeniu plyty z windows 7 recovery (system kazal cos takiego zrobic w pierwszych dniach po instalacji) pokazuje, ze na dysku nie ma systemu do naprawy

 

Użyj Narzędzia do automatycznej naprawy systemu podczas uruchamiania.

 

zrobilem to. po zdiagnozowaniu pokazuje, ze sektory dysku odpowiadajace za rozruch sa uszkodzone.

wystarczy uruchomic wiersz polecen i wpisać notepad

gdzie co i jak mam wpisac by odpalic notepad?

Napisz czy widać wszystkie partycje.

nic mi nie widac!!!!

Odnośnik do komentarza

gdzie co i jak mam wpisac by odpalic notepad?

 

Jemu chodzi żeby wpisać słowo notepad w konsoli (dosłownie), można też użyć zwykłego wiersza poleceń np uruchomić diskpart (wpisać w konsoli diskpart ) a nastepnie list volume

 

ale..

 

Czy próbowałeś bootowalne narzędzia czy tak jak chciałeś podłączyć ten dysk pod inny komp?

 

pisałeś

 

niestety dysk nie zostaje znaleziony

 

Wymaga to uściślenia:chodzi tu o cały dysk fizyczny czy partycje? .Jeśli tu chodzi o brak możliwości wykrycia fizycznego dysku to albo kabel albo dysk jest uszkodzony.Czy w BIOSie dysk jest wykrywany?

Jeśli dysk nie jest wykrywalny przez BIOS to używanie jakichkolwiek narzędzi naprawczych jest bezcelowe....

Odnośnik do komentarza

Spróbuj odpalić instalkę jakiegoś Windowsa i wszystko zobaczysz.

 

Panie kolego, wlozylem plytke od win 7 i probowalem naprawic system. pokazuje to co wczesniej mowilem... nie widzi systemu do naprawy. jak proboje naprawic przez plyte win 7 recovery, pokazuje, ze dysk nie istnieje.

 

Jemu chodzi żeby wpisać słowo notepad w konsoli (dosłownie), można też użyć zwykłego wiersza poleceń np uruchomić diskpart (wpisać w konsoli diskpart ) a nastepnie list volume.

jak to wykonac? gdy po odpaleniu na ekranie mam ta pierd....ą J_ ?

Odnośnik do komentarza

Acronis Disk Director 10.0 Suite NIE WYKRYL ZADNYCH DYSKOW TWARDYCH.

+

Dysk sie spalil? do wyrzucenia czy mozna dalej cos sprobowac uratowac?

Może,ale niekoniecznie - to może być też problem z kablem.

 

W biosie dysk fizycznie wystepuje.

 

Sprawdź dokładnie czy płyta instalacyjna Win 7 wykrywa partycje,jeśli też nie to będziesz musiał zmienić kabel SATA lub wyjąć dysk i podłączyć pod inny komp...

 

EDIT

 

jak to wykonac? gdy po odpaleniu na ekranie mam ta pierd....ą J_ ?

Nie tu - zbootować płytę Win7 >>wybierz język>>>napraw komputer>>wiersz poleceń i wtedy...

Odnośnik do komentarza

Sprawdź dokładnie czy płyta instalacyjna Win 7 wykrywa partycje,jeśli też nie to będziesz musiał zmienić kabel SATA lub wyjąć dysk i podłączyć pod inny komp...

podczas ktorejs tam proby wyskoczylo mi okno z dyskami do wyboru.. C, X i D.

 

C - konkretny dysk twardy (wczesniej mialem C,E,F jako partycje)

D - DVD

X - partycja RAW (?) z plikami z plyty DVD ktore zostaly pokazane jako dysk.

 

wchodze do C i pokazuje ze dysk nadaje sie do sformatowania by go uzywac.

Może,ale niekoniecznie - to może być też problem z kablem.

laptop stal w miejscu gdy to się stalo. wiec wypiecie sie kabla, przegrzanie raczej nie wchodzi w gre.

Odnośnik do komentarza

Podzielić dysk tak jak wcześniej, zainstalować system. Na systemowej zainstalować program do odzysku danych, np: Ontrack Easy Recovery lub File Scavanger i napierać. Ja coś takiego robiłem Ontrackiem i odzyskałem wszystko. Problem jest tylko z nazwami plików, bo on grupuje w katalogach wedle rozszerzeń i nazywa po swojemu.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem dlaczego Acronis nie działa ale co na to TestDisk http://www.cgsecurit...g/wiki/TestDisk

?

 

mam win 7 64 bitowego, ktory jest tam przekreslony... uruchamiac to bez wzgledu na to?

 

i niestety nie widze live CD a w tej chwili bez liveCD nic nie zrobie

 

 

Podzielić dysk tak jak wcześniej, zainstalować system. Na systemowej zainstalować program do odzysku danych, np: Ontrack Easy Recovery lub File Scavanger i napierać. Ja coś takiego robiłem Ontrackiem i odzyskałem wszystko. Problem jest tylko z nazwami plików, bo on grupuje w katalogach wedle rozszerzeń i nazywa po swojemu.

niestety nie pamietam jak dysk byl konkretnie dzielony. wiem ze cos kolo 20/60 i reszta. wiec chyba ten sposob odpada, bo partycje nie beda sie pokrywaly. ta metoda jest dobra po zainstalowaniu systemu, czego narazie nie chce robic.

Odnośnik do komentarza

Podzielić dysk tak jak wcześniej, zainstalować system. Na systemowej zainstalować program do odzysku danych, np: Ontrack Easy Recovery lub File Scavanger i napierać. Ja coś takiego robiłem Ontrackiem i odzyskałem wszystko. Problem jest tylko z nazwami plików, bo on grupuje w katalogach wedle rozszerzeń i nazywa po swojemu.

Ja bym tego nie polecał - tworząc nowe partycje i instalując na nim softy ryzykuje się nadpisaniem starych danych i zmniejsza szansę na odzyskanie.Zresztą po co to robić skoro jest dość sporo bootowalnych narzędzi do odzyskiwania danych z uszkodzonych partycji?

Odnośnik do komentarza

Ja bym tego nie polecał - tworząc nowe partycje i instalując na nim softy ryzykuje się nadpisaniem starych danych i zmniejsza szansę na odzyskanie.Zresztą po co to robić skoro jest dość sporo bootowalnych narzędzi do odzyskiwania danych z uszkodzonych partycji?

 

jesli jest jakies narzedzie bootowalne, ktore mi odratuje partycje lub zgra na dysk przenosny, to poprosze o podpowiedz...

Odnośnik do komentarza

Tu masz mini instrukcje do TestDiska

 

dzieki, bardzo przydatne..

 

odpalilem testdiska wg instrukcji. znalazlo dysk, wszystkie partycje (wraz z nazwami). teraz przechodzą %.. jak skonczy to napisze jaki wynik.

 

dziekuje bardzo wam za pomoc chlopaki (i dziewczyny jesli jakies byly..)

 

NIESTETY NIE PRZYNIOSLO ZADNEGO SKUTKU, pomimo, ze szukalem partycji głębiej.

 

co dalej?

zdjcie0084i.th.jpg

zdjcie0085a.th.jpg

 

 

 

 

pierwsze zdj obrazuje bad sectory..

drugie znalezione partycje. moze walnac by napisal na dysk znalezione partycje?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...