Skocz do zawartości

Sprawy organizacyjne - Powitanie :)


picasso

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie ja jeszcze zaliczam się do grona użytkowników, więc witam podwójnie - jako "jeszcze świeży" user z wiadomo skąd, oraz nowo zarejestrowany tutaj. :)
Nie miałem okazji doświadczyć wszystkich wad poprzedniego forum poza tą blokadą forum dla gości, ale czytając pożegnanie jednak rozumiem Wasze odejście.


Co do propozycji chatu - może się zrobi zwyczajną ankietę w osobnym wątku?
W każdym razie ja osobiście nie lubię spamboksów. :P

Druga sprawa - jak to jest z załącznikami? Przy pisaniu posta jest wyświetlana informacja o całkowitym limicie 500KB na pojedynczy plik jak i na całkowitą przestrzeń przeznaczoną dla mnie.
Jeśli dobrze rozumiem, to w obrębie całego forum w jednej chwili załączniki dodane do moich postów nie mogą ważyć więcej niż wspomniany limit?

Przy odpowiadaniu w edytorze postu widzę tutaj jeden zbędnik, a mianowicie przycisk oznaczony jako "Twitter".
 

Myśle, że to bzdecik i do testu proponuje wrzucić tę mini grficzkę, która się nie wyświetla do gł. katalogu forum,
albo poprawić w plikach Lightbox'a.

 

Chodzi o favikonkę?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

I mnie jako fana Picasso nie mogło zabraknąć i chętnie się zarejestrowałem  :)  Aż dziw bierze że przenosisz się "na swoje" dopiero teraz - jednocześnie podziwiam za wytrwałość i chęć niesienia pomocy na SE. Mimo tego że jestem pieprzonym egoistą i materialistą to gdybym był właścicielem SE, solidnie wynagradzałbym ludzi takich jak Ty Picasso - w końcu to głównie dzięki Twojej wiedzy, pomocy i poświęceniu forum istniało. Teraz dusza SE odeszła...

...ale my płakać nie będziemy, wręcz przeciwnie! :)

Życzę dużo sukcesów i szczęśliwych userów!

Pozdrowienia!

ERR (E.R. z SE)

Odnośnik do komentarza

Wszystkich witam

CKUReprezent
 

Nie będzie tutaj numerów jak na poprzednim forum, że bez zalogowania się nie da rady postów oglądać?


Nie bluźnij! :lol:   Nie po to robię wszystko od nowa, by osiągnąć punkt, który przyśpieszył moje odejście.

sality
 

Podobno mile widziane są propozycje dotyczące rozwoju forum, więc dziwię się, czemu jeszcze nie powstały działy dotyczące:

* oprogramowania - nie linkownia, tylko dział techniczny
* hardware - sam mam pytanie z tego zakresu, zresztą niejedno ;)
* no i sieci - też przydatna sprawa.


Skoro jest już conajmniej dwóch, którzy mogą prowadzić majdan, to można dodać ogólne Hardware i Sieci. Na widok główny może iść tymczasowo reszta zagadnień, potem zostaną podzielone, jeśli będzie co dzielić. Zaraz dorobię sekcje.
 

Przy edycji sygnaturki na koniec wywala błąd jak w załączniku, sugerujący że nie zapisano ustawień, podczas gdy się zapisują.


Nie rozumiem o jaki błąd tu chodzi?

+

roco
 

Co do zauwazonych "dinksów" to np. w poście @Sality jest zamieszczony obrazek.
Otwiera się on w efekcie Lightbx'a i tu występuje jakis drobny problem ze ścieżka do obrazka, który po kliknieciu,
przenosi do full załącznika (w nowym oknie). Załączam screen.


Też nie widzę tego.
 

Na pewno chciałbym tu widzieć tak skrzętnie zbierane przez Ciebie, (i innych), te perełki darmowego softu.


Jak napisałam, zawartość Free softu jest ukryta, bo muszę zweryfikować opisy i w zasadzie robota od początku.
 

Również żal by mi było, gdyby nie było tych wszystkich tutków łącznie z komunikatorami itd..


? One są. W dziale Tutoriale.
 

Brakuje działu na pogaduchy.. wiem że to forum techniczne ale żeby uniknąc spamu tu i uwdzie przydałby sie lekki HP.


? Jest. Relaxation Room to właśnie "stare HP". Aż mnie dziwi, że jeszcze nikt tam nie wyskoczył z niczym. :P

Odnośnik do komentarza

deFco247

Nie chodzi o faviconkę ;)

Picasso

Nie widzisz tego ponieważ FireFox nie pokazuje linków gdzie jest linkowana grafika bez opisanego alt'u - po prostu nie wyświetla nic.
Opera wyświetla tak jak to pokazałem czyli nad grafiką --> CloseX - jest jeszcze ..coś puste miejsce z napisem "obrazek" a konkretnie to link bezpośredni do samego załącznika,
który otwiera się w nowym oknie np. mój załącznik, kiedy jest otwarty w "pudełku" Lightboxa, to kiedy kliknę w to miejsce gdzie powinien być obrazek a jest napis,
dostaję tego linka: https://www.fixitpc.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=221

Może nie ma żadnego?
Sprawdź pod Operą.
Moim zdaniem, sorry za to, ale styl jest profeska, wszystko działa jak należy itd, to czemu ma brakować jakiegos głupiego dinksa, który może wnerwiać?
Mi tam rybka, owszem jestem niezwylke dokładnym perfekcjonista, ale bez przesady nie przeszkadza mi że ktoś trzyma bielkiznę w lodówce hehe to nawet dobry pomysł.. ;)


Co do softu..

Podziel się tą pracą z innymi, tj na chwilę utwórz grupę np. technik i daj do niej kilka chętnych osób. Jak sadzę w śród ludzi, którzy się tu zarejestrowali na stewkę znadą się odpowiednie osoby.
Zaoszczędzisz na czasie i my wszyscy będziemy Cię mieli więcej? Chodziło o to, że dalej dział z softem byłby ukryty, ale mogłabys dac grupie Technik widzialność tego działa..
..tak pytałem..

Komunikatory widziałem, zresztą przeczytałem w godzinę wszystko co było dostępne.. wyraziłem tylko żal, gdyby ew. tych wszystkich oczywistych wspaniałości by tutaj zabrakło.
Zresztą nie wiem czemu miało by zabraknąć, skoro to Twoja praca i to bardzo kunsztowna..



I tak btw co myślisz, rtak wiem że to gł. fix pc, ale moze pojawiło by sie parę tutków z innej bajki np. jak radzić sobie z bazami i kodowaniem, lub przykłady intalek i konfigów róznych cms'ów ect?

I nie do końca rozumiem.. czy chcesz tu zamknąć w znaczeniu zebrać.. wiedzę i podawać jako tutki, czy też przewidujesz pracę nad tymi co wiedzą inaczej i nie wiadomo-skąd biorą im się problemy z pc?
prościej? - czy linia pozostaje podobna, (w znaczeniu - udoskonalana), czy raczej idzie to w stronę "poradnika komputerowego"?

BTW "Relaxation Room" hmm byłem tam, ale nazwa mnie zmyliła z leczka hehe no i hamaka i stolika pod szklankę z whisky nie zauważyłem tia mea culpa :D

Wszystko super idzie jest zamieszanko jak to zwykle na początku, ale we właściwą stronę, jestem pełen optymizmu! :)


I btw drobiazgów w kodzie..
Powiedz Mistrzowi od kuchennych spraw, że te pliki które odpowiadają za wyświetlanie postów..
- wiesz tam jest multum skryptów itd i wszedzie tam gdzie występuje JS to kiedy są zamykane tagi np < / a > to powinny byc zamykane tak < \ / a >
Przykład:

zamiast tak:




document.write("</h1>");

Powinno być tak:
 

document.write("<\/h1>");

Teraz przykład konkretny z tego stylu:

mały fragment - jest tak:
 

/* Templates/Language */
ipb.templates['ajax_loading'] = "<div id='ajax_loading'>" + ipb.lang['loading'] + "</div>";

i jak widać mamy tu zamykający tag < / div >

np - czyli tak:
 

/* Templates/Language */
ipb.templates['ajax_loading'] = "<div id='ajax_loading'>" + ipb.lang['loading'] + "<\/div>";

Wszystko byłoby ok, ale w tym wypadku html jest parsowany przez JavaScript (który go wyświetla) i tak nie może być już nie chodzi o validację, ale nie wszyscy korzystają z najnowszych przeglądarek, i te błedy, (bo nimi są) mogą ogłupiać interpreter nietypowych, lub starszych przeglądarek.

hehe wiem pewnie pomyślisz, że jestem zboczeńcem, ale wg. mnie nie godzi się profeska skrypt, profeska styl i choć drobne, to jednak baboki w kodzie.
Wiem, że można to olać, akurat na tej stronie pokazuje mi ten błąd 41x w różnych miejscach, ale pomyśl ledwie bzecik dzieli do miejsce od Perfekcji!
pewnie i jestem zboczeńcem heh bo nie dało by mi to spać, ale luzio i się tym nie przejmuj, jak znajdę chwilę, to zajrzę sprawdzajkami w każdy kąt i posprawdzam.

Ogólnie, choć to początek, to jest naprawdę wypaśnie i powinnaś być z siebie dumna! :)

Pozdrawiam :)
roco

*roco ma na mysli, że należy czasem brać na niego poprawkę, czasem przejmuje się za bardzo, ale zawsze zwykł nazywać rzeczy po imieniu..

Odnośnik do komentarza

Roco



Nie widzisz tego ponieważ FireFox nie pokazuje linków gdzie jest linkowana grafika bez opisanego alt'u - po prostu nie wyświetla nic.


Dzięki. Teraz już wiem o co chodzi. Tam rzeczywiście był nie wyświetlany obrazek. To błąd w skinie, przekierowali na obrazek z błędnym rozszerzeniem (gif zamiast png). Dlatego nie została wyświetlona ikona zapisu. Zostało to poprawione.
 

I nie do końca rozumiem.. czy chcesz tu zamknąć w znaczeniu zebrać.. wiedzę i podawać jako tutki, czy też przewidujesz pracę nad tymi co wiedzą inaczej i nie wiadomo-skąd biorą im się problemy z pc?
prościej? - czy linia pozostaje podobna, (w znaczeniu - udoskonalana), czy raczej idzie to w stronę "poradnika komputerowego"?


Roco coś się chyba nie za dokładnie przyjrzałeś. :P Wszystkie działy poza tutorialami = jawne sekcje pomocy. A że inwestuję w Tutoriale (sekcja eksponowana) to już inna sprawa.
 

I tak btw co myślisz, rtak wiem że to gł. fix pc, ale moze pojawiło by sie parę tutków z innej bajki np. jak radzić sobie z bazami i kodowaniem, lub przykłady intalek i konfigów róznych cms'ów ect?


Wróć do pierwszego posta. :P
 

Podziel się tą pracą z innymi, tj na chwilę utwórz grupę np. technik i daj do niej kilka chętnych osób. Jak sadzę w śród ludzi, którzy się tu zarejestrowali na stewkę znadą się odpowiednie osoby.
Zaoszczędzisz na czasie i my wszyscy będziemy Cię mieli więcej? Chodziło o to, że dalej dział z softem byłby ukryty, ale mogłabys dac grupie Technik widzialność tego działa..
..tak pytałem..


To moje posty. Gdybym chciała pokazać nad czym pracuję, już by był ustawiony dostęp.
 

- wiesz tam jest multum skryptów itd i wszedzie tam gdzie występuje JS to kiedy są zamykane tagi np to powinny byc zamykane tak

(...)

Wszystko byłoby ok, ale w tym wypadku html jest parsowany przez Javascript (który go wyświetla) i tak nie może być już nie chodzi o validację, ale nie wszyscy korzystają z najnowszych przeglądarek, i te błedy, (bo nimi są) mogą ogłupiać interpreter nietypowych, lub starszych przeglądarek.


To nie będzie zamienione. Ten fragment to jest niemodyfikowany kod forum. Kod wygląda w porządku. Walidacja też w porządku, są mało istotne zgłoszenia.

Forum nie będzie też przystosowywane pod starsze przeglądarki.


---------------------------------------------------------------
Poza tym, 1 czerwca ma zostać wydana stabilna wersja IPB 3.1. Prawdopodobnie będziemy robić od razu aktualizację do najnowszej wersji. To będzie oznaczać, że forum pójdzie na off. Jeśli zdecydujemy o wykonaniu zadania, podam stosowne ogłoszenie.

Odnośnik do komentarza

Picasso,
w pewnym sensie Roco ma trochę racji.
Być może to też związane jest z templatką.
Służę także pomocą techniczną na tyle,na ile mnie będzie stać :)

Życzę jak najlepiej Administracji w rozwoju forum.

Na poprzednim byłem zarejestrowany kilka lat temu,lecz nie udzielałem się.
Zrobiłem kilkuletnią przerwę,miałem dość udzielania się na forach tego typu.
:)

Pozdrawiam.

post-85-12750019065461_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

To co widać na obrazku, wątpliwe, by to było związane z punktowanym przesleszowaniem. To prędzej jest kwestia stylu, który nie pracuje ze wszystkim jak leci (skin jest określony jako kompatybilny z najnowszymi wersjami browserów). Skin zostanie sprawdzony jutro. Z której przeglądarki ten efekt pochodzi - typ i wersja?

Odnośnik do komentarza

IE8 + Avant Browser 11.7 Build 46 = Ta kombinacja nie ma problemu. Problemem jest silnik IE7. Tam zachodzi ten efekt krosowania. To sprawdzimy jutro w stylu głównym co ew. można poprawić. W związku z tym, że problem tyczy IE7 (architektura sprzed 4 lat, poza tym: słaba kompatybilność ze standardami), problem nie występuje w nowoczesnych rozwiązaniach (IE8 / Opera / Firefox / Safari / Google Chrome), ta sprawa na razie idzie na spód w priorytetach.


Miejcie też na uwadze, że nie zawsze będzie można wszystko przystosować / czy warto to robić / tracić czas, tak by idealnie chodziło w każdych warunkach, na wszelkich możliwych kombinacjach, oraz na jakiś niszowych bądź przestarzałych rozwiązaniach.

Odnośnik do komentarza

Witam w zimny poranek :)
 

Miejcie też na uwadze, że nie zawsze będzie można wszystko przystosować / czy warto to robić / tracić czas, tak by idealnie chodziło w każdych warunkach, na wszelkich możliwych kombinacjach, oraz na jakiś niszowych bądź przestarzałych rozwiązaniach.


Szanowna Picasso,zwracam honor :)
zainstalowałem IE8,faktycznie błędu nie ma i uważam,że nie warto już o tym pisać.

Pozdrawiam serdecznie.

post-85-12750300016365_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...