Skocz do zawartości

Sprawy organizacyjne - Powitanie :)


picasso

Rekomendowane odpowiedzi

To ekspresowe przedsięwzięcie (zainicjowane dnia 13 maja 2010, postawione dnia 21 maja), więc za wszystkie niedociągnięcia czy braki bardzo przepraszam. Bardzo mało czasu było.

1. Forum jest oparte o dobry holenderski hosting XS4All. Jest w dwóch domenach -- główną jest *.nl, z przekierowaniem na *.pl. Proces jest transparentny, ale czasem może być wolniej na polskim suffixie. Jeśli coś by się działo, zawsze możecie próbować bezpośrednio adres z *.nl. Podwójność domeny przyda się nam i w ew. diagnostyce. Ogólnie o całości: na tyle na ile byliśmy w stanie, wykonaliśmy testy, próby z pewnymi mechanizmami, oraz rekonfigurację. Nie wszystko jednak jest możliwe do zbadania w izolowalnym środowisku. Dlatego też bardzo Was proszę o szybkie zgłaszanie jakichkolwiek zanotowanych błędów.

Administratorów jest dwóch. Ja odpowiadam za całe forum jako takie, wszelkie ustawienia ACP, linię rozwojową etc. Mój mąż jest technikiem trzewi i najwyższą instancją solucji problemów, gdy wystąpi awaria nierozwiązywalna na moim poziomie. Jego udział "werbalny" jest ograniczony, gdyż odpada komunikacja w języku polskim. Wszystko i tak przechodzi przez mój poziom, więc problemu nie widzę, ale zawsze w podbramkowej sytuacji można skomunikować się w języku angielskim. On tu taktowanie będzie uczestniczył w tle, może także pisać głupoty  :P  , tzn. postować jakieś linki z Dumpert (holenderski odpowiednik YouTube) czy inne zabawne rzeczy.

2. "FIX PC, IT's FREE", "Fix IT" lub kombinacje między IT, FIX, PC, FREE (dużo możliwości :P ), z naciskiem na tworzenie artykułów pomocniczych. Struktura forum pozostanie w takiej kompakt-formie jak teraz, tematyka będzie budowana "w głąb" głównych sekcji. Na chwilę obecną określiłam część, w której się specjalizuję (Windows / Malware / Freeware) i którą będę prowadzić, tak jak to robiłam przez ostatnie 7 lat wiadomo gdzie. Dział Free softu jest w budowie i zawartość jest ukryta, musiałam niestety wybierać priorytety zadaniowe. Chwilowo proszę w dziale darmowego nie postować.
Fragment "Pozostałe zagadnienia komputerowe" jest do dyskusji i wymaga mocnego supportu z Waszej strony. Czekam na Wasze propozycje, co chcecie tu widzieć za tematykę, w jaki sposób ułożoną. Nie chcę oczywiście podrabiać struktur poprzedników, a pewna tematyka nie jest tu planowana wcale np.
- multimedia = wolę przekierować do serwisu o ustalonej reputacji, specjalizowanego pod tym kątem i zapewniającego profesjonalne forum. Obecny tu link umieszczony za pozwoleniem.
- Webmastering / Pozycjonowanie / Programowanie = Ten kaliber również pozostawmy specjalizowanym serwisom.
- P2P
Forum nie ma też celu o nazwie "wszystko", tylko określony smak na starannie wybraną linię, bez zapychania zbędnymi strukturami / tematyką.

Tutoriale / Artykuły - Obszar główny (materiały stworzone przez prowadzących) jest tylko do odczytu bez możliwości postowania. Ten dział ma przewidywaną budowę podziałową wg tematu, gdy liczba tutoriali zostanie solidnie poszerzona, a wtedy też uzupełni go indeks składany wg trybów alfabetyczny + tematyczny. Chcę uniknąć rezerwowania przywileju pisania przewodnika tylko dla prowadzących, toteż powstała "Strefa użytkowników", w której jest ustawiony stosowny dostęp i każdy może tam napisać (zachęcam!). W dziale userów jest planowana swoboda, aczkolwiek są pewne wymagania. Stawiam na wysoką jakość i sprowadzenie tutoriala do dwóch zdań z odkierowaniem URL nie wchodzi w rachubę, a podawane dane muszą być rzetelnie sprawdzone. Opisy autorskie, żadnego kopiowania z innych publikacji, plagiaty absolutnie wykluczone. Tematyka może być dowolna z zakresu komputerów, niekoniecznie musi mieć odpowiednik w obecności powiązanej sekcji na forum.

3. Ograniczenia:
- Pomna trudności z poprzedniego miejsca i zupełnie niekontrolowanych działań użytkowników wprowadziłam ograniczenia w sygnaturach. Nie może być tak, że sygnatura jest większa niż zawartość posta. Sam profil użytkownika jest tak rozbudowany i udostępnia tyle pól, że inwestycja w sygnaturę jest zbędna.
- W Załącznikach można ładować tylko plain TXT oraz formaty graficzne. Ma to określony cel, a że teraz grasują infekcje, które ingerują w dotychczas wydawałoby się bezpieczne rozszerzenia, również jest zabezpieczeniem.

4. Zostały wykonane korekty (jak się okazało niepełnego) spolszczenia na tyle na ile zauważyłam braki. Zapewne jeszcze któreś błędy są po angielsku. Drobnostki do korekty takie jak kodowanie w tematach e-mail. Zostały mi jeszcze wszystkie pliki pomocy, już nie zdążyłam, ale zostanie to przeze mnie przetłumaczone. EDIT: Cała Pomoc jest już skorygowana, uzupełniona i w pełni spolszczona.

5. Drobne poprawki edycji wiadomości. Domyślnie ta wersja forum dysponuje przy każdym poście buttonem, który otwiera post przez szybką edycję i dopiero wtedy można wejść w pełny edytor. Zapamiętałam sobie komentarz z poprzedniego forum, że wygodniej by było mieć wybór trybu edycji w sposób bezpośredni. Toteż zostało to zmodyfikowane, wizualnie przedstawione jako podwójny button edycji. Można wybrać czy otwierać przez domyślną szybką edycję czy od razu wejść do pełnego edytora. Został wycięty też panel dołączania ikon przy tytule posta (te serduszka / wykrzykniki i inne śmieci). Nie przywrócę tego. Te ikony są idiotyczne, śmiecą wizualnie widok sekcji forum, nie korespondują do wagi / treści tematu, stanowią też zbędny wyróżnik wśród tematów z których każdy powinien mieć jednakową ważność.

6. Moduł kalendarza jest na teraz wyłączony (co nie koresponduje do tekstów przy rejestracji). Potem dopasuję w tę czy tamtą stronę. Moduł Chat również nieaktywny, w tej wersji forum jest darmowy tylko dla 5 uczestników. Zakup do dyskusji. EDIT: Kalendarz został włączony, teksty w rejestracji dopasowane, zaś moduł Chat został wykluczony jako typ publiczny.

7. Oprawa graficzna: Wybrany inny komercyjny skin, który też został poddany fragmentarycznej edycji (m.in. uczytelnienie zawartości posta czy podwiązanie linków). Jeśli komuś się nie podoba, może sobie przestawić na domyślną skórę dostarczaną z oryginalnym IPB (która z kolei mi się nie podoba i nie będzie nigdy domyślnym skinem). Niektóre modyfikacje nie są na niej widzialne. Kiedyś może udostępnię szerszy wybór skór i bajerów, na dzień dzisiejszy jednak nie mam ani czasu na własne projekty, ani nie uważam za sensowne wykładać kolejnych pieniędzy na ten kaliber zadań w tym punkcie rozwojowym. Na chwilę obecną proponowane ustawienia uważam za wystarczające.
Zamiast logo figuruje zastępczy żart. Kiedyś logo zostanie dorobione (minimalizm + symbolizm, żadnych przedstawień figuratywnych i żadnych banerów na cały nagłówek), aczkolwiek nie uznaję tego na teraz za istotne.

8. Promocja. Liczę na Was.


Zachęcam do komentarzy i zgłaszania sugestii.


W dniu 30 maja (i prawdopodobnie dwa następne dni) nie będę obecna. Akurat się tak złożyło, że mam ważną sprawę rodzinną. Może będę zalogowana, ale nie będę w stanie czynnie tu uczestniczyć.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Witaj Picasso.

Nareszcie się doczekałem. Ale warto było.

Nie wnikając za bardzo w szczegóły budowy forum,(propozycje tutków, tematyka itp.) uważam że identyfikacja nowej marki jest bardzo istotna. Tak Picasso nowa marka - nowe życie forum.
Krótko mówiąc, nazwę trzeba dać. Jaka nazwa? FIXIT - That's it.

Zresztą, cokolwiek postanowisz podpisuję się pod tym obiema ręcami :D

Odnośnik do komentarza
- z przyjaznych linków wywalić

 

To zostanie usunięte. Zrobione

 

- poprawić czas

 

U mnie czas wyświetla się poprawnie. W profilu skoryguj sobie. Chyba, że o coś innego tu chodzi?

 

To Wy tu gadu rozwińcie o tematyce, co chcecie etc. Ja zaś muszę zaraz położyć się spać, bo padam już.

 

 

.

Edytowane przez picasso
Odnośnik do komentarza

Nareszcie mogę się przywitać na nowym, od dłuższego czasu wyczekiwanym forum, co niniejszym czynię, tym samym witam przede wszystkim "starych/nowych" jak też "nowych całkiem" . :thumbsup:

PS.
Będę bardzo ale to bardzo powściągliwy, przynajmniej do czasu aż forum obrośnie w "piórka". :)
Aha i nie będę się też kłócił, nawet z Karolkiem. :P

Gratulacje, ze wszech miar szczere, dla Picasso. :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

Podobno mile widziane są propozycje dotyczące rozwoju forum, więc dziwię się, czemu jeszcze nie powstały działy dotyczące:

  • oprogramowania - nie linkownia, tylko dział techniczny
  • hardware - sam mam pytanie z tego zakresu, zresztą niejedno ;)
  • no i sieci - też przydatna sprawa.

A skoro jest ekipa, to myślę, że warto się zaangażować i robić to, co wychodziło najlepiej :thumbsup:

EDIT, co by postów sztucznie nie nabijać:
przy próbie ładowania tak avatara jak i obrazka, wyskoczył błąd, że nastąpił problem z bazą danych. U Was podobnie?

EDIT 2:
Przy edycji sygnaturki na koniec wywala błąd jak w załączniku, sugerujący że nie zapisano ustawień, podczas gdy się zapisują.

post-12-12749542333805_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Sality



Podobno mile widziane są propozycje dotyczące rozwoju forum, więc dziwię się, czemu jeszcze nie powstały działy dotyczące:
(...)


Na razie wszystkie tematy z tego zakresu, umieszczamy tutaj.

Tematy zostaną potem 'posegregowane'.Na jakie zagadnienia konkretnie, to też m.in. od Was zależy.
Każdy pomysł/uwaga będzie brany pod uwagę. W tej chwili sprawa jest nieco w powijakach.
Trzeba przygotować odpowiednie tematy, np. w jaki sposób zgłaszać swój problem, etc.
Oczywiście to nie zmienia faktu, że nie można pisać ;)

Taka sytuacja powstała z wiadomych przyczyn. Trzeba stawiać fundamenty od podstaw.
Solidne podłoże jest, także jesteśmy dobrej myśli.
Inna sprawa, że picasso potrzebuje trochę odpoczynku. Napracowała się okrutnie, także pewne sprawy będą stopniowo wdrażane.

Pozdrawiam.


BTW. Witam starych/nowych znajomych :)

Odnośnik do komentarza

Tyrol

Wiem doskonale, co mi chciałeś przekazać. Ja po prostu jestem zwyczajnie zdziwiony, że te działy JESZCZE nie powstały :D
Wiem, że picasso jest padnięta, ale początki zawsze są cieżkie. Tutaj jest dobra ekipa, która chce coś zrobić. To najważniejsze, bo na podstawie tego można iść dalej.

Co do regulaminów, zasad - mniemam, że już Wy się tym odpowiednio zajmiecie i za kilka dni będziemy już tutaj hulać całą parą :)

Sam, na ile mi moja skromna wiedza pozwoli, będę próbował jakiś wkład wnieść w rozwój tego forum... w końcu też czuję sie coś dłużny naszej Gospodyni :)

Odnośnik do komentarza

Witam Madame Picasso i resztę Friens z SE :)

Postanowiłem, że jednak się zarejestruję, jeśli to zły pomysł, to nie krępuj się usunąć konto.
Raczej w kwestiach systemów jeszcze jestem za cienki, żebym zabierał głos, a lamerem nie jestem.
Za to chętnie pomogę w webmasterskich kwestiach i w ogóle. Promocja też wskazana.

Bardzo się cieszę, że odważyłaś się wykonać ten krok i razem z swoim Manem stworzyliście to miejsce! :)

Co do ew uwag..
Na pewno chciałbym tu widzieć tak skrzętnie zbierane przez Ciebie, (i innych), te perełki darmowego softu.
Również żal by mi było, gdyby nie było tych wszystkich tutków łącznie z komunikatorami itd..

Brakuje działu na pogaduchy.. wiem że to forum techniczne ale żeby uniknąc spamu tu i uwdzie przydałby sie lekki HP. ;)
Może jakiś AjaxChat? np. łatwo zintegrować tego z https://blueimp.net/ajax/


Co do zauwazonych "dinksów" to np. w poście @Sality jest zamieszczony obrazek.
Otwiera się on w efekcie Lightbx'a i tu występuje jakis drobny problem ze ścieżka do obrazka, który po kliknieciu,
przenosi do full załącznika (w nowym oknie). Załączam screen.
Myśle, że to bzdecik i do testu proponuje wrzucić tę mini grficzkę, która się nie wyświetla do gł. katalogu forum,
albo poprawić w plikach Lightbox'a.

Po za tym styl współczesny i przejrzysty, a idea naprawdę wspaniała :)
Jak przystało na prawdziwych pasjonatów.

ps.
Przydały by się mini banerki do promocji i do sigów

Pozdrawiam :)
roco

post-50-12749723018305_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...