Skocz do zawartości

Windows update - system nie może wyszukać nowych aktualizacji


dziabong

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobione.... albo odmowa, albo nie można znaleźć pliku. Cmd napewno było jako admin

U mnie to się wykonuje bez problemu - zobacz ręcznie jak to wygląda https://www.fixitpc.pl/topic/55-przyznawanie-kontroli-dla-plikow-i-folderow/

 

Żebyś mógł zmieniać uprawnienia w tych folderach musisz je tymczasowo przejąć na własność tj. albo twoje konto albo grupa Administratorzy musi być właścicielem

 

a uprawnienia do tego folderu powinny być następujące

 

Administratorzy,System i (opcjonalnie) twoje konto -pełna kontrola (wszystko zaptaszkowane - poza tymi kontami nikt nie powinien mieć tam uprawnień

właściciel wszystkich tamtych folderów - konto SYSTEM.Gdy przywrócisz domyślnie uprawnienia dla wszystkich podfolderów to przywróc też na końcu domyślnego właściciela tj konto SYSTEM.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zalogowałem się na stałe na konto admina i zacząłem wchodzić w podaną ścieżkę. Parę razy wyskoczył komunikat, że nie mam uprawnień, żeby wejść i że mam kliknąć, żeby je otrzymać. Klikałem. Tak doszedłem do folderu Microsoft, który po wyświetleniu klasycznego alertu o braku uprawnień, nie puścił mnie dalej, informując, że muszę użyć karty zabezpieczeń. Wycofałem się póki co z tego i zacząłem analizować dokładniej link, który mi wysłałeś:

 

3. Przechodzimy do karty Właściciel / Owner. Domyślnie powinien figurować TrustedInstaller jako Właściciel:

 

Nie figuruje. To znaczy do System32 jeszcze tak, ale w każdym folderze głębiej (...\config\systemprofile\AppData\Local) jest już "Administratorzy", natomiast folder Microsoft ma w polu właściciel "Nie można wyświetlić bieżącego właściciela."

 

Rozumiem, że powinienem wpisać folderowi Microsoft właściciel "Administratorzy" i wtedy ponowić komendę w cmd?

Odnośnik do komentarza

Tak doszedłem do folderu Microsoft, który po wyśiwtleniu klasycznego alertu o braku uprawnień, nie puścił mnie dalej informując, że muszę użyć karty zabezpieczeń. Wycofałem się póki co z tego i zacząłem analizować dokładniej link, który mi wysłałeś:

To ciekawe i jest coś źle z uprawnieniami

 

To znaczy do System32 jeszcze tak, ale w każdym folderze głębiej (...\config\systemprofile\AppData\Local) jest już "Administratorzy",

To jest w porządku -właścicielem katalogu systemprofile,systemprofile\AppData są Administratorzy a dla głębszych folderów jest SYSTEM.Ale kwestia właściciela jest mniej ważna istotne sa tu uprawnienia ...a tam z tego co piszesz są anomalie

 

Rozumiem, że powinienem wpisać folderowi Microsoft właściciel "Administratorzy" i wtedy ponowić komende w cmd?

Tutaj ponawianie komend SetAcl nie pomoże - te dziwne błędy trzeba rozwiązać inaczej tj. albo mając jakiś własny LiveCD Windows spróbować ręcznie zmienić te uprawnienia albo wziąść linuksa i z jego poziomu wykasować foldery z nieczytelnymi uprawnieniami z poziomu Windows i założyć nowe dokładnie z taką samą ścieżką jak te stare - uprawnienia powinny przejść z folderów nadrzędnych po ponownym zbootowaniu systemu

Odnośnik do komentarza

wziąć linuksa i z jego poziomu wykasować foldery z nieczytelnymi uprawnieniami z poziomu Windows i założyć nowe dokładnie z taką samą ścieżką jak te stare - uprawnienia powinny przejść z folderów nadrzędnych po ponownym zbootowaniu systemu

 

A co z zawartością tychże folderów? Rozumiem, że skopiować gdzieś i potem odłożyć na miejsce.

Czy dam radę to zrobić z ubuntu z pendriva?

Odnośnik do komentarza

A co z zawartością tychże folderów? Rozumiem, że skopiować gdzieś i potem odłożyć na miejsce.

Czy dam radę to zrobić z ubuntu z pendriva?

Z tego co patrzyłem to te foldery są prawie puste - np cache IE index.dat - ale te pliki są rekonstruowalne,jedynie na co trzeba uważać to plik NTUSER.DAT w C:\Windows\System32\config\systemprofile - ten plik musi tam być - reszta jest nieistna.Skąd bootujesz linuksa nie ma znaczenia - może być z pendriwa.Możesz użyć pliku raport.tx z posta 50 by mieć pełną listę błędnych folderów do przebudowy....

Odnośnik do komentarza

Ja tylko dodam, przebudowa tych folderów działa. Windows Update zostało odblokowane tym sposobem w konkurencyjnym topiku ze szkodami ZeroAccess (KLIK). Info już podałam dalej linkując tutaj, sprawa zweryfikowana w pełni na kolejnej poszkodowanej maszynie i jak się okazało działa ręczny reset przez kartę Zabezpieczeń (wymiana Właściciela + dziedziczenie z nadrzędnego), tylko niektóre foldery stawiają opór, ale da się je skorygować indywidualnie.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

udało się!!! :) podmieniłem foldery z ubuntu i windows update działa. To znaczy za pierwszym razem po długim wyszukiwaniu rzucił błędem(innym niż do tej pory, niestety nie zapisałem jakim), ale jak przeszedłem na konto admina i odpaliłem to już poszło. Potem wróciłem na zwykłego usera i opcjonalne aktualizacje tez poszły. Tylko żeby nie popaść w huraoptymizm zastanawiam się co jeszcze sprawdzić zanim napiszę, że problem rozwiązany...

 

Ale się ciesze :) już myślałem, że się nie uda.

 

Dzięki ogromne.

 

EDIT

 

w zalinkowanym temacie były kopiowane pliki, ja odtworzyłem tylko katalogi, ale mam ich stare wersję, więc jeśli trzeba pliki mogę powklejać

Odnośnik do komentarza

EDIT

 

w zalinkowanym temacie były kopiowane pliki, ja odtworzyłem tylko katalogi, ale mam ich stare wersję, więc jeśli trzeba pliki mogę powklejać

 

W zalinkowanym temacie porównawczym było trochę inaczej niż u ciebie - tam były zablokowane konta użytkowników a u Ciebie konto SYSTEM (nie rzeczywistego usera) ,w tamtym temacie przywracenie plików w profilu było zalecane choć nie obligatoryjne - nie przywrócenie tych plików by skutkowało jedynie usunięciem osobistych ustawień systemu i aplikacji i powrót do domyślnych.W tamtym temacie położono nacisk na zachowanie kont pocztowych i e-maili. Zarówno w tamtym jak o ciebie kluczowym i ważnym był jedynie plik NTUSER.DAT który odpowiada ustawieniom rejestru dla konkretnego konta i to wszystko.

 

Jeśli nie ma innych problemów to temat do zamknięcia

Odnośnik do komentarza

Są jeszcze jakieś elementy, w których tego typu wirusy lubią grzebać, a może się to nie rzucić w oczy? Coś co jeszcze warto sprawdzić zanim ogłosi się tryumf?

 

Można prewencyjnie sprawdzić czy nie brakuje jakiejś usługi - czy aby wszystko zostało naprawione,potrzebny log z VistaSysInfo KLIK,w opcjach programu zaznacz wszystko, ponadto sprawdź czy otwiera się prawidłowo dziennik zdarzeń i harmonogram zadań tj.

 

Start>>Uruchom>>eventvwr.msc

 

oraz

 

Start>>uruchom>>taskschd.msc

 

sprawdź czy czasem nic się nie wykrzycza gdy przeglądasz czy rozwijasz sekcje

 

sprawdź też czy raport kondycji systemu się wykonuje KLIK

 

Do przejrzenia także dziennik zdarzeń tj. sekcja Aplikacja i System

 

Odnośnik do komentarza

Czyli to jeszcze nie koniec....

 

W dzienniku zdarzeń w Aplikacja regularnie powtarza się ostrzeżenie (oczywiście mówię tylko o tym co występuje od momentu kiedy windows update zaczął działać):

Usługa Windows Search jest uruchamiana i próbuje usunąć stary indeks wyszukiwania {Przyczyna: Pełny reset indeksu}.

 

A po nim błąd:

 

 

Usługa Windows Search nie może usunąć starego indeksu wyszukiwania. Błąd wewnętrzny <0,0x80070005>.

 

 

 

Oprócz tego znalazłem taki błąd:

 

Występująca w rejestrze wartość ciągu objaśniającego licznika wydajności jest niepoprawnie sformatowana. Wadliwie sformułowany ciąg to io婵앿⇵. Pierwszy wpis DWORD w sekcji danych (Data) zawiera wartość indeksu wadliwie sformułowanego ciągu, a drugi i trzeci wpis DWORD w sekcji danych zawiera ostatnie prawidłowe wartości indeksu.

 

I jeszcze jakiś błąd AllPlayera, ale to chyba nieistotne.

 

W System powtarza się zestaw dwóch błędów:

Usługa Windows Search zakończyła działanie; wystąpił następujący błąd:

Odmowa dostępu.

 

Usługa Windows Search niespodziewanie zakończyła pracę. Wystąpiło to razy: 15.

 

W harmonogramie zadań jest pusto. Same puste foldery, żadnych zaplanowanych działań.

 

W centrum akcji posypało się wszystko z Windows Defenderem na czele (Avira działa i jest aktualna, nie wiem skąd komunikat o braku antywira).

 

 

Raport kondycji się wykonał i zwrócił masę błędów.

 

Tutaj log z SynsInfo, screen z centrum akcji i raport o stanie kondycji.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio jestem zajęty więc nie miałem czasu szybko odpowiedzieć - no więc tak:

 

Brakuje ci usługi Windows Defender załączam fix do tej usługi ale ze względu że masz Avirę a dużo softów ochronnych i tak tego Defendera wyłącza więc i ja daję fix na tę usługę jako wyłączonąhttp://netdiag.pl/fl...s/WinDefend.zip

 

Zaimportuj fix do rejestru + restart

 

Co do błędów Windows Search to jest to te błędy są w co drugim kompie :lol: i jeśli z nią jest problem to najlepiej ją wyłączyć - usługa ta jedynie przyśpiesza wyszukiwanie plików w eksplorerze.

 

Masz też jakieś błędy w menadżerze urządzeń ale to problem nie związany z wirusami i pewnie jeszcze był przed infekcją

 

Co do warnóww w Centrum Akcji - błąd że centrum nie potrafi rozpoznać softa ochronnego - nic pownażnego,ignorowalny błąd zresztą naprawa dość trudna bo na poziomie WMI

resztę błędów z tego zrzutu też chyba jest ignorowalna chociaż mam problem z odczytaniem - obrazek mało wyraźny.

 

Co się tyczy harmonogramu zadań:

 

Czy w harmonogramie zadań Widok>>Pokaż zadania ukryte jest zaptaszkowane?

Pobierz System Look http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=systemlook&source=web&cd=1&ved=0CC8QFjAA&url=http%3A%2F%2Fjpshortstuff.247fixes.com%2FSystemLook.html&ei=lq9yT57WGaGw0QWa9ojoDw&usg=AFQjCNHSZV9sh1dER4kMRAlqiYdHo07NTQ&sig2=Tckqw0VFF5q-vB6Pn8ybkQ&cad=rja

 

i w oknie wkep komendę

 

:dir

C:\Windows\System32\Tasks /s

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...