Skocz do zawartości

Brak sterowników pod EPoX EP-8RDA3I


SoundWave

Rekomendowane odpowiedzi

nforce2.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Wg. teorii wszystko powinno smigac do 3GB. Gwarancji nie dam bo nie testowalem takiej konfiguracji. Masz teraz 2x512MB. Dokup taka sama kosc 1GB i powinno smigac na trzech slotach, a 2GB styknie chyba do takiego dziadka. :) Zwroc uwage, ze 1GB kosc jest obwarowana ulozeniem kostek na plytce.

 

To są domyślne ustawienia tych procesorów. Teoria czasami praktyka mówi, że można je niebotycznie kręcić. Pamiętam te czasy do 2,3 gh dawało radę
masz cos na temat do powiedzenia?
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Pytalem czy masz cos do powiedzenia na temat obsadzania slotow i pojemnosci pamieci w tym temacie. ? Skad sie urwales ? Temat ewentualnego OC jesli kolega zapyta zostanie przedyskutowany z przyjemnoscia. Co do mojego OC zajrzyj do profilu misiu kolorowy. Potrafisz odblokowac np. mnoznik w tym konkretnym CPU ? Jesli tak podaj metody zawarte w Twoim doswiadczeniu. Wroc najlepiej na choinke czyli tam skad sie urwales. :)

Odnośnik do komentarza

Usztywniłem się bo spodziewałem sie ataku:) Do pewnego stopnia jest to tutaj normą. Mogą się wypowiadać tylko należący do zamkniętego kręgu:

 

Strażnicy forum?

A poza wzystkim w bartonach nie trzeba niczego odblokowywać tylko w BIOS'ie kręcić. Do 200 x 11 powinno bez bólu na tym procku. 3.0 ghz jest możliwe na Bartonie 2,2 ghz 3000+

Odnośnik do komentarza

Juz sie mozesz rozluznic bo zdretwiales pewnie :) . Jesli zamknietym kregiem nazwac wypowiedzi merytoryczne w temacie i technicznie poprawne to tak jestes narazie poza. Dopisujesz rozne, luzne uwagi w innych tematach rowniez. Zapraszam do dyskusji jesli kolega zapragnie "krecic w BIOS-e". Podasz szybciutko parametry i po bolu. Przypominam dodatkowo, ze bedziesz krecil 2500+ nie 3000+ jakbys nie zauwazyl. Prosze teraz o nie zasmiecanie tematu bez celu.

Odnośnik do komentarza

Podkręcenie tego proca na tej płycie nie powinno być żadnym problemem. Mam starego EPOXA E8KRAI, co prawda leży nie używany, ale nie tak dawno sprawował sie bez zarzutu. Pomijam oczywiście sprawę starych technologii. Nie o to chodzi. Niech autor tematu powoli (powiedzmy co 3) podnosi wartość FSB Frequency , spokojnie bez żadnych problemów powinien przejść 2,0GMHz. Nic nie trzeba zmieniać w ustawieniach pamieci.

 

Przypominam dodatkowo, ze bedziesz krecil 2500+ nie 3000+ jakbys nie zauwazyl. Prosze teraz o nie zasmiecanie tematu bez celu.

 

Już wyjaśniam. Nazwa procka ulegnie samoczynnie zmianie po podkręceniu. Po przekroczeniu 2,0MHz to bedzie Athlon (bodajże 2700+) a potem 3000+.

Odnośnik do komentarza

Brniesz dalej ok;

 

To są domyślne ustawienia tych procesorów. Teoria czasami praktyka mówi, że można je niebotycznie kręcić. Pamiętam te czasy do 2,3 gh dawało radę

czytales caly temat? Do pierwszego zdania -To wlasnie wyjasnilem koledze. Mial zanizona wartosc FSB.

Co to znaczy niebotycznie i co to jest ;

do 2,3 gh
czy to oznacza 2,3 GHz czy to oznacza 2 lub 3 GHz czy moze cos o czym nie wiemy. Jesli 2 GHz to jak widzisz taktowanie 2 GHz nie jest niebotyczne do 1.83GHz. Jesli 3 GHz to szyna powinna byc ustawiona na 273 czyli niebotycznie jak na taka plyte. Dlatego dostales pytanie misiu kolorowy czy potrafisz odblokowac mnoznik co bardzo poprawiloby OC. Skoncz sie osmieszac i wroc na choinke.

 

Podałem możliwości, o których nie wiesz bo lat temu 6 ,jak te procki były "the best" byłeś w powijakach.
jestes smieszny, moze zona cie nie lubi lub dzieci bija. Sa jeszcze lekarze ja Tobie nie stety nie moge pomoc w zmorach nocnych i otepieniu umyslowym.
Odnośnik do komentarza

Robisz z siebie posmiewisko na co dzien i w sklepie spozywczym rowniez czy wstydzisz sie przy ludziach wygadywac bzdury, a na forum sobie popuszczasz cugle.?

bartont.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

Jak widzisz zaden CPU nie mial mnoznika x15. Skrot myslowy moze zaistniec tylko przy mysleniu - to co wypisujesz to bzdury z nikad.

taktowania do 15x166. Ewentualnie 11X266 I wszystko.
przestan sie osmieszac. Daj sobie luz.

Zapetlisz sie tylko bardziej.

3.0 ghz jest możliwe na Bartonie 2,2 ghz 3000+
to tez skrot bezmyslowy? Nie ma takiego Bartona.

Do autora - mozna cos z tego proca wycisnac http://benchit.pl/ra...hlon+XP+2500%2B Niektore CPU sa z koncowka M i nie dotycza Twojego.

Do przejzenia zasilacz, chlodzenie, dodatkowo stara platforma - moim zdaniem gra nie warta swieczki. Cieszyc sie z tego jak ustawiles i jesli smiga bez zastrzezen to malina.

 

@edit

equinox - cos tam czytales, cos tam slyszales, gdzies dzwonia, ale nie wiesz gdzie, jak sie tak bedziesz skracal bezmyslowo to ubranie bedzie na Tobie wisiec. Masz poczytaj troche - http://pclab.pl/art9803-2.html

 

@edit

Jeszcze zdanie do autora. Twoj procesor mozna podkrecic tak jak prawie kazdy. Mniej lub bardziej. Swiatowy rekord lekko powyzej 3000 MHz.

http://hwbot.org/ben...t=0#interval=20

Nie daj sie zwodzic takim doradzaczom jak equinox. Ten czlowiek nie ma pojecia o czym pisze. Do 3 GHz potrzebujesz doswiadczenia, plyty, chlodzenia, zasilacza, pamieci, doswiadczenia, doswiadczenia i jeszcze doswiadczenia. :) Masz zaciecie probuj. Ta tabelka CPU - Barton jest nie pelna oczywiscie, ale dla istoty sprawy wystarczy.

Odnośnik do komentarza

Ok dzięki za szczegółowe wyjaśnie sprawy z RAM. Popatrzyłem trochę i nowa kość DDR Kingstona 1 GB 400 MHz najtaniej za 130 zł by była, na allegro używaną za 50-70 zł by wyrwał ale narazie wstrzymam się z zakupem.

 

Co do podkręcania na chwilę obecną o tym nie myślę, muszę najpierw się sporo poduczyć, więc może kiedyś do tego wrócimy.

 

Zaległa fotka tabliczki zasilacza.

 

zasilacza.jpg

 

Skoro już tak porządnie zajeliśmy się dziadkiem to prosiłbym o opinie o stanie dwóch dysków, które się w nim znajdują.

 

Pierwszy SMART

dysk1smart.jpg

 

Wynik MHDD

< 3 ms = 84 751

< 10 ms = 834 481

< 50 ms = 148

 

Drugi później dorzucę.

Odnośnik do komentarza

wieslaw531 wyjasnil sprawe dysku. Co do zasilacza. Masz niestety zasilacz z czarnej listy. W tym wypadku nie pomoze zadna rada. Zdrowy rozsadek nakazuje wymiane. Wymiana na inny kiepski bez sensu. Za przyzwoity trzeba zaplacic. Nie podejmuje sie polecac zasilek bo sam nie kupuje z allegro, a kiedy kupilem niby markowego Antec-a (do konfigu 478) to napiecia trzyma jak stary Codegen :D w dolnej granicy dopuszczalnych. Nadzieja tylko, ze zabezpieczenia ma takie jak w opisie.

Perspektywy z tym obecnym - moze przezyc PC-ta lub moze wyslac go na zlom. :) Pakowac kase do tego konfigu mozna pod warunkiem, ze jest to racjonalne wzgledem jego zastosowania.

Odnośnik do komentarza

Czy jest wentyl wydmuchujący powietrze z budy?

Nie ma, jest tylko wentylator na radiatorze procesora i ten w zasilaczu.

 

Staruszek będzie chodził żadko, odświeżyłem go na wypadek awarii laptopa, także zasilacza nie będę wymieniał, mam nadzieję, że jeszcze pociągnie. :D

Mam jeszcze straszy komputer od tego ale tam się coś zepsuło bo w ogóle nie rusza. :/

 

Wrzucam dane z drugiego dysku.

 

dysk2smart.jpg

 

 

Tutaj był mały trik. Najpierw poszedł MHDD, potem DBAN na domyślnych ustawieniach i znów MHDD.

 

Przed DBAN

< 3 ms = 471 514

< 10 ms = 141 401

< 50 ms = 32

< 150 ms = 1

 

Po DBAN

< 3 ms = 474 717

< 10 ms = 138 219

< 50 ms = 12

 

Parametr C7 mówi o problemach z kablem sygnałowym. Sprawdź go lub wymień.

 

Przed rozpoczęciem skanu MHDD na obu dyskach wyskoczył ten błąd. Czy może to byś związne właśnie z tą taśmą?

 

bladmhdd.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...