Skocz do zawartości

Odblokowanie rdzenia procesora lub podkręcanie...


Mendieta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość odblokowania na mojej płycie głównej 4 rdzenia lub w ostateczności podkręcenia procka. Jeżeli jest taka możliwość proszę o podpowiedz co i jak mam ustawić .Mój sprzęt poniżej..

 

Procesor: Amd Athlon 445 x3 3.1

Płyta główna : Gigabyte GA - MA770T-UD3

Karta graficzna : Radeon 6850 1gb

Zasilacz: Modecom feel 400w

ram : 4gb 1333mhz

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zrobiłem tak jak mówiłeś , wszystkie sposoby oprócz wyłączenia C'n'Q i C1E ( nie wiem gdzie to się znajduje u mnie). A mam jeszcze takie pytanie.. czy stary bios może być przyczyną że nie można odblokować rdzenia? W biosie pokazuje AMD Phoen x4 3.1 B45 ale niestety nie odpala przy ładowaniu systemu się restartuje.

 

Obecnie posiadam Bios: F7 DATA 07/09/2010

 

Czy wgranie nowego zmieniło by coś?

Odnośnik do komentarza

Panowie jednak ten Corsair jest zjechany w ogóle komp nie odpala na nim , popracował 5lat i nie wiem co się mogło stać. Teraz pytanie jaki najlepiej kupić zasilacz do 200 zł? Tak żeby można było próbować odblokować 4 rdzeń lub OC. A dlaczego po wgraniu najnowszego biosu nie mam opcji Advanced Clock Calibration?

Czy jest sens w ogóle kupywać zasilacz żeby można było odpalić? Jeżeli nie da rady to zostaje na modecom.

Odnośnik do komentarza

Nie ma sensu kupowanie zasilacza. Podlacz plyte pod 220Volt i zatrybi. Zostan na modecom, krec ile wlezie i nie zaprzataj sobie glowy. Takie artykuly http://www.elektroda...pic1509551.html pisza dewianci komputerowi. Posty na sieci o spaleniu podzespolow przez zasilaczopodobne go...na to propaganda, a zasilacze jako takie zostaly wymyslone bezpodstawnie i Tobie wystarczy zasilacz od kolejki HO. :P

Odnośnik do komentarza

Czytaj ze zrozumieniem ja nie powiedziałem że chce kręcić itp na tym modecomie ( fakt wcześniej o tym myślałem ale po waszych opiniach zrezygnowałem) tylko jeżeli kupie dobry zasilacz czy da mi to coś przy odblokowaniu rdzenia? przy podkręcaniu napewno pomoże ale mi chodzi o odblokowanie lub pamieć . Nie odpowiedziałeś na moje pytanie dlaczego nie widnieje w biosie adventure po update.

Odnośnik do komentarza

Nie potrzebuje zdjecia na teraz. Nie daje gwarancji, ze sie uda odblokowac rdzen. Moge jedynie zapewnic, ze napisze jak sie da najprosciej i prosze Ciebie o wykonanie tego jak sie da najdokladniej. Nikt nie lubi tracic czasu na daremnie. Nie placa tu nikomu za pomoc. Potrzebujesz jej to zejdz na ziemie.

 

Jaka jest rev. (rewizja) Twojej plyty ?

1. Masz Bios nr F8. Powinienes miec F10. Nie rozumiem co poszlo nie tak.?

2.Nie prosilem o scrina z zakladki -procesor- tylko loga z -save report- moze byc jako HTML (nie rob teraz tylko po UP BIOS-u do F10)

3.Aktualizacja BIOS-u tylko i wylacznie na ustawieniach standardowych. Zrob reset biosu jesli cokolwiek probowales wczesniej podkrecac.

4.Gdybys uwaznie przeczytal linka jaki zostal Ci juz podany

http://www.benchmark...w_AMD-2959.html

to zobaczyl bys ,ze odblokowanie Athalona zmienia jego nazwe na Phenom-a.

Probuj aktualizowac BIOS, ale wczesniej podaj jaka to rev. plyty glownej.

 

Jakie masz szanse na odblokowanie ?. Male wg. tego

Jak widać są przypadki gdzie w procesorze z zablokowanym rdzeniem oraz teoretycznie pamięciom L3, odblokujemy tylko rdzeń. Tak się dzieje w przypadku Athlonów II X3. Jedne są oparte na rdzeniu Propus - te z odblokowanym tylko rdzeniem, inne na Denebie - z odblokowanym rdzeniem i pamięciom L3, a jeszcze inne to "czysta" Rana - bez możliwości odblokowania. Pomimo wskazania przez CPU-Z, że procesor jest na rdzeniu Deneb, to nie musi być to Deneb - jak wiemy programy się często mylą.

 

Czytales to jak mniemam (wg. programu masz taki rdzen), ale .... zawsze mozna sprobowac.

To tez nie napawa optymizmem. http://imageshack.us/photo/my-images/3/amdx3n.jpg/

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...