Skocz do zawartości

PowerShell w Windows 7 - niby wbudowany jest 2.0 a pokazuje 1.0


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Faktycznie rejestr mówi o wersji 2.0 i o kompatybilnej wersji wstecznej 1.0

W PowerShell jak wpisałem get-host to faktycznie pokazuje 2.0

 

Wcześniej sprawdzałem w właściwościach plików wykonywalnych - tam pisze mylące 1.0

 

W PowerShell Modules też coś marudzi o 1.0 ale że nie może załadować bo niby jest przez system bloknięte

 

No i ścieżka samego PowerShella prowadzi do folderu 1.0 :/

 

Co mnie bardzo zdziwiło skoro to wersja 2.0

Odnośnik do komentarza
No i ścieżka samego PowerShella prowadzi do folderu 1.0 :/

 

Podejrzewałam, że tym się sugerujesz. Nazwa folderu owszem 1.0, ale to nie jest równoznaczne z rzeczywistą wersją silnika PowerShell. Tu dyskusja na ten temat: KLIK.

 

 

W PowerShell Modules też coś marudzi o 1.0 ale że nie może załadować bo niby jest przez system bloknięte

 

Bez związku. To jest standardowe zachowanie. W pierwszej kolejności należy przekonfigurować politykę skryptów: KLIK.

 

psrestricted.th.png

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co masz na myśli. Odpowiedź przecież już padła. Chodzi o ten komunikat w oknie PowerShell Modules? To jest standardowe ustawienie na wszystkich instalacjach domyślnych PowerShell, uruchamianie skryptów jest rozmyślnie ograniczone dla bezpieczeństwa, co można sobie przekonfigurować wedle kroków już podanych. I komunikat mówił gdzie masz nabyć wiedzę o tym: informacyjne polecenie get-help about_signing.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...