Skocz do zawartości

Microsoft XNA Framework Redistributable 3.1


ChoseN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z programem XNA framework redistributable 3.1 gdyż w czasie instalacji wyskakuje mi 2x

"The installer has encountered an unexpected error installing this package. This may indicate a problem with this package. The error code is 2908."

 

gdy klikne ok wyskakuje :

 

"An error occured during the installation of assembly 'Microsoft.Xna.Framework,fileVersion="3.1.10527.0",version="3.1.0.00000",culture="neutral",publicKeyToken=

"6D5C3888EF60E27D",processorArchitecture="x86".Please refer to Help and Support for more information. HRESULT: 0x8002802F

 

Dowiedziałem się że trzeba wyłączyć 1 Frameworka w Funkcjach systemu Windows

Panel sterowania\Programy\Włącz lub wyłącz funkcje systemu

Windows ale tu kolejny problem w okienku nie pojawiają sie żadne programy co muszę zrobić żeby zainstalowac XNA albo co zrobić żeby pojawiły się programy na tej liście lub prosze podac jakies inne pomysły jak można zainstalować ten program

 

Strony z których kożystałem:

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_other-gaming/microsoft-xna-framework-redistributable-31-error/c593a966-47aa-4374-b6e5-4f382682be61

 

http://support.microsoft.com/kb/931712

 

Proszę o pomoc

Pozdrawiam ChoseN

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ten temat, mimo że na PW skierowałam do działu Software, być może wyniesie się jednak do działu Windows, ze względu na to:

 

Panel sterowania\Programy\Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows ale tu kolejny problem w okienku nie pojawiają sie żadne programy

 

Dla porównania temat z rozwiązaną usterką pustego okna komponentów: KLIK. Poproszę o wykonanie tych samych czynności analitycznych:

 

1. Uruchom komendę sfc /scannow, przefiltruj CBS.LOG do znaczników [sR] i podaj wynikowy log: KLIK.

 

2. Uruchom "Narzędzie analizy gotowości aktualizacji systemu" i przedstaw wynikowy checksur.log: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

wchodze w CBS.LOG i odmowa dostępu co zrobić?

 

@edit

gdzie znaleść Narzędzie analizy gotowości aktualizacji systemu i co do aktualizacji komputer sie chyba nie aktualizuje

gdy sie restartuje przy włączeniu wyskakuje "Aktualizacje nie zostały skonfigurowane poprawnie (i coś o zmienianiu spowrotem)" chwile po tym "Konfigurowanie aktualizacji" ale to się robi co 2-3 włączenia komputera

Odnośnik do komentarza
wchodze w CBS.LOG i odmowa dostępu co zrobić?

 

Oczywiście, to normalne. Ale ... po co próbujesz otwierać plik bezpośrednio? W artykule jest podana komenda, która automatycznie filtruje log tworząc nowy plik raportu ze znacznikami [sR].

 

 

@edit

gdzie znaleść Narzędzie analizy gotowości aktualizacji systemu i co do aktualizacji komputer sie chyba nie aktualizuje

 

Czy Ty w ogóle przeczytałeś dokładnie link? Narzędzie jest w ustępie "Weryfikacja poprawności magazynu usług".

 

 

.

Odnośnik do komentarza

ChoseN masz wszystko opisane, po prostu nie czytasz ze zrozumieniem.

 

PRZEGLĄDANIE RAPORTU CBS.LOG:

 

Narzędzie SFC nagrywa swoje operacje do zbiorczego C:\WINDOWS\LOGS\CBS\CBS.LOG. Plik raportu trzyma szersze informacje niż tylko to. MS opisuje w KB928228 sposób filtrowania wyników i ich interpretacji. Należy wyszukać w tym pliku wejścia otagowane znacznikiem [sR]. Zamiast sprawdzania ręcznego możliwa metoda automatyczna:

 

1. Uruchom linię poleceń jako Administrator:

 

cmdelevated.gif

 

2. Wpisz polecenie:

 

findstr /c:"[sR]" %windir%\logs\cbs\cbs.log >sfc.txt & start notepad sfc.txt

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

W celu uniknięcia typos: podświetl komendę w moim poście i ją skopiuj, następnie w oknie cmd z prawokliku wklej i ENTER. Zakładam oczywiście, że już wykonałeś komendę sfc /scannow i log ma nagrane jej wyniki, w przeciwnym wypadku nie ma jeszcze co filtrować.

 

A gdzie jest "Narzędzie analizy gotowości aktualizacji systemu", doedytowałam w poprzednim poście.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

http://wklej.org/id/672295/txt/

 

prosze bardzo zaraz zrobie co tam jeszcze trzeba było

 

@edit mimo wszystko nie moge znaleść Narzędzia analizy gotowości aktualizacji systemu BARDZO PROSZE o napisanie miejsca gdzie moge znaleść takim o sposobem

np. Panel sterowania\programy...

Edytowane przez ChoseN
Przeklejam log na wklej.org dla szybszego wglądu. //picasso
Odnośnik do komentarza
@edit mimo wszystko nie moge znaleść Narzędzia analizy gotowości aktualizacji systemu BARDZO PROSZE o napisanie miejsca gdzie moge znaleść takim o sposobem

np. Panel sterowania\programy...

 

Eh ... W linku, który podałam:

 

WERYFIKACJA POPRAWNOŚCI MAGAZYNU USŁUG

 

 

(...) Microsoft udostępnia specjalną aplikację naprawczą Narzędzie analizy gotowości aktualizacji systemu / System Update Readiness tool, opisaną w KB947821. Narzędzie weryfikuje integralność wyżej wymienionych zasobów. W przypadku wykrycia nieprawidłowości podejmuje próbę korekcji.

 

1. Narzędzie jest kolportowane metodą Windows Update. Jeśli automatyczne Windows Update nie działa lub nie oferuje tego narzędzia, zastępczo można pobrać pliki do procesu ręcznego z dysku. W artykule są wszystkie linki dla Vista / 2008 / 7. Od razu podaję strony do wersji z sierpnia 2011:

 

[buttons=http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?displaylang=en&id=504]Narzędzie dla Vista 32-bit[/buttons] [buttons=http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?displaylang=en&id=3132]Narzędzie dla Windows 7 32-bit[/buttons]

 

[buttons=http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?displaylang=en&id=1540]Narzędzie dla Vista 64-bit[/buttons] [buttons=http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?displaylang=en&id=20858]Narzędzie dla Windows 7 64-bit[/buttons]

 

 

2. Pobrany plik należy uruchomić. Odbywająca się w tle "instalacja" nie jest prawdziwym instalowaniem poprawki, lecz jednorazowym mechanizmem skanowania sprawdzającym niespójności. W Menedżerze procesów pojawi się tymczasowa seria: checksur.exe, checksurlauncher.exe, checksurpackage.exe. Przewidywany czas procesu to do 15 minut, aczkolwiek czas może się znacznie wydłużyć (na moim systemie ponad 2 godziny). Pas postępu nie jest aktualizowany i może ulec zamrożeniu w określonym punkcie (np. przy 60%), co jest spodziewanym zachowaniem i nie należy anulować działania, czekając cierpliwie do finałowego komunikatu "Instalacja zakończona".

 

checksur.png

 

3. Narzędzie analizy gotowości aktualizacji systemu wynikowo tworzy pliki Dziennika w następujących lokalizacjach:

 

folder_mini.gif %SYSTEMROOT%\Logs\CBS\CheckSUR.log (Bieżący log. Przy ponawianiu skanów zawartość jest zastępowana najnowszym wynikiem.)

folder_mini.gif %SYSTEMROOT%\Logs\CBS\CheckSUR.persist.log (Historia skanowania, log budowany przyrostowo)

 

Pobierz + uruchom + wklej do posta zawartość wynikowego raportu checksur.log.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Potwierdź: to system Vista? W systemie są uszkodzenia:

 

1. Narzędzie Checksur wykryło naruszenia łaty KB2586448 (wg oznaczeń komponentów wygląda na łatę IE7 Vista) i nie było zdolne ich naprawić:

 

Unavailable repair files:

servicing\packages\Package_1_for_KB2586448~31bf3856ad364e35~x86~~6.0.1.1.mum

servicing\packages\Package_2_for_KB2586448~31bf3856ad364e35~x86~~6.0.1.1.mum

servicing\packages\Package_for_KB2586448_client_2~31bf3856ad364e35~x86~~6.0.1.1.mum

servicing\packages\Package_for_KB2586448_client~31bf3856ad364e35~x86~~6.0.1.1.mum

servicing\packages\Package_for_KB2586448~31bf3856ad364e35~x86~~6.0.1.1.mum

servicing\packages\Package_1_for_KB2586448~31bf3856ad364e35~x86~~6.0.1.1.cat

servicing\packages\Package_2_for_KB2586448~31bf3856ad364e35~x86~~6.0.1.1.cat

servicing\packages\Package_for_KB2586448_client_2~31bf3856ad364e35~x86~~6.0.1.1.cat

servicing\packages\Package_for_KB2586448_client~31bf3856ad364e35~x86~~6.0.1.1.cat

servicing\packages\Package_for_KB2586448~31bf3856ad364e35~x86~~6.0.1.1.cat

 

- Pobrałam łatę KB2586448, wyekstraktowałam potrzebne pliki. Paczka do pobrania: KLIK.

 

- Pliki te masz wstawić do katalogu C:\Windows\servicing\Packages. Folder odmawia dostępu i by wstawienie plików było możliwe, należy tymczasowo zmienić mu uprawnienia wzorując się na moim artykule: KLIK. W skrócie: z prawokliku na folder wchodzisz do opcji zabezpieczeń, zmieniasz Właściciela z TrustedInstaller na swoje konto, następnie na liście dodajesz własne konto z Pełną kontrolą > wstawienie plików > przywracasz oryginalne uprawnienia (usuwasz swoje konto z listy + właściciela ustawiasz na TrustedInstaller).

 

- Po pomyślnej operacji wstawiania plików uruchom "Narzędzie analizy gotowości aktualizacji systemu ponownie" i przedstaw wynikowy log bieżący.

 

 

2. Narzędzie SFC wykryło uszkodzony plik .NET Framework i również nie było zdolne tego naprawić:

 

2012-01-18 17:35:51, Info    CSI    000001c7 [sR] Cannot repair member file [l:22{11}]"normnfc.nlp" of mscorlib, Version = 6.0.6002.18491, pA = PROCESSOR_ARCHITECTURE_INTEL (0), Culture neutral, VersionScope neutral, PublicKeyToken = {l:8 b:b77a5c561934e089}, Type neutral, TypeName neutral, PublicKey neutral in the store, hash mismatch

2012-01-18 17:35:51, Info CSI 000001c9 [sR] Cannot repair member file [l:22{11}]"normnfc.nlp" of mscorlib, Version = 6.0.6002.18491, pA = PROCESSOR_ARCHITECTURE_INTEL (0), Culture neutral, VersionScope neutral, PublicKeyToken = {l:8 b:b77a5c561934e089}, Type neutral, TypeName neutral, PublicKey neutral in the store, hash mismatch

2012-01-18 17:35:51, Info CSI 000001ca [sR] This component was referenced by [l:150{75}]"Package_1_for_KB2572075~31bf3856ad364e35~x86~~6.0.1.0.2572075-8_neutral_GDR"

2012-01-18 17:35:52, Info CSI 000001cd [sR] Could not reproject corrupted file [ml:520{260},l:98{49}]"\??\C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727"\[l:22{11}]"normnfc.nlp"; source file in store is also corrupted

 

Przesyłam poprawny plik: KLIK. Zamień za jego pomocą plik C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\normnfc.nlp posługując się narzędziem Windows Se7en File Replacer. Następnie ponownie uruchom komendę sfc /scannow, ponownie zrób log filtrowany i dostarcz do oceny.

 

 

 

Raporty proszę wklejaj na serwis wklej.org. Nie trzeba pobierać, od razu widać log.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Wiiiiii dzięki wielkie zaraz naprawie jak wszystko dobrze pójdzie to bd to forum wszedzie reklamował :D

 

Pytanie chyba oczywiste ale lepiej sie upewnić. Wklejić same pliki a nie folder?

 

- Po pomyślnej operacji wstawiania plików uruchom "Narzędzie analizy gotowości aktualizacji systemu ponownie" i przedstaw wynikowy log bieżący.

chodzi o to żeby zainstalować odnowa?

co do frameworka to chyba zły format bo jak przeciągnąłem na to okienko to nic sie nie działo

 

http://wklej.org/id/672509/ nwm czy cos sie zmieniło jak nie to ja pewnie zle wgrałem jak zwykle

Odnośnik do komentarza
Pytanie chyba oczywiste ale lepiej sie upewnić. Wklejić same pliki a nie folder?

 

Oczywiście, tylko pliki ze środka. Ścieżki przecież masz na dłoni w logu checksur.log.

 

 

chodzi o to żeby zainstalować odnowa?

 

To nie jest "instalacja", to tylko tak wygląda. Masz ponownie uruchomić narzędzie.

 

 

o do frameworka to chyba zły format bo jak przeciągnąłem na to okienko to nic sie nie działo

 

Zamień pliki ręcznie, z tym że będziesz musiał zresetować uprawnienia pliku który podmieniasz.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Czy ten plik .NET Framework podmieniłeś ręcznie? Nie dostarczyłeś logów z wynikami ponownych skanów, dla potwierdzenia.

 

 

Włącz lub wyłącz funkcje systemu windows już działa poprawnie tylko komputer zresetowałem

 

Czy za pomocą tego okna dialogowego już coś zrobiłeś z .NET Framework? A co z tym:

 

gdy sie restartuje przy włączeniu wyskakuje "Aktualizacje nie zostały skonfigurowane poprawnie (i coś o zmienianiu spowrotem)" chwile po tym "Konfigurowanie aktualizacji" ale to się robi co 2-3 włączenia komputera

 

W jakim stanie aktualizacji jest Windows, który Service Pack zainstalowany, ile wersji .NET Framework? Pokaż mi jeszcze logi z OTL dla przedstawienia co widać w zainstalowanych.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Ten normnfc.nlp nadal pokazany jako uszkodzony. Miałeś ręcznie podmienić, jest z tym jakiś problem?

 

gdzie może znajdować sie framework?

 

Wbudowane w system wersje .NET Framework (i te są mi znane) są widoczne we "Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows", zaś doinstalowane wtórnie są widzialne w Panelu sterowania tam gdzie zwykłe programy. Przeinstaluj wbudowane wystąpienie .NET Framework za pomocą "Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows", przedzielając restartami. Następnie uzupełnij wszystkie aktualizacje z Windows Update, powtarzając wyszukiwanie aktualizacji aż do uzyskania "zero".

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

no dobra ale poco mi ta tabliczka że tak powiem?

skan po wgraniu: http://wklej.org/id/672600/ jak sie nic nie zmieniło to moge resetnąc kompa i wtedy zrobic skana albo już po zainstalowaniu aktualizacji ale raczej po aktualizacjach zrobie

 

@EDIT

podczas aktualizacji:

Microsoft common language runtime native compiler --- zatrzymano dzialanie i zamknięto

 

Aktualizacje zakonczone powodzeniem 5 niepowodzeniem 2

Rozszerzenie windows Update napotkało nieznany błąd

 

Ważne pliki i... nie mogą zostać zaktualizowane w czasie gdy system ich używa zapisz... i uruchom ponownie komputer

Odnośnik do komentarza
skan po wgraniu: http://wklej.org/id/672600/

 

2012-01-18 22:35:37, Info    CSI    000001c6 [sR] Cannot repair member file [l:22{11}]"normnfc.nlp" of mscorlib, Version = 6.0.6002.18491, pA = PROCESSOR_ARCHITECTURE_INTEL (0), Culture neutral, VersionScope neutral, PublicKeyToken = {l:8 b:b77a5c561934e089}, Type neutral, TypeName neutral, PublicKey neutral in the store, hash mismatch

2012-01-18 22:35:37, Info CSI 000001c8 [sR] Cannot repair member file [l:22{11}]"normnfc.nlp" of mscorlib, Version = 6.0.6002.18491, pA = PROCESSOR_ARCHITECTURE_INTEL (0), Culture neutral, VersionScope neutral, PublicKeyToken = {l:8 b:b77a5c561934e089}, Type neutral, TypeName neutral, PublicKey neutral in the store, hash mismatch

2012-01-18 22:35:37, Info CSI 000001c9 [sR] This component was referenced by [l:150{75}]"Package_1_for_KB2572075~31bf3856ad364e35~x86~~6.0.1.0.2572075-8_neutral_GDR"

 

Nadal błąd. Spróbuj innej metody wymiany pliku. Wyszukaj na liście zainstalowanych aktualizacji łatę KB2572075 i ją odinstaluj. Następnie ponownie ją zainstaluj pobierając z tego linka: KB2572075. Reinstalacja łaty powinna ten plik podmienić naturalną metodą. Po tej reinstalacji zrób kolejny log z sfc /scannow.

 

 

no dobra ale poco mi ta tabliczka że tak powiem?

 

Informacyjne, dla unaocznienia jakie wersje .NET są zawsze na stałe wbudowane w każdą Vista. 3.5 i 4 to osobna sprawa.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
pisze że ta aktualizacja nie jest dla mojego systemu

 

Ale udało się odinstalować KB2572075? Podaj log z sfc /scannow. Co do błędu braku zgodności: to możliwe, jeżeli w systemie występują jakieś łaty zastępujące. Jeżeli w SFC nie będzie błędu, to sprawę można na razie tak zostawić i skupić się na tym, czy nadal występują błędy:

 

 

w historii aktualizacji znalazłem dużo niepowodzen

Aktualizacja zabezpieczeń systemu Windows vista (KB2598479) i (KB2644615) i (KB2584146) i (KB2646524)

do frameworka też są wszystkie ważne

 

Historia bieżąca czy sprzed napraw rozpoczętych w temacie tutaj? Co pokazuje aktualnie wyszukiwanie Windows Update? Czy nowe instalacje też będą zakończone niepowodzeniem?

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...