Skocz do zawartości

Taktowanie AMD Athlon 2500+


tomcio123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zmieniłem procesor na AMD Athlon 2500+ 1,83 GHz poprzednio miałem 1.10 MHz i teraz po zmianie nadal pokazuje mi 1.10 MHz, podejżewam że jakiś limit jest ustawiony w biosie, bo kiedyś dawałem komputer do zrobienia i zauwarzyłem, że miałem procesor Athlon 1700+ 1,4 GHz a teraz widze że mam 1.10 MHz, reklamować nie mogłem bo tego sklepu już dawno nie ma.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jak chcesz żeby pkazywał 1,8MHz , zrób to o czym pisze Switch

 

Wchodzisz do Biosu > sekcja Power Bios Features > CPU Clock

 

ustawiasz wartość na 166

 

moze za pierwszym razem nie załapać, więc podnosisz stopniowo aż uzyskasz wynik 166

 

w tym samym miejscu pozycja DRAM Clock ma być ustawiona na SPD

Edytowane przez Belfegor
Odnośnik do komentarza

tomcio123 sprawdź w Setup BIOS > FSB [bus Speed] powinno być na 166MHz a mnożnik na 11x wtedy będziesz miał > 1833 MHz :P

Ok. zrobiłem tak i teraz pokazuje 1,83, mogę zrobić np. na 170 MHz? ale zasilacz mam słaby Take Me 400 WATT

a co oznacza opcja w biosie spread spectrum bo przez przypadek przestawiłem to chyba, było na 0,5 a zrobiłem na 0,25

Odnośnik do komentarza

Ustawiłem na 168 MHz tak żeby było taktowane na 1.85 MHz.

Ostatnie pytanie jak mogę kontrolować procek tak żeby się przypadkowo nie przegrzał, nie wiem też czy dobrze posmarowałem pastą termoprzewodzącą, wydaje się że pokryło całą blaszkę na procku, ale nakładając radiator trochę poruszałem nim i pasta mogła się rozmazać, mam rozkręcić i sprawdzić czy jak?

Odnośnik do komentarza
wydaje się że pokryło całą blaszkę na procku,
ty tam nie masz żadnej blaszki, na środku tej brązowej płytki jest rdzeń procka więc lepiej z tym ściąganiem i zakładaniem radiatora uważaj, w tych prockach często gęsto dochodziło do ukruszenia najczęściej rogów właśnie tego rdzenia potem proc stwarza problemy.
Ostatnie pytanie jak mogę kontrolować procek tak żeby się przypadkowo nie przegrzał
spróbuj speedfana: http://www.dobreprogramy.pl/SpeedFan,Program,Windows,13166.html
Odnośnik do komentarza
Ustawiłem na 168 MHz tak żeby było taktowane na 1.85 MHz.
pytanie po co.? Nie masz na plycie glownej absolutnie zadnych podzespolow pozwalajacych na jakiekolwiek OC, sekcji zasilania itd . Zasilacza nie wspomne. Dodatkowo sprzet wiekowy. Podciagniecie o 2 (dwa) MHz nie ma zadnego uzasadnienia, a moze przy takich podzespolach stanowic o niestabilnosci calej platformy. Potrzebne Ci za jakis czas klopoty. Dobra rada, ustaw wszysto na podstawowe taktowanie.Twoj wybor. ;)
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...