Skocz do zawartości

Niepożądana hibernacja (?), wstrzymanie systemu (?)


peterek64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

Całkiem przypadkiem napotkałem bardzo nietypowy problem. Piszę "przypadkiem", gdyż do tej pory nie zdarzało mi się zostawiać bez używania klawiatury lub myszy włączonego kompa na dłużej niż 10 minut, lecz ostatnio ten czas wydłużył się, i to znacznie.

Okazało się, że po około 20 minutach (no i teraz wybaczcie mi opis, bo nie wiem jak to nazwać) ekran robi się czarny, a system przechodzi w stan jakby hibernacji lub wstrzymania. Jeżeli w tym czasie oglądam film lub słucham muzyki, to dźwięk się wyłącza, a żeby wszystko wróciło do normy wystarczy ruszyć mychą.

We właściwościach ekranu wygaszacz mam ustawiony na brak, a w opcjach zasilania wszystko jest na nigdy.

W ustawieniach BIOSu nie mam żadnych opcji dotyczących tego typu zdarzeń, sprawdzałem 3 razy.

Poniżej przedstawiam logi, wspomnę tylko że w opcjach OTL w polu "pliki utworzone/zmodyfikowane w przeciągu.." ustawiłem na "wszystkie", gdyż nie wiem od kiedy tak się dzieje.

 

Pozdrawiam.

 

Autoruns:

http://wklej.org/id/669176/

Ap;ikacje.txt

System.txt

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W Dzienniku masz taki błąd

 

Error - 2012-01-15 05:48:18 | Computer Name = DOMOWY | Source = Service Control Manager | ID = 7009

Description = Limit czasu (30000 milisekund) podczas oczekiwania na połączenie się

z usługą TrueVector Internet Monitor.

 

Error - 2012-01-15 05:48:18 | Computer Name = DOMOWY | Source = Service Control Manager | ID = 7000

Description = Nie można uruchomić usługi TrueVector Internet Monitor z powodu następującego

błędu: %%1053

 

Sprawdź czy te problemy nie są pochodną Zone Alarm

 

Start >>> Uruchom >>> services.msc >>> na liście znajdź TrueVector Internet Monitor >>>prawy klik i STOP >>> PPM Właściwości >>> Typ startowy ustawić na Wyłączona

Odnośnik do komentarza

@Belfegor - nie sądzę, by ZoneAlarm miał jakikolwiek wpływ na "hibernację" systemu... Wydaje mi się, że zapis błędu w dzienniku pojawia się raczej po zdarzeniu i jest bardziej skutkiem, nie przyczyną.

@MarekB - być może tak właśnie jest, lecz ten program nie ma żadnych opcji związanych z regulacją czasu hibernacji jak i hibernacją w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...