Skocz do zawartości

Nadmierne powiększanie się wolnego miejsca na dysku C:\


Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu nadmiernie powiększa mi się wolne miejsce na dysku C:\ Cały czas wahało się tak w granicach 10.3GB (bo pobieram duży plik, a lokalizację pobierania w Vuze zapomniałem przenieść na D:\), od pewnego czasu zwiększyło się do 10.51GB, a dzisiaj, gdy rano załączyłem komputer jest 11.47GB wolnego miejsca. Wiem co sobie jedni ludzie pomyślą: "O co Ci koleś chodzi, skoro masz więcej miejsca to powinieneś sie cieszyć." - kompletnie o to mi nie chodzi, bo wiem, że mogą być kasowane wtedy bardzo ważne pliki systemowe lub moje pliki, ale o moje pliki się nie boję, bo mam je wgrane na chomikuj i tam są zabezpieczone hasłem. Czyżby wirus? Kiedyś jak pobrałem jakiś program (nazwy już nie pamiętam) to mi wyskoczył z Comodo Internet Security komunikat, że instalowane oprogramowanie posiada wirus, ale to zignorowałem ;/ Wczoraj skanowałem komputer antywirusem i znalazł jakiś PC Security 2009 w C:\Program Files\, ale to usunął i myślałem, że po sprawie, to jeszcze przeskanowałem komputer Malwarebytes Anti-Malware i on znowu wykrył to samo, usunął i po ponownym uruchomieniu komputera dałem znowu skanowanie i kolejny raz to wykrył, znowu usunąłem i myślałem, że to koniec, ale chyba jednak nie. Da się ten Windows jakoś wyleczyć, bo nie chce mi się formatować. Dodam jeszcze, że komputer działa cały czas sprawnie, normalnie się uruchamia, chodzi tak samo szybko jak zawsze, wszystkie programy działają normalnie. Pobrać OTL i dać logi?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

MGRM zakładasz temat w dziale diagnostyki infekcji które nakazują obowiązkowe logi: KLIK. Tu się nie pyta o logi, tu się je daje z biegu.

 

 

Od pewnego czasu nadmiernie powiększa mi się wolne miejsce na dysku C:\ Cały czas wahało się tak w granicach 10.3GB (bo pobieram duży plik, a lokalizację pobierania w Vuze zapomniałem przenieść na D:\), od pewnego czasu zwiększyło się do 10.51GB, a dzisiaj, gdy rano załączyłem komputer jest 11.47GB wolnego miejsca. Wiem co sobie jedni ludzie pomyślą: "O co Ci koleś chodzi, skoro masz więcej miejsca to powinieneś sie cieszyć." - kompletnie o to mi nie chodzi, bo wiem, że mogą być kasowane wtedy bardzo ważne pliki systemowe lub moje pliki, ale o moje pliki się nie boję, bo mam je wgrane na chomikuj i tam są zabezpieczone hasłem. Czyżby wirus?

 

Szczerze wątpię w koncepcję "wirusów". Fluktuacje miejsca na dysku systemowym to norma. Wystarczy wspomnieć mechanizmy Przywracania systemu, plików tymczasowych czy SoftwareDistribution związane z aktualizacjami, by móc wyjaśnić zwalnianie lub poszerzanie miejsca. Diagnostykę miejsca na dysku możesz przeprowadzać regularnie via darmowy program SpaceSniffer (startowany przez Uruchom jako Administrator, przed uruchomieniem skanu dysku Edit > Configure > Show Unknown Space).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dlaczego założyłeś drugi temat? Jest spodziewana kontynuacja w tym, w którym zacząłeś. Tematy łączę. Następnie: to nie są logi z OTL robione wg konfiguracji z mojego forum z tematu przyklejonego. Logi tworzone na przestarzałej matrycy z innego forum, wklejanej do okna. Raporty z OTL nie wskazują na istnienie infekcji.

 

 

Zrobiłem skan Comodo i wykrył mi dwa wirusy - PC Security 2009, później MBAm wykrył to samo i mogę sobie je usuwać tymi dwoma programami w nieskończoność.

 

Proszę przekleić wyniki 1:1 ze skanerów, pokazujące precyzyjne ścieżki dostępu.

 

 

Co do miejsca na dysku, już się wypowiedziałam jakie mogą być przyczyny i czym podglądać proporcje miejsca. Dodatkowo, uruchom Dziennik zdarzeń i popatrz czy przypadkiem nie ma tam zdarzeń od cieniowania woluminów o wypróżnianiu magazynu z punktami Przywracania systemu z powodu limitów przyznanych na magazyn.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj Dr. Web i MBAM oraz Comodo już nic nie wykrywają, a wczoraj jeszcze wykrywały te PC Security 2009 co było w C:\Pliki programów (x86)\ i w C:\Program Files\. Dzisiaj też już z tym miejscem jest normalnie, wyłączałem wczoraj komputer i było 16,25GB (bo ten duży plik co ściągałem przeniosłem na D:\), a dzisiaj jak załączyłem jest tyle ile było. Podejżewam, ze chyba te całe PC Security 2009 tak plądrowało tym miejscem. Dzięki za pomoc. Pozdrawia.

Odnośnik do komentarza
Podejżewam, ze chyba te całe PC Security 2009 tak plądrowało tym miejscem.

 

Wątpliwe. PC Security 2009 to rogue (KLIK), które nie ma zdolności manipulacji na zajętym miejscu w rozumieniu, które sugerujesz. Przy okazji, nawet nie pokazałeś wyników ze skanerów, by można było ocenić co to naprawdę było, gdyż hasło "PC Security 2009" nie jest równoznaczne z potwierdzeniem obecności tej (starej) infekcji.

 

Wątpliwe ogólnie, by spadki miejsca na dysku były związane z infekcją. Jest wiele mechanizmów w Windows, które mogą powodować opróżnianie określonych magazynów w związku z wyczerpaniem limitów tychże. Chociażby magazyn cieniowania woluminów. Zajmowałeś się tu wyszukiwaniem infekcji, a nie diagnozowałeś precyzyjnie rozparcelowania miejsca (SpaceSniffer), toteż całkowity brak danych.

 

 

.

Edytowane przez picasso
Nie komentujesz. Temat uznaję za wyczerpany. Zamykam. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...