Skocz do zawartości

AV-C Summary Report 2011


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

@Anonim2

Ok wiemy, czego się nie sprawdza, ale już chyba czas zostawić te komentarze w spokoju...te same opinie powtarzają się przy każdej możliwej okazji. AV jakie by nie były, są tak samo zawodne, jak każde inne rozwiązanie, a świadczyć o tym mogą setki tysięcy wątków/próśb o infekcjach, błędach jakiegoś zabezpieczenia wynikających z jego "urody" czy jego konfliktu z innym programem. A ponieważ AV są tak samo posunięte w latach, jak infekcje...więc dość stare...są znane i tym samym popularne i nic tego nie zmieni.

Rozwiązania oparte głównie na ochronie proaktywnej czy wirtulizacji (piaskownica, lekka wirtualizacja, maszyny wirtualne) są mało spopularyzowane i dotycza niewielkiego procentu użytkowników...czy słusznie? Trudno powiedzieć, bo każdy ma inne preferencje, oczekiwania, doświadczenia i umiejętności...w każdym razie AV są i chyba bardzo długo pozostaną liderem w oprogramowaniu security, przynajmniej jeśli chodzi o popularność wśród użytkowników. Testy więc są i również będą, bo tego oczekuje wiele milionów ludzi.

Odnośnik do komentarza

@ichito

Ludzie są inteligentnymi istotami, które potrafią wiele zrozumieć jeżeli się im w tym pomoże. Nie róbmy z milionów użytkowników kompletnych idiotów. Nie ignoruję antywirusów, ale wkurza mnie głupota lub też celowe działanie osób specjalizujących się w testowaniu aplikacji zabezpieczających. Nie ma najmniejszych przeszkód w tym, aby oprócz testowania skanerów on-demand, sprawdzić także ochronę proaktywną, dynamiczną heurystykę, blokowanie stron oraz piaskownice. Przecież na tym polega kompletna, nowoczesna i najskuteczniejsza ochrona antywirusowa.

Odnośnik do komentarza

Wtrace swoje trzy grosze tym bardzej chetnie, ze wychylilem kilka szklaneczek to i smialosci nabralem. Nie znam, bo nie testowalem wiekszosci programow o jakich rozmawiacie, ale mam pewne spostrzezenia i chcialbym niesmialo je wyluszczyc.

Sprawa dotyczy wyzszosci jednego programu nad innym. kojarzy mi sie to z porownaniem do wyzszosci jednego samochodu nad drugim wlasnie. Poduszki powietrzne, kontrole trakcji, ABS, EPS i inne srepeses :) . Prawda jest moim zdaniem taka, ze siadam do np. starego Golfa i czuje sie bardzo bezpiecznie bo mam zdrowy rozsadek, refleks, doswiadczenie i ni jak Merc z wypasionym silnikiem nie podskoczy mi na sliskiej nawierzchni, ze swoim super wyposazeniem.

Przesciganie sie w wychwalaniu takiego czy innego programu w moich oczach jest podobne. Wiem , ze nie bardzo dacie sie przekonac i "dane fabryczne " co do spalania - max predkosci - poduszek powietrznych - itd. itp. beda dla wiekszosci jedynym kryterium zakupu. :D Nie mam na celu czegokolwiek sugerowac, ale zdrowy rozsadek jest towarem deficytowym odkad ludzie zeszli z drzewa. Rankingi, reklamy, swiecace banery. Zycie. Samochodem roku zostal - Maybach.

Odnośnik do komentarza

Eee tam MarkuB ;) raczej w Golfie na śliskim byś nie miał szans z Mercem naszpikowanym elektroniką ;). Jak tak czytam dyskusję naszych adwersarzy na temat przewagi HIPS-ów,heuterystyk,sandboxów i Bóg wie czego jeszcze nad zwykłym antyvirem to nasuwa mi się jedna myśl..zlitujmy się nad biednym kompem i wyrwijmy kable od internetu wtedy wirusy mogą nam skoczyć.

Odnośnik do komentarza

Sprawa dotyczy wyzszosci jednego programu nad innym. kojarzy mi sie to z porownaniem do wyzszosci jednego samochodu nad drugim wlasnie. Poduszki powietrzne, kontrole trakcji, ABS, EPS i inne srepeses . Prawda jest moim zdaniem taka, ze siadam do np. starego Golfa i czuje sie bardzo bezpiecznie bo mam zdrowy rozsadek, refleks, doswiadczenie i ni jak Merc z wypasionym silnikiem nie podskoczy mi na sliskiej nawierzchni, ze swoim super wyposazeniem.

Przesciganie sie w wychwalaniu takiego czy innego programu w moich oczach jest podobne. Wiem , ze nie bardzo dacie sie przekonac i "dane fabryczne " co do spalania - max predkosci - poduszek powietrznych - itd. itp. beda dla wiekszosci jedynym kryterium zakupu.Nie mam na celu czegokolwiek sugerowac, ale zdrowy rozsadek jest towarem deficytowym odkad ludzie zeszli z drzewa. Rankingi, reklamy, swiecace banery. Zycie. Samochodem roku zostal - Maybach.

Musiałeś łyknąć sporo wódy skoro wypisujesz takie fantasmagorie :lol: wszystkie polepszacze czy to mechaniczne czy elektroniczne służą do zwiększenia bezpieczeństwa czynnego i biernego w samochodzie z tym swoim "zdrowym rozsądkiem,refleksem i doświadczeniem" masz 100 razy większe szanse w razie jakiejś ekstremalnej sytuacji w "wypasionym mercedesie" niż w starym golfie-dobra rada-chlejesz nie pisz :thumbsup:

A wracając do tematu-roztrząsaliśmy to tysiąc razy,więc nie wiem po co ciągle to wałkujecie ? Tak jak pisze Jura-dla bardziej kumatych-HIPS jest najskuteczniejszym zabezpieczeniem,a dla mniej-pakiet security który za nas podejmuje decyzje.

Odnośnik do komentarza
służą do zwiększenia bezpieczeństwa czynnego i biernego w samochodzie z tym swoim "zdrowym rozsądkiem,refleksem i doświadczeniem" masz 100 razy większe szanse w razie jakiejś ekstremalnej sytuacji w "wypasionym mercedesie" niż w starym golfie-dobra rada-chlejesz nie pisz

, ale wlasnie o taka wypowiedz mi chodzilo. Prowokacja sie udala i to po pijaku :)

w razie jakiejś ekstremalnej sytuacji

czy teraz rozumiesz dlaczego nie potrzebuje "Wypasionej" wersji ? bo nie doprowadzam do sytuacji w ktorej zycie bedzie zalezec od "upiekszaczy" wszelkiej masci i nacisniecie hamulca oraz zamkniecie oczu uchroni mnie od kalectwa lub smierci. Taki feler mojej psychiki z podejsciem do wszystkiego od jazdy pojazdami mechanicznymi na krawedzi do myszkowania po sieci w czarnej dziurze. Zapewniam Cie, ze tak tez mozna przetrwac.

Odnośnik do komentarza

Dziwny jesteś :blink: ...to jest temat podsumowujący antywirusy za 2011 a Ty piszesz-"prowokacja się udała i to po pijaku" :lol: i to w odniesieniu do motoryzacji.

Zapewniam Cię,że "tak nie można przetrwać"-nawet jak jesteś super Pro i super ostrożny na drodze wiele razy nie masz na nic wpływu-chociażby jak jakiś psychol centralnie w ciebie wjedzie.

Odnośnik do komentarza

Nie zapewniaj mnie :) bo nie wiesz jakie sytuacje mialem "na drodze". Odniesienie do motoryzacji jest przypadkowe - lubie samochody- . Moglbym sie odniesc do innej sfery zycia to nie istotne. Miec wplyw to miedzy innymi wyprzedzac to co moze sie zdarzyc. Odniesienie? Prosze bardzo; zamiast okopywac sie zabezpieczeniami i przekonywac do poszczegolnych opcji mozna robic kopie waznych plikow i siedziec na podstawowym darmowym czymkolwiek. Nie mialem nic oprocz systemowego Firewall XP Home, routera z automatyczna konfiguracja oraz zabezpieczonych portow i przez pol roku z czystej przekory narazalem sie na ataki uzywajac kompa jak zwykle do wszystkiego. Nie okradziono mnie nie wysypal mi sie system, a po skanie antywirem nie mialem ani jednego alertu. Mozesz wierzyc lub nie. Wiem co pisze.

Odnośnik do komentarza

Nie zapewniaj mnie :) bo nie wiesz jakie sytuacje mialem "na drodze". Odniesienie do motoryzacji jest przypadkowe - lubie samochody- . Moglbym sie odniesc do innej sfery zycia to nie istotne. Miec wplyw to miedzy innymi wyprzedzac to co moze sie zdarzyc. Odniesienie? Prosze bardzo; zamiast okopywac sie zabezpieczeniami i przekonywac do poszczegolnych opcji mozna robic kopie waznych plikow i siedziec na podstawowym darmowym czymkolwiek. Nie mialem nic oprocz systemowego Firewall XP Home, routera z automatyczna konfiguracja oraz zabezpieczonych portow i przez pol roku z czystej przekory narazalem sie na ataki uzywajac kompa jak zwykle do wszystkiego. Nie okradziono mnie nie wysypal mi sie system, a po skanie antywirem nie mialem ani jednego alertu. Mozesz wierzyc lub nie. Wiem co pisze.

Wyprzedzać,to co może się zdarzyć" może tylko Bóg-więc nie bzdurkaj-no chyba ,że jesteś Bogiem :P . Oczywiście można robić kopie ważnych danych ale jak sam uruchomisz pliczek z GPCode,TDL-em albo Sality to i tak nic Ci to nie da-dlatego daj sobie spokój z udzielaniem "mądrych" rad :)

Odnośnik do komentarza
Wyprzedzać,to co może się zdarzyć" może tylko Bóg-więc nie bzdurkaj-no chyba ,że jesteś Bogiem
na takie sztychy szabelka moge tylko odpowiedziec "o Boze". :) Poza tym jestem od 12-go roku zycia ateista i "wyprzedzanie" jest ze mna juz od dawna.
ale jak sam uruchomisz pliczek z GPCode,TDL-em albo Sality to i tak nic Ci to nie da-dlatego daj sobie spokój z udzielaniem "mądrych" rad :)

naprawde myslisz, ze kopie robie na dysku "C" , a nie na zewnetrzym nosniku. Plytko myslisz. Nie wchodze niestety na "Idiotobooki" i inne madre "spolecznosciowe" pomoce-zyciowe wiec mam ograniczone mozliwosci zalapania, co nie zmienia faktu, ze od lat uzywam tylko jednego darmowego i wysmiewanego "czegos" i nie mam problemow.

Po co to pisze i czego oczekuje? Niczego. Po prostu tak tez mozna. Nie interesowac sie ktory w tym roku producent zamienil sie miejscami na topie z tym co na topie byl rok wczesniej. Rynek jak wszystko i kasa jest najwazniejsza, a jak dzialaja te wybitne programy mozna zobaczyc w dziale infekcji oraz w serwisie powypadkowym Mercedesa. Nie ma szans ABS i HIPS z "uzyszkodnikiem". :D

Odnośnik do komentarza

na takie sztychy szabelka moge tylko odpowiedziec "o Boze". :) Poza tym jestem od 12-go roku zycia ateista i "wyprzedzanie" jest ze mna juz od dawna.

naprawde myslisz, ze kopie robie na dysku "C" , a nie na zewnetrzym nosniku. Plytko myslisz. Nie wchodze niestety na "Idiotobooki" i inne madre "spolecznosciowe" pomoce-zyciowe wiec mam ograniczone mozliwosci zalapania, co nie zmienia faktu, ze od lat uzywam tylko jednego darmowego i wysmiewanego "czegos" i nie mam problemow.

Po co to pisze i czego oczekuje? Niczego. Po prostu tak tez mozna. Nie interesowac sie ktory w tym roku producent zamienil sie miejscami na topie z tym co na topie byl rok wczesniej. Rynek jak wszystko i kasa jest najwazniejsza, a jak dzialaja te wybitne programy mozna zobaczyc w dziale infekcji oraz w serwisie powypadkowym Mercedesa. Nie ma szans ABS i HIPS z "uzyszkodnikiem". :D

Jesteś ateistą ? No cóż-współczuję-ale na co to ma być dowód ? Że nie jesteś Bogiem ? Czyli jedną kwestię wyjaśniliśmy-nie masz daru "wyprzedzania" :)

A co wspólnego ma taki GPCode z dyskiem C ? Wchodzenie na niebezpieczne stronki to według Ciebie jedyna metoda infekcji kompa ? Zabawny z Ciebie Chłopiec ale naprawdę daj sobie już spokój.

Odnośnik do komentarza

...ale jak sam uruchomisz pliczek z GPCode,TDL-em albo Sality to i tak nic Ci to nie da-dlatego daj sobie spokój z udzielaniem "mądrych" rad

MarkuB

Tutejsi Panowie są zafascynowani podglądactwem. Testują paczki z wirusami, pobierają zainfekowane pliki z megagównem i zawzięcie sprawdzają/testują okopani w megazabezpieczenia - no właśnie PO CO?

To pospolici podglądacze jakich wielu w innych sferach życia codziennego. Nieszkodliwi ale głośni.

MarkuB

Jak złapiesz kiedykolwiek w przyszłości syfa poproś takiego Meir'a aby skutecznie usunął Ci TDL-a albo Sality to raczej zdziwisz się. Bo to tylko zwyki podglądacze...

Odnośnik do komentarza

Nie zdarzylem odpowiedziec Tobie Meir w tym temacie http://www.fixitpc.p...__fromsearch__1 to jeszcze mam sznse tutaj.

Nie dam sobie spokoju bo nie jest istotne na co wchodze lub nie - nikomu nie zabraniam niczego. Zabawny? dla czego? Zaczales z grubej rury

Wyprzedzać,to co może się zdarzyć" może tylko Bóg
- to smieszne jak diabli. Jaki buk Jezus, jego Ojciec, Allach, Budda? Chlopcze w co ty wierzysz malo mnie iteresuje. Mozesz wierzyc w Kasperskiego lub innego bozka nic mi do tego. Pisze wyraznie , ze intencja moja jest przedstawienie inne opcji zabezpieczenia systemu. Prostej i dla mnie skutecznej.

 

Że nie jesteś Bogiem ? Czyli jedną kwestię wyjaśniliśmy-nie masz daru "wyprzedzania
powiedz mi chlopcze kim bylby Twoj "buk" gdyby wszyscy ludzie wymarli, a zostalyby tylko zwierzeta. Bogiem malp, koni mrowek lub nie daj Boze karaluchow. Cos co daje nam sile jest w naszej glowie. No w mojej jest i "wyprzedza" jak sie patrzy, a w Twojej?
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...