Skocz do zawartości

Test darmowych programów antywirusowych 2012 - dobreprogramy.pl


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli ashampoo jest darmowym programem tak jak KingSoft Pc Doctor jest antywirusem to ja jestem chińczyk. To,że na DP.PL ashampoo jest darmowe nie znaczy,że w ogóle jako produkt jest za darmo. Jest to komercyjny program. Dobreprogramy schodzą na psy. Za rok dodadzą FW do testu antywirusowego . Kto w tej redakcji pracuje skoro nie potrafią programów rozróżnić :lol:

Odnośnik do komentarza

Niestety nie testowano programów typu HIPS oraz piaskownic.

Najciekawsze jest jednak to, że Ashampoo Antivirus nie jest bezpłatnym programem antywirusowym :)

No tak...ale nie testowałi też zapór, wirtualizerów, skanerów na żądanie i pewnie czegos jeszcze, co pominąłem...ale to nie oznacza, że są to powody, dla których test oceniam nie za wysoko. Powody są wg mnie inne...o Ashampoo już pisałeś, o KPCD pisał Likwidator, to może dopiszę o błędach w wyświetlaniu wyników i tłumaczeniu się, że program w którym je stworzono wyświetla je błędnie. Jaki to ma wpływ na ogląd testu...nie na czytaną treść...nie trzeba pisać, bo znaczna większość nie wczytuje się w konkretne wyniki tylko patrzy na słupki...a te, jak już wiadomo są nieco spaprane.

Bardzo dobre komentarze napisał "average user"...warto je przeczytać, bo są i dowcipne i merytoryczne zarazem.

Linkowany test HIPSów na malware.ru...to jest organizacja, która zajmuje się tylko bezpieczeństwem...nie ma co prównywać do nich DP, bo w ten sam sposób możnaby zalinkować testy Matouska...w końcu też testy HIPSów :)

Odnośnik do komentarza

Niestety ale większość labów i portali testujących aplikacje zabezpieczające, sprawdza jedynie wykrywalność on-demand. Nie jest to rzetelny sposób sprawdzania możliwości ochrony, ponieważ oprócz dynamicznej heurystyki, wiele programów posiada także HIPS-y, autosandboxy, sandboxy oraz blokady szkodliwych stron. Tak więc te słupki nie wiele pokazują, tym bardziej, że test wygrał płatny antywirus, który DB udostępnia w darmowej, 180-dniowej promocji.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...