Skocz do zawartości

STOP 0x00000050 PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA


Speedo

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś zrzuciło mi pamięć fizyczną. Nie zwróciłem na to woogle uwagi. Potem po tygodniu zrzuciło 2 raz. Zacząłem już trochę sie martwić. Minął z miesiąc. Pamięć zrzucała mi się jak uruchomił się komputer (ok. 30 sekund po ukazaniu się pulpitu i ikon)

 

Oto blue screen:

 

00000021600x1200.jpg

 

Nie wiedziałem jak temu zaradzić. Kupiłem więc nowy ram, bo kolega sprawdzał i był wadliwy. Myślałem, że to coś pomoże. To woogle nic nie dało, jest to samo tylko trochę po dłuższym czasie jest blue screeen z 1 minutę po ukazaniu się pulpitu.

 

 

 

Parametry kompa:

hdd samsung 160gb

proc 6400 amd athlon (3,2ghz x 2)

ram stary: kingston 2 kości (po 1gb)

nowy ram: kingston jedna kość (2gb)

zasilacz: fortron 450pnr

grafika: GF 9500gt

 

 

PS. Pisałem już na różnych forach. Pomożcie coś, bo nie wiem co robić szlak mnie trafia już... ;/

 

 

 

--- A i dodam jeszcze jedno ---

 

Zalogowałem w trybie awaryjnym, cc cleaner, spybot skany porobiłem. CC cleaner skan done. W połowie skana SBSD wyskakuje blue ss.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Interpretacja błędu:

UltraDMA CRC Error Count - Łączna ilość błędów CRC w trybie UltraDMA. Wartość RAW atrybutu wskazuje ilość błędów wykrytych przez CRC (CRC Interfejsu) podczas przesyłania danych w trybie UltraDMA. Wysokie wartości świadczą o uszkodzeniu podzespołów elektronicznych dysku. Jednocześnie parametr ten informuje nas o tym, że dysk ma problemy w komunikacji z kontrolerem (dysk<->płyta<-dysk). Najczęstszą przyczyną pojawiania się tego błędu jest: uszkodzona wstęga (taśma), fiksujący zasilacz, uszkodzona elektronika dysku, uszkodzona elektronika płyty głównej.

;)

Odnośnik do komentarza

To wszystko co masz z zrzutów? Plik który wkleiłeś jest z 01.01.2007 roku, chyba cokolwiek stary, nie sądzisz? Masz spakować rarem cały katalog "minidump" i taki wrzucić na speedyshare. Sprawdź ustawienia czy masz tak jak na poniższym obrazku. Sprawdź datę systemową.

 

 

W tym katalogu był tylko jeden plik...

 

A jeszcze dodam ważną rzecz.

 

Teraz przy włączaniu kompa (konkretnie odrazu przy ukazaniu się pulpitu pokazuje się

 

Wystąpił błąd podczas ładowania C:\WINDOWS\system32\NvMcTray.dll

 

Wydaje mi się, że to ma coś wspólnego z tym, że koleś kazał mi stery video odinstalować... To może dlatego?

 

 

Teraz pracuję w trybie awaryjnym i mam tak:

 

beztytuuxc.png

Odnośnik do komentarza

Plik zrzutu który wkleiłeś zupełnie nie odnosi się do tego o czym piszesz, ale tak jak pisałem jest stary ( zrzut jak pisałem jest z 2007 roku) , stąd sugestia o sprawdzenie daty systemowej. Skoro wychodzi jakiś błąd sterownika grafiki to je przeinstaluj. Najpierw pobierz program "driver sweeper" i nim odinstaluj drivery grafiki, a następnie zainstaluj świeże ze strony nVidii. Jeszce pytanie: grafika pasywnie chłodzona?

Dla pewności możesz też wymienić taśmę sata dysku.

Odnośnik do komentarza

Sprawdź pamięć RAM za pomocą programu Memtest86+, żeby test był wiarygodny powinien trwać minimum 3 godziny, lub do pierwszego błędu. Generalnie dobrze jest zostawić program na noc i rano sprawdzić rezultaty.

Do tego sprawdź pamięć karty graficznej programem OCCT, wybierając test GPUMemtest, tu test powinien trwać minimum godzinę. Po zakończeniu testu zostaną wygenerowane wykresy, zamieść je na forum.

Edytowane przez picasso
16.02.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...