Skocz do zawartości

TV - PC(HDMI) brak dzwięku 5.1


siwy3461

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko ładnie działa, tylko, że nie moge uzyskąc dzwięku przestrzennego.

Próba konfiguracji wyjśćia HDMI w ustawieniach dzwięku w panelu sterowania, kończy się tym, że do wyboru mam tylko dzwięk stereo.

 

Karto to NVIDIA GeForce GT 220 1GB DDR3(jakby ktoś pytał).

Kodeki są obecne i działają. Wszystkie sterownik także są.

Z tego co zauważyłem to w internecie to tak średnio rozwiązywalny temat ale spróbujemy.

Czy to po prostu jest tak, że wyjścia HDMI w kartach graficznych są zdolne grać tylko dzwięk sterofoniczny czy kryją się za tym jakieś inne rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dzwięk idzie do TV, a z TV do kina domowego kablem optycznym.

Uprzedzam odpowiedź, że telewizor robi coś nie tak, ponieważ do telewizora jest podłączony dekoder i PS3, które też wysłyją dzwięk 5.1 do telewizora, a telewizor do kina i wszystko działa jak w najlepszym porządku.

Uprzedzam odpowiedż, że to z kinem jest coś nie tak, bo jesli podłączę każde urządzenie(Ps3 i dekoder), które wysyła w 5.1 bezpośrednio do kina(tak ma wejście HDMI IN) to dzwięk przestrzenny też jest.

Wiem, też że żeby uzyskać taki efekt trzeba mieć odpowiedni format plików - mam taki.

 

Problem jest taki, że to komputer nie wysyła dzwięku przestrzennego, a ja się pytam jak to zmienić.

 

EDIT: Z góry też mówie, że nie bardzo mogę podłączyć komputera kablem optycznym, a to dlatego, że złącza te są przeze mnie wykorzystane. Tzn. Wszystkie urządzenia mam połączone do telewizora kablami HDMI, a jeśli chce cieszyć się dobrym dzwiękiem to włączam kino(które jak już mówiłem jest połączone z telewizorem kablem optycznym).

Odnośnik do komentarza

Nie mam zestawu 5.1, ale sprobujmy po kolei uscislic fakty.

Próba konfiguracji wyjśćia HDMI w ustawieniach dzwięku w panelu sterowania, kończy się tym, że do wyboru mam tylko dzwięk stereo.

Nie wiem jaki masz system i karte dzwiekowa, ale u mnie wyglada to tak

panelsterdzwiek.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Czy masz tam opcje jak wyzej i one nie dzialaja czy tylko stereo? Mam tylko sluchawki stereo podlaczone do karty dzwiekowej do jacka glosniki jednak jesli najade na kanaly 5.1 oraz 7.1 i nacisne TEST to slysze normalnie wszystkie testujace opcje w sluchawkach (pominmy funkcje 5.1 i 7.1 - chodzi o fizyczne istnienie na karcie wyjscia dzwieku)

Twoja karta obsluguje HDMI 1.3a - http://www.nvidia.pl..._gt_220_pl.html i nie powinno byc problemow wg. specyfikacji http://pl.wikipedia.org/wiki/HDMI , ale to powinien ocenic jakis lepiej obeznany kolega bo sa ograniczenia jak widac i moze w tym tkwi problem.

czy nie powinno byc tak , ze dzwiek z PC podlaczasz do kina domowego? i jaka karte dzwiekowa wykorzystujesz ?

 

@edit

Poza tym sprawdz poleceniem -dxdiag- czy w zakladkach Sound 1 i 2 masz wszystko ok.

Uprzedzam odpowiedź, że telewizor robi coś nie tak, ponieważ do telewizora jest podłączony dekoder i PS3, które też wysłyją dzwięk 5.1 do telewizora, a telewizor do kina i wszystko działa jak w najlepszym porządku.
to odepnij na probe wszystkie klamoty i polacz tylko PC.
Odnośnik do komentarza

 

Czy masz tam opcje jak wyzej i one nie dzialaja czy tylko stereo?

Tam jest do wyboru tylko stereo właśnie.

 

A może by tak chociaż kurna napisać co to za TV, co to forum wróżek? Praktycznie każda firma ma swoje własne standardy, niektóre TV mają dedykowane HDMI PC

LG 47LW5500

 

 

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-47lw5500.bhtml

Jakbyscie chcieli zobaczyć:P

Wybaczcie, że nie napisałem modelu telewizora na poczatku, ale to nie znaczy, że zycze sobie offtop w moim temacie:P

Odnośnik do komentarza

Ta informacja niczego nie wyjaśnia. Jak opisane są wejścia HDMI w Manualu? Czy nie ma jakichś ograniczeń?

 

EDYTA

Czy próbowałeś podłączać PC do TV przez HDMI w wejście z dekodera?

W jakim standardzie masz kabel HDMI, którym łączysz?

Czy próbowałeś zamieniać kabel na ten od dekodera?

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Karta powinna wysyłać

Obsługa interfejsu HDMI 1.3a

 

W pełni zintegrowana obsługa interfejsu HDMI 1.3a, w tym przestrzeni kolorów xvYCC i większej głębi barw (Deep Color), a także dźwięku surround w formacie 7.1.

http://www.nvidia.pl..._gt_220_pl.html

Chyba że masz nie referencyjny wynalazek. Próbowałeś sterowniki do najnowszych up? I bym powiedział grzebać w panelu sterowania Nvidia a nie ustawieniach dzwięku.

TV ma

HDMI 4 - 1.4 ver.

http://www.lg.com/pl/tv-audio-video/telewizory/LG-3d-tv-47LW5500.jsp

Że też muszę takich informacji szukać.

Edytowane przez piotreek
Odnośnik do komentarza

Zaraz zaraz ludzie On odpisal

Tam jest do wyboru tylko stereo właśnie.

Przeciez grafika nie porodukuje dzwieku. Co ma przeslac kablem takim czy innym jak karta graficzna nie daje 5.1 i innego formatu tylko przekazuje dzwiek.

Jaka masz karte dzwiekowa - juz pytalem, jaki to system operacyjny czyli OS. Jaki to kabel HDMI bo sa rozne. Troche logiki jak nie zyczysz sobie offtopu. Masz stery do dzwieku. Czytales caly post #5 . Zrobiles cos?

Odnośnik do komentarza

@MarekB na HDMI nie ma?. Być może współpracują ze sobą. Co nie zmienia faktu że karta grafiki ma oddzielny układ HDMI audio. U mnie jak dzwięk idzie przez HDMI to mogę sobie suwakami od karty dzwiekowej brylować i nie ma efektu ;)

Wedle tego tematu mam rację karta grafiki ma własny nie zależny układ.

http://www.tomshardware.co.uk/forum/259721-15-hdmi-audio-sound-card

Edytowane przez piotreek
Odnośnik do komentarza

No wiec do tego zmierzam - co to k..wa za PC i jaki os (ja akurat siedze na drugim PC z XP, bo zona gra w kulki na PC z 7-mka :P i zostalem odgoniony) bo jaka karta to wiemy tylko ogolnie i nic o jakis ruchach z jego strony. Czyli normalka.

 

 

Mam na 7 w ustawieniach dźwięku dodatkowe urządzenie odtwarzania dźwięku ATI HDMI AUDIO
gdzie dokladnie - chetnie sprawdze, odgonilem zone od mojego dziecka.
Odnośnik do komentarza

@MarekB nie zgodzę się. Karta ma interfejs HDMI Audio i własne stery do tego. Niech się jeszcze twardsze niż moja głowy wypowiedzą.

Ja proponuje przetrzepać konfigurację TV skoro nawet z PS3 nie ma surroundu.

 

Kto tak pisał. Napewno nie ja.

Wszystkie urządzenia poza PC potrafią wysyłać dzwięk przestrzenny.

 

Pisałem w pierwszym poście, że sterowniki posiadam(w menedżerze nie mam żadnych wykrzyników ani znaków zapytania).

Wszystko jest w najlepszym porzadku z dzwiękiem na pc i tym który wysyłam po HDMI, tylko, że jest on dwukanałowy.

System to Windows 7 x64.

Telewizor ma wszystkie wyjścia takie same i przekładanie kabli nic nie zmienia.

 

W dxdiag również wszysko w porządku.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...