Skocz do zawartości

Odmowa dostępu do folderu Documents and Settings


Aro

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

zanim coś skopie i zawalę system na kilka dni to proszę mi pomóc.

Nagle nie mogę się dostać ręcznie do folderu "Documents and Settings" , mam uprawnienia dostępu administratora, ale gdy zacząłem je odhaczać i zahaczać(stara indiańska metoda) znowu wywaliło odmowę zmiany i jeszcze jakiś komunikat.... o zgodności zabezpieczeń jakiejś integralności systemu, pierwszy raz to na oczy widziałem jak żyję. Teraz dostęp jest wyszarzony, nic nie można zmienić, mimo że przed zmianami wszystko było zaznaczone ptaszkami->a2.jpeg.

post-2730-0-08636500-1326030213_thumb.jpg

post-2730-0-21093400-1326030221_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Co dopiero w temacie poniżej: KLIK.

 

Zakłódkowane Documents and settings, w C:\Users All Users + Default User oraz ich podskładowe wyróżnione nakładkową ikoną strzałki (Cookies | Dane aplikacji | Menu Start | Moje dokumenty| NetHood | PrintHood | Recent | SendTo | Szablony | Ustawienia lokalne) tak się zachowują na każdym systemie Windows 7. To nie są foldery tylko tzw. linki symboliczne, których cel to symulacja starej struktury folderów "jak z XP" (zauważ, że nazwy są jak w starszych systemach), by przekierować aplikacje nie mające zgodności na nowy system ścieżek. One są tożsame z innymi rzeczywistymi nowymi lokalizacjami Windows 7. Przykładowo kilka łączników z obrazków:

C:\Documents and settings (link) = C:\Users (folder do którego prowadzi link)
C:\Users\All users = C:\ProgramData
C:\Users\Default User = C:\Users\Default
C:\Users\Twoje konto\Cookies = C:\Users\Twoje konto\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Cookies

Linki te są celowo zablokowane przed dostępem, próba wejścia w nie zwraca "Odmowę dostępu" i jest to naturalne. Tu z mojego systemu:

symlink.th.png

Zestaw linków w systemie można podglądnąć m.in. za pomocą programu Junction Link Magic. Na forum linki symboliczne wystąpiły też w takim kontekście: KLIK.

 

Krótko: zostaw to w świętym spokoju. C:\Users to folder właściwy.


.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...