Skocz do zawartości

Nagłe spowolnienie systemu, wieszanie się systemu


Szpecu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum, a wynika to z tego, że męczę się z tym problemem już od kilku dni i póki co przegrywam tę nie równą walkę z komputerem. Na początek zaznaczę, że przeczytałem wszystkie podobne tematy na tutejszym forum i nic mi niestety nie pomogło, nie jestem też jakiś geniuszem komputerowym, dlatego zdaję się na Waszą pomoc - szczególnie na pomoc Picasso, bo z tego co widziałem, że jest tutaj kimś a'la Mistrz Yoda;) Zacznę od tego, że chodzi o laptopa (półrocznego) - Samsung R580 (NP-R580-JS0APL <- dokładny model), specyfikacji chyba nie będę podawał, bo można łatwo znaleźć w internecie. Wszystko chodziło sprawnie, gdy któregoś pięknego dnia komputer strasznie zwolnił swoje obroty, zaczął pracować ociężale, zaczął się wieszać (o czym dalej napiszę). Wydłużyła się strasznie akcja rozruchowa systemu - często trwa ok. 2 minut. Równie często zacząły się wieszać okna i częstować mnie komunikatem "brak odpowiedzi" co nie rzadko musiało kończyć się restartem komputera (czasem nawet nie udawało się włączyć Menadżera Urządzeń). Dalej komupter zaczął się wieszać. Najczęściej wiesza się podczas "operacji" zaznaczenia kilku plików w jednym folderze - nic innego nie musiałęm zrobić, jak zaznaczyć kilka różnych plików (często tego samego rodzaju - mp3, avi). Wtedy komputer wiesza się na kilka minut. Wiesza się również podczas oglądania filmów, ale puszcza po ok.5-6 minutach i idzie dalej bez zarzutu (dzieje się to najczęściej w połowie filmu - używam zaktualizowanego Allplayera). Spowolnił mi się również internet - na pewno z powodu komputera, bo były zgłaszane kilkukrotnie interwencje do dostawcy i wszystko było ok. Mam skromne 2048 kbps, nie mniej jednak nie rzadko się zdarza, że internet pracuje najmocniej na poziomie 60kbps. Co mogę z tym wszystkim zrobić? Pomóże proszę! Poniżej dodaję logi z OTL. Pozdrawiam!

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Uruchom OTL i w oknie własne opcje skanowania /skrypt wklej:

 

:Files

C:\windows\tasks\{35DC3473-A719-4d14-B7C1-FD326CA84A0C}.job

C:\windows\tasks\{22116563-108C-42c0-A7CE-60161B75E508}.job

C:\Users\Karolina\AppData\Local\*.html

 

:OTL

O3:64bit: - HKLM\..\Toolbar: (no name) - Locked - No CLSID value found.

O3 - HKLM\..\Toolbar: (no name) - Locked - No CLSID value found.

O4 - HKLM..\Run: [systemService] C:\windows\svchost\svchost.exe File not found

@Alternate Data Stream - 24 bytes -> C:\Windows:30105F3B1684104E

@Alternate Data Stream - 174 bytes -> C:\ProgramData\Temp:ECF54A0E

@Alternate Data Stream - 153 bytes -> C:\ProgramData\Temp:0D786AE3

 

:Commands

[emptyflash]

[emptytemp]

 

 

Kliknij w Wykonaj skrypt. Zatwierdż restart.

 

Po usuwaniu wykonaj nowy skan OTL i zaprezentuj log. Przedstaw, jak wyglada sytuacja systemu.

Odnośnik do komentarza

Wykonałem wszystko według instrukcji, nie mniej jednak w czasie wykonywania tego skryptu na chwilę przed końcem wyskoczył mi taki komunikat: http://imageshack.us/photo/my-images/41/asdjg.png/

, potem dopiero wyskoczył komunikat, żeby zrestartować komputer, Zrobiłem to, po uruchomieniu komputera zostawiłem powitany przez raport kwitujący tą czynność (dodałem również), wykonałem skan. Co zauważyłem, komputer nie co szybciej pracuje, wykonałem kilka prostych czynności, nie mniej jednak nadal pojawia się problem z zawieszaniem się okien (eksploratora windows), tzn. zaznaczyłem kilka mp3, poszło gładko, ale kiedy wcisnąłem ppm, żeby wydać jakąś komendę, to komputer zwiesił się na amen. Pozostał również problem z wypakowaniem archiwów rar.

01112012_201820 - po wykonaniu operacji w OTL.txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
wykonałem kilka prostych czynności, nie mniej jednak nadal pojawia się problem z zawieszaniem się okien (eksploratora windows), tzn. zaznaczyłem kilka mp3, poszło gładko, ale kiedy wcisnąłem ppm, żeby wydać jakąś komendę, to komputer zwiesił się na amen. Pozostał również problem z wypakowaniem archiwów rar.

 

1. Zapoznaj sie z tym wątkiem i zastosuj ShellXview http://www.fixitpc.p...zeniu-folderow/

 

Pozostał również problem z wypakowaniem archiwów rar.

 

2. Kto wie czy nie trzeba będzie sprawdzić pamięci RAM. http://www.fixitpc.p...moca-memtest86/

 

Wydłużyła się strasznie akcja rozruchowa systemu

 

3. Pobierz Autoruns http://technet.micro...ernals/bb963902

 

odpal i wejdź do zakładki Logons > odznacz wszystko oprócz ESETA.

Odnośnik do komentarza
Najczęściej wiesza się podczas "operacji" zaznaczenia kilku plików w jednym folderze - nic innego nie musiałęm zrobić, jak zaznaczyć kilka różnych plików (często tego samego rodzaju - mp3, avi). Wtedy komputer wiesza się na kilka minut. Wiesza się również podczas oglądania filmów, ale puszcza po ok.5-6 minutach i idzie dalej bez zarzutu (dzieje się to najczęściej w połowie filmu - używam zaktualizowanego Allplayera).

 

Wg raportu co dopiero był instalowany kodek Xvid. Sprawdziłabym co się stanie po jego deinstalacji.

 

 

nie mniej jednak nadal pojawia się problem z zawieszaniem się okien (eksploratora windows), tzn. zaznaczyłem kilka mp3, poszło gładko, ale kiedy wcisnąłem ppm, żeby wydać jakąś komendę, to komputer zwiesił się na amen. Pozostał również problem z wypakowaniem archiwów rar

 

+

 

Ściągnąłem te pierwszy program, jednak kiedy go uruchomiłem, to nie mam tutaj nic różowego.

 

W systemie jest zainstalowany np. 64-bitowy WinRAR, który tworzy powiązania kontekstowe i powinien być widzialny w ShellExView. Czy na pewno pobrałeś wersję x64 ShellExView? Z drugiej strony, widzisz w nim wejścia śmiecia DAEMON Tools Toolbar, który jest 64-bitowy, a nawet 32-bitowy ShellExView jest domyślnie uruchamiany na przegląd 64-bitowców.

 

 


Logi sprawdzone niedokładnie i czyszczenie na pół gwizdka. Są wpisy wskazujące na czynną infekcję (duplikat wpisów podrabiających "aktualizator Java"):

 

O4 - HKLM..\Run: [JavaUpdate] C:\Windows\jusched.exe ()

O4 - HKU\S-1-5-21-2195184045-3265951034-2981680463-1001..\Run: [JavaUpdate] C:\Windows\jusched.exe ()

 

Przy okazji, jest na Pulpicie plik o wadliwej nazwie, niekasowalny normalną drogą (Windows zwróci błąd "nie można odnaleźć pliku"):

 

File not found -- C:\Users\Karolina\Desktop\katy perry feat. kanye west - e.t.

 

Tym wszystkim oraz wpisami pustymi i pozostałymi szczątkami po paskach zajmie się:

 

 

1. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:OTL
O3:64bit: - HKLM\..\Toolbar: (DAEMON Tools Toolbar) - {32099AAC-C132-4136-9E9A-4E364A424E17} - C:\Program Files (x86)\DAEMON Tools Toolbar\DTToolbar64.dll File not found
O3:64bit: - HKLM\..\Toolbar: (no name) - Locked - No CLSID value found.
O3:64bit: - HKU\S-1-5-21-2195184045-3265951034-2981680463-1001\..\Toolbar\WebBrowser: (DAEMON Tools Toolbar) - {32099AAC-C132-4136-9E9A-4E364A424E17} - C:\Program Files (x86)\DAEMON Tools Toolbar\DTToolbar64.dll File not found
O3:64bit: - HKLM..\Run: [spywareTerminatorShield] C:\Program Files (x86)\Spyware Terminator\SpywareTerminatorShield.exe File not found
O3:64bit: - HKLM..\Run: [spywareTerminatorUpdater] C:\Program Files (x86)\Spyware Terminator\SpywareTerminatorUpdate.exe File not found
O4 - HKLM..\Run: [JavaUpdate] C:\Windows\jusched.exe ()
O4 - HKLM..\Run: [systemService] C:\windows\svchost\svchost.exe File not found
O4 - HKU\S-1-5-21-2195184045-3265951034-2981680463-1001..\Run: [JavaUpdate] C:\Windows\jusched.exe ()
[2010/10/26 14:17:34 | 000,002,059 | ---- | M] () -- C:\Users\Karolina\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\nrvyz51o.default\searchplugins\daemon-search.xml
[2011/12/03 17:15:22 | 000,002,048 | ---- | M] () -- C:\Program Files (x86)\mozilla firefox\searchplugins\fcmdSrch.xml
 
:Files
del "\\?\C:\Users\Karolina\Desktop\katy perry feat. kanye west - e.t." /C
 
:Reg
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{0D7562AE-8EF6-416d-A838-AB665251703A}]
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{67A2568C-7A0A-4EED-AECC-B5405DE63B64}]
 
:Commands
[emptytemp]

 

Rozpocznij usuwanie przyciskiem Wykonaj skrypt.

 

2. Wygeneruj nowy log z OTl z opcji Skanuj + przedstaw log z wynikami usuwania uzyskany w punkcie 1.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam, przepraszam że tak późno, ale miałem pracowity weekend, w drodze odpowiedzi na Twoje sugestie Picasso:

 

 

Wg raportu co dopiero był instalowany kodek Xvid. Sprawdziłabym co się stanie po jego deinstalacji.

Faktycznie, kodek Xvid został zainstalowany ze względu na AllPlayera, który żądał tego kodeka do odtwarzania nie których filmów. Nie wiem dlaczego tak było.

 

W systemie jest zainstalowany np. 64-bitowy WinRAR, który tworzy powiązania kontekstowe i powinien być widzialny w ShellExView. Czy na pewno pobrałeś wersję x64 ShellExView? Z drugiej strony, widzisz w nim wejścia śmiecia DAEMON Tools Toolbar, który jest 64-bitowy, a nawet 32-bitowy ShellExView jest domyślnie uruchamiany na przegląd 64-bitowców.

 

Faktycznie nie jestem pewien, czy ściągnąłem wersję x64, teraz jednak to wykonałem i wynik testu jest taki, że po włączeniu programu nadal nie ma żadnego pliku zaznaczonego na różowo.

 

Przy okazji, jest na Pulpicie plik o wadliwej nazwie, niekasowalny normalną drogą (Windows zwróci błąd "nie można odnaleźć pliku"):

 

File not found -- C:\Users\Karolina\Desktop\katy perry feat. kanye west - e.t.

 

Faktycznie był na pulpicie taki plik i nie mogłem go usunąć normalną metodą jak zaznaczyłeś. Plik ten to efekt przerwanego ściagania mp3 na wskutek wyłączenia zasilania w całek okolicy.

 

Tym wszystkim oraz wpisami pustymi i pozostałymi szczątkami po paskach zajmie się (...)

 

Wszystko wykonałem wg intrukcji, do odpowiedzi załączam trzy pliki:

- OTL2 -> wynik testu przez OTL po wykonaniu wszystkich Twoich zaleceń

- Raport po wykonaniu kasowania -> sama nazwa wskazuje o co chodzi

OTL2.Txt

Raport po wykonaniu kasowania.txt

Odnośnik do komentarza

Podwójne logi z OTL nie były potrzebne, tylko log zrobiony po wykonaniu wszystkich czynności zostawiam. Nie wypowiadasz się na temat kondycji systemu.

 

 

Faktycznie, kodek Xvid został zainstalowany ze względu na AllPlayera, który żądał tego kodeka do odtwarzania nie których filmów. Nie wiem dlaczego tak było.

 

Czy usunięcie kodeka miało wpływ na zawieszanie podczas zaznaczania plików medialnych w eksploratorze oraz przy odtwarzaniu video?

 

 

Faktycznie nie jestem pewien, czy ściągnąłem wersję x64, teraz jednak to wykonałem i wynik testu jest taki, że po włączeniu programu nadal nie ma żadnego pliku zaznaczonego na różowo.

 

Poprzez klik w kolumnę producenta posortuj wpisy, następnie zapisz log, umieść na jakimś serwisie hostingowym i dostarcz tu do wglądu.

 

 

Faktycznie był na pulpicie taki plik i nie mogłem go usunąć normalną metodą jak zaznaczyłeś. Plik ten to efekt przerwanego ściagania mp3 na wskutek wyłączenia zasilania w całek okolicy.

 

Komenda w skrypcie OTL zdołała plik usunąć.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

1. Po używaniu OTL należy jeszcze: użyć Sprzątanie w OTL oraz wyczyścić foldery Przywracania systemu: INSTRUKCJE.

 

2. Dodatkowo, system nieaktualizowany i do uzupełnienia pakiet Service Pack: INSTRUKCJE.

 

64bit- Home Premium Edition  (Version = 6.1.7600) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 8.0.7600.16385)

 

 

Pierwsza: co mam zrobić, jeśli Allplayer znów będzie żądał aktualizacji kodeka Xvid? Dwa, czy to mogła być wina allplayera, który sam "usuwa" błędy odtwarzacza poprzez ściąganie kodeków?

 

Jeżeli to kodek Xvid prowadzi do dewiacji, nie widzę innego sposobu niż ominięcie tej instalacji w Allplayer (niestety to będzie równoznaczne z brakiem odtwarzania video zakodowanego tym). Rezydowała tu najnowsza z dostępnych wersji (Xvid Video Codec 1.3.2), nie ma za bardzo czym zamienić.

 

Proponuję też sprawdzenie alternatywnych darmowych odtwarzaczy, które nie wymagają instalacji kodeków (wbudowane) lub wykazują dużą niezależność:

- odtwarzacze na silniku VLC (VLC Player | Kantaris MediaPlayer)

- odtwarzacze na silniku MPlayer (MPLayer for Windows | SMPlayer)

- inne rozwiązania (Daum PotPlayer | Media Player Classic)

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Zauważyłem dodatkowo, że podczas próby wypakowania jakiegokolwiek archiwum rar wyskakuje mi komunikat "Nie można wykonać żądania z powodu błedu urządzenia We\Wy."

 

Czy na pewno pliki RAR są w porządku? Sprawdź co zrobi z tymi plikami, czy będzie je zdolny otworzyć, alternatywny darmowy program: 7-zip (wersja x64). Jeśli i tu będzie jakiś błąd, to skieruje podejrzenie na wady archiwów.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

A to na pewno jest inne archiwum (pobieranie od innej osoby nie oznacza, że pliki są różne)? Czy podczas pobierania (czym?) nie było żadnych dziwnych skoków transferu / chwilowego zamrożenia podczas pobierania i podobnych? Pobierz z jakiegoś kompletnie innego źródła dowolne archiwum RAR i spróbuj rozpakować. Jeżeli inne RARy nie będą mieć problemu, to ja wykluczę problem po stronie systemu.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...