Skocz do zawartości

Usługa Zasilanie - 100% użycia procesora przez svchost


kleyone

Rekomendowane odpowiedzi

witam, szukałem juz na tym forum i wielu innych rozwiązania do mojego problemu i chociaż znalazłem kilka podobnych wątków to żadna z solucji nie sprostała mojemu problemowi, otóż po zamontowaniu karty graficznej Radeon HD4850 wersja golden sample, pojawił się problem, a mianowicie zużycie procesora przez cały czas wacha się w okolicach 100% zlokalizowałem nawet problem leży on w usłudze "zasilanie" (C:\Windows\system32\svchost.exe -k DcomLaunch) jednakże po wyłączeniu tej usługi trace dzwięk, bezpowrotnie do czasu ponownego uruchomienia usługi co oczywiscie wiąże sie z ponownym nadwyrężaniem procesora, Anti-Malware i Dr.Web. nic nie wykryły, moj system operacyjny to Windows 7 Ultimate

 

dodaje Logi z OTL

OTL1.Txt

Extras1.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Na marginesie problemu

Drive C: | 29,19 Gb Total Space | 1,22 Gb Free Space | 4,19% Space Free | Partition Type: NTFS
przydalo by sie troche miejsca

oraz mala aktualizacja

Internet Explorer (Version = 8.0.7601.17514)

Masz poza tym nie doczyszczone stery po Nvidi ? czy sie myle. Zmieniales karty z zielonej na czerwona wlasnie? Dodatkowo bez urazy, ale byly jakies Cracki?

Odnośnik do komentarza

to nie cud to physX, który jest z nvidii i instaluje się samoistnie, bądź niesamoistnie, nigdy nie zagłębiam sie w opcjach isntalacji. Tak więc dzisiaj sformatowałem dysk i zainstalowałem własnie sam goły sterownik od karty i problem sie ponowił więc to w tym na pewno problem leży,(nic innego, prócz opery w między czasie nie isntalowałem) teraz tylko czy jest na to jakaś rada czy, raczej nieuniknione upgrade komputera, dodam że karta na 100% jest sprawna bo przez ponad rok nie było mnie w domu więc pożyczyłem ją koledze i przez cały ten czas działała bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
to nie cud to physX, który jest z nvidii i instaluje się samoistnie,
wiesz takie rzeczy to możesz opowiadać gimbusom na forach tibii. Sam posiadam kartę od "czerwonych" i nie mam problemu z instalującym się nVidia PhysX, ciekawe dlaczego?
dodam że karta na 100% jest sprawna
to w takim razie ściągnij i zainstaluj FURMARK uruchom "test stabilności" na pełnym ekranie na kilkanaście minut. Dwa ściągnij też HWiNFO i przedstaw screeny z "system summary" i "sensors".

Zainstaluj najnowszy net framework.

Odnośnik do komentarza

eh, prosze wybaczyc mi offtop, może nie jestem komputerowym guru, ale kretynem też nie, nie zaisntalowałbym sam z siebie physX wiedząc że nie współpracuje on z kartami radeona, chociaż powinienes zainstalowac batmana AA i zajrzeć czy cos z zielonym logo się przy tym nie zainstalowało ;) ale nie jestem tutaj żeby spierać sie kto jest fajniejszy, z pewnością bardziej znasz sie na komputerach ode mnie bo w końcu to ty własnie starasz się mi pomóc, ale moge cię zapewnić że sam tego nie zainstalowałem. zaraz sprawdze programy które poleciłes i napisze jakie to dało wyniki.

 

Edit:

 

w tym furmark nie posiadam opcji test stabilności, powinienem poszukac innej wersji? dodaje screeny z hwinfo

post-3513-0-59790800-1326055248_thumb.png

post-3513-0-55005500-1326055260_thumb.png

Odnośnik do komentarza

framework ostatni zainstalowany?

w tym furmark nie posiadam opcji test stabilności, powinienem poszukac innej wersji?
znaczy nie ma wyboru trybu? Czy ma być benchmark czy test stabilności?
chociaż powinienes zainstalowac batmana AA
nie zamierzam, ale wierzę ci na słowo, zapytam tylko czy wybierasz tryb instalacji gry łatwy czy może zaawansowany?

 

I jeszcze jedno nie instalowałeś przypadkiem jakichś utyli od gainwarda?

 

I jeszcze coś: czy w biosie w sekcji "Advanced BIOS Features" - > "Init Display First" masz wybrane "PEG" (tak jak właśnie ma być) ?

Odnośnik do komentarza

framework zainstalowany, a co do tego drugiego programu programu to kompletnie przestał działać, nawet reinstalacja nie pomogła... co do gier to tak jak wspominałem, nie zmieniam opcji instalacji, jedynie lokalizacje w ktorej ma sie instalować.

 

Nie, nie instalowałem nic od gainwarda, chociaż szukałem na ich stronie jakichkolwiek sterowników, niestety nic nie znalazłem

 

tak, mam ustawione na PEG (cokolwiek to znaczy)

Odnośnik do komentarza

Poza tym do poczytania. Wymiana karty i pomieszanie sterow, torenty i smieci infekcji. Brak co prawda rozwiazania, ale da moze do myslenia http://www.fixitpc.p...ycie-procesora/

poza tym powtarza sie w podobnych problemach taki proces - proces Ati2evxx.exe - ATI External Event Utility EXE Module.

Czasem cos blokuje lub obciaza CPU. Strzelam , ale moze warto sprawdzic.

Odnośnik do komentarza

no tak, tylko że ja nie pomieszałem sterowników bo nawet dzisiaj formatowałem dysk, a i przed formatowaniem nie miałem żadnych infekcji sprawdzałem trzema różnymi programami. mam jeszcze pytanie czy jest możliwość włączenia dzwięku bez usługi zasilanie bo własnie po jej wyłączeniu wszystko działa jak należy.

Odnośnik do komentarza

Cos moze byc na rzeczy pisalem juz. Tu masz z mojego systemu usluge i pierwszy post o podobnym problemie.

atisvchost.th.jpg

Przydalaby sie pomoc picasso. Nie wiem jak to ugryzc i co polecic.

Tak na marginesie to miales wiele nie aktualnych rzeczy.

no tak, tylko że ja nie pomieszałem sterowników bo nawet dzisiaj formatowałem dysk
to zrob nowe logi bo chyba powinny sie pojawic dla klarownosci tematu.
Odnośnik do komentarza
co do gier to tak jak wspominałem, nie zmieniam opcji instalacji, jedynie lokalizacje w ktorej ma sie instalować.
skoro wspomniałeś, że te gra instaluje ci nVidia physx to może należałoby podczas jej instalacji skorzystać z trybu zaawansowanego, wtedy być może jest możliwość wyboru prócz tego gdzie się zainstaluje to i co się zainstaluje, wtedy pominąć instalację physx'a.

Po tym formacie to drivery grafiki które masz teraz?

Odnośnik do komentarza

Dodam:

 

 

zużycie procesora przez cały czas wacha się w okolicach 100% zlokalizowałem nawet problem leży on w usłudze "zasilanie" (C:\Windows\system32\svchost.exe -k DcomLaunch)

 

Sprawdź czy wystąpi zmiana po modyfikacji schematu zasilania ze "Zrównoważony (zalecane)" na "Wysoka wydajność" i po ustawieniu usypiania na Nigdy. Do porówniania: KLIK.

 

 

mam jeszcze pytanie czy jest możliwość włączenia dzwięku bez usługi zasilanie bo własnie po jej wyłączeniu wszystko działa jak należy.

 

Jest to niemożliwe. Usługa Zasilanie jest niepisaną nadrzędną zależnością dla usług Konstruktor punktów końcowych audio systemu Windows oraz Windows Audio. Wyłączenie Power powoduje automatyczne wyłączenie także tych dwóch usług audio i nie da się ich aktywować (Błąd 1722: Serwer RPC jest niedostępny + Błąd 1068: Uruchomienie usługi zależności lub grupy nie powiodło się), dopóki Power nie wróci na miejsce.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...