Skocz do zawartości

USB Device


sotiv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z pendrivami. Zakupiłem sobie dwa firmy mało znanej (chyba) PNY i ku mojemu zdziwieniu występuje problem przy ich instalacji, a mianowicie wyskakuje błąd kodu 28. W ogóle nie wykrywa sterowników do tych pendraivów. W menadżerze urządzeń w Kontrolerach uniwersalnej magistrali przy włożeniu pendriva w USB Device widnieje wykrzyknik. Mam zainstalowany SP3. Na laptopie z Vista jak i na innych (dwóch) PCtach z XP nie ma problemu z ich wykryciem i działaniem.Nie bardzo wiem jak sobie z tym poradzić.

post-1658-0-39930900-1325692342_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Niestety nic z powyższych rzeczy nie pomogło. Kupiłem nawet kamerke microsoftu i tez nie działa nawet przy próbie rozwiązania problemów z kamerką. Tylko pytanie czy powodem tego,że nie działa USB (przy pendrivach, bo myszke mam na usb, pada tez i działają) może być np. starszy sterownik płyty głównej? I tak w ogóle czy ten program Driver Tool działa poważnie czy to jakiś pic na wode żeby ściągnąc kase? a i jeszcze jedno czy ewentualny format dysku mógłby coś pomóc?

Odnośnik do komentarza

Dość sporo tego mam nawalone :/ nic nie było odinstalowywane i nie wykryło żadnego Mass Storage.

Mass Storage=Pamięć przenośna=masz już zaktualizowane spolszczenie

Kliknij na nazwę "Typ urządzenia" co uporządkuje dane w tej kolumnie. Następnie wszystkie wskazania "Pamięć przenośna" z menu kontekstowego weź po kolei " Odinstaluj wybrane urządzenia".

Zrestartuj komputer. Podłącz te problematyczne pendraiwy i zobacz czy powyższe działanie dało pozytywny skutek.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy zrobiłem coś źle ale usunąłem plik Infcache.1 zrobiłem reset i... nie instalował mi się żaden nowy sprzęt więc nie ponawiałem restartu. Tak czy inaczej na pendrivie jest ten sam problem.

 

Mam jeszcze takie dwa pytania.

 

1. Czy jest możliwe, że te problemy wynikają z usunięcia jakiegoś rejestru? Używam czasem CCleaner'a i dość bezmyślnie usuwam błędne(?) rejestry, które wskazuje program.

2. Zastanawiam się nad kupnem przedniego panelu 5,25" z tymi różnymi czytnikami kart i z usb i czy może w tym przednim panelu występować taki sam problem z usb jak teraz mam czy nie powinien?

Odnośnik do komentarza

Jeśli wziąć pod uwagę to:

 

Na laptopie z Vista jak i na innych (dwóch) PCtach z XP nie ma problemu z ich wykryciem i działaniem.Nie bardzo wiem jak sobie z tym poradzić.

 

i to

 

1. Czy jest możliwe, że te problemy wynikają z usunięcia jakiegoś rejestru? Używam czasem CCleaner'a i dość bezmyślnie usuwam błędne(?) rejestry, które wskazuje program.

 

taka mozliwość istnieje. Poprosiłbym o specyfikację sprzętu na którym problem występuje.

Odnośnik do komentarza

Czy oprócz tych dwóch pendrivów PNY 2.0 FD inne peny na tym komputerze działają bez problemu? Przedni panel 5,25 teraz nie rozwiąże Ci problemu. Te pendraivy na chwilę obecną nie będą "widziane" skoro nie są także wykrywane w tylnych gniazdach USB. Ponieważ wykrywane są w innch kompach a u Ciebie nie - to nie jest problem braku sterowników sprzętowych, gdyż takie dla pendrajwów USB dla Windows XP nie są wymagane. Pytałeś czy "format dysku" mógłby pomóc. Na pewno TAK, skoro - powtórzę - widoczne są i działają na innych komputerach. Jeśli inne peny działają na Twojej maszynie, to moim zdaniem CCleaner nie ma tu nic do rzeczy. To jest złośliwość przedmiotów martwych... :D Rada Belfegora jak nie pomoże, to i na pewno nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza

Na 6 pendrivów sprawdzanych działały tylko dwa (firma nieznana gdyż są to pendrivy reklamowe), PNY i o dziwo Kingstony nie działały (ten sam problem) no i oczywiście kamerka Microsfotu, która powinna być komaptybilna, a też powiela bład. Czyli na obecną chwile ratuje mnie tylko format. Może to i dobrze.. :)

 

Co chroni system? w sensie antywiry,firewalle itp?

To w zasadzie bardzo nie wiele. Od czasu do czas u skanuje system programem Malwerbytes i do tego mam podstawową wersje Avira Antivir profesional. w zasadzie tyle.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...