Skocz do zawartości

[WIN 2008] Spolszczenie boot-a


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio zainstalowałem na moim komputerze Windows Server 2008 (Enterprise). Do tego doszedł SP2 i spolszczenie. Wszystko działa jak należy tylko ekran bootowania systemu (gdzie do wyboru mam m.in. Windowsa XP i "Memtesta") jest po angielsku. Czy da się to w jakikolwiek sposób spolszyć.

 

P.S Mam nadzięje, że wybrałem dobry dział, ponieważ Windows Server 2008 opiera się na jądrze Windows Vista.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Wszystko działa jak należy tylko ekran bootowania systemu (gdzie do wyboru mam m.in. Windowsa XP i "Memtesta") jest po angielsku. Czy da się to w jakikolwiek sposób spolszyć.

 

Jeżeli w ukrytym katalogu Boot (zlokalizowany na partycji z plikami startowymi) na pewno jest polskie MUI (katalog pl-PL), uruchom cmd jako Administrator i wpisz polecenia:

 

bcdedit /set {bootmgr} locale pl-PL

bcdedit /set {current} locale pl-PL

 

Aktualną postać rzeczy ({identyfikator} + locale) podglądniesz wpisując gołe polecenie bcdedit.

 

 

P.S Mam nadzięje, że wybrałem dobry dział, ponieważ Windows Server 2008 opiera się na jądrze Windows Vista.

 

Platformy bez działów dedykowanych lądują w głównym widoku (KLIK).

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...