Skocz do zawartości

Pełny pakiet zabezpieczający - jak powinien wyglądać?


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Pełen pakiet zabezpieczający powinien zawierać antywirusa, zaporę sieciową , HIPSA, sandboxa . Pakiet Internet Security od Avasta zawiera wszystkie te moduły , lecz wyżej cenię sobie pakiety Kaspersky'ego oraz Comodo, jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa,. Co do Avasta , program ten poczynił spore postępy w stosunku do wersji 4.8. Jako pakiet wprowadzono sandboxa, ulepszono antywirusa, obniżono zapotrzebowanie na zasoby komputera. Co do AV Avasta 6.0 , na pewno jest lepszy od wersji 4.8, lecz nie opierałbym ochrony tylko na nim, skłaniałbym się do dorzuceniu do niego solidnego Firewalla, najlepiej z Hipsem np. Online Armor, Pc Tools, Private Firewall, ewentualnie samego Firewalla np. Look 'n' Stop, Sygate i do tego oddzielnego Hipsa: MalwareDefender( 32 bit systemy), GesWall , WinPatrol. To jedne z przykładów. Jak się chce ktoś zabunkrować można skorzystać z piaskownicy(sandbox) np. Sandboxie lub BufferZone .

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich Forumowiczów.

Chciałbym się dowiedzieć, ja powinien wyglądać pełen pakiet zabezpieczający Mój System Windows 7 64-bit oraz prosiłbym o opinię o antywirusie Avast! 6.0

Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie udzielone mi odpowiedzi. ;)

 

Pełen pakiet zabezpieczający powinien zawierać zaporę sieciową, program typu HIPS, piaskownicę, antywirus, antyspam oraz ochronę rodzicielską. Przykładem takiego pakietu jest Kaspersky Internet Security.

Avast jest programem antywirusowym o niezbyt wysokiej wykrywalności. Z darmowych antywirusów bardziej polecam Avirę.

Odnośnik do komentarza

Dobrze, już podaję :)

Komp stacjonarny - lat 1.

CPU : Intel Core i5 750 @ 2.67GHz (4 rdzenie)

RAM : 4 GB

@omkar Ochrona rodzicielska mi niepotrzebna, bo jestem młody i tatuś jest zainteresowany, czy nasz komputer jest dobrze zabezpieczony :).

Więc Drodzy Koledzy, mówicie, że Avast to masakra? ;]

Tak btw., wiem, że powinienem założyć nowy temat, ale czy plik neoks.exe jest szkodliwy? Wlazło mi coś takiego na mojego pena... nr 1.

Odnośnik do komentarza

Ja tam bede maluczki i skulony; :confused: mam zapore z Win7x64 i Microszajsowego darmowego tego tego. Od roku przyznam z podkulonym ogonkiem nic; zadna pchla nie wskoczyla na grzbiet. :huh: . Laze po za przeproszeniem nie do konca odzianych kotkach czasem (oczywiscie przez przypadek i po 22-giej) i nic, a to ciekawostka. Do piaskownicy tylko si...am. Przyznam jeszcze, ze jest router z zapora, ale ustawiona na automat bo innych opcji staruszek nie ma (i lepiej, glupoty nie podkuszaja do ustawiania).

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...