Skocz do zawartości

War Rock - Komunikat Themida


saleta

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
rozumiem, że nikt nie sprawdzi mi logów tak??

 

jeśli tak to temat zamknięty i po prostu zawiodłem się na tej stronie!

 

widać nie można tu liczyć na POMOC!

 

Zachowujesz się niekulturalnie, ujawniasz bezpodstawnie stosunek roszczeniowy. Masz pretensje o to, że na forum udzielającym bezpłatnej pomocy nie ma szybkiej odpowiedzi (takowa nie jest obowiązkowa) i to w sytuacji gdy jest czas poświąteczny, prowadzący działu są nieobecni. W płatnym serwisie będziesz mógł zgłaszać pretensje, że diagnoza trwa dłużej niż kilka dni. Nie tu.

Twój temat łamie dwie zasady: lokalizacja oraz niewłaściwy tytuł tematu. "Proszę o sprawdzenie logów"? Ta formułka jest tu tępiona (KLIK), jako kompletnie rozbieżna od treści docelowych. Tytuł zmieniam, temat przenoszę do bardziej odpowiedniego działu Software.

 

 

mam problem z uruchomieniem gry WarRock,

 

po próbie uruchomienia ukazuję sie komunikat ja na załączonym screenie, więc mam prośbę o sprawdzenie logów, bo z tego co wyczytałem może być to wirus

 

Komunikat z obrazka pochodzi od Themidy, czyli zabezpieczenia antykrakerskiego gry. Jego obecność jest konsekwencją detekcji, że działa inny program w tle, który ma właściwości monitorujące procesy (co jest odbierane jako próba "łamania" zabezpieczenia): KLIK. Oceniając Twoje logi, nasuwają się jako podejrzane programy zabezpieczające (mają moduły monitoringowe), czyli Kaspersky Internet Security i/lub IObit Malware Fighter. Ten drugi ma nawet sterowniki jawnie oznaczone jako monitory:

 

DRV - [2011-10-08 17:04:08 | 000,020,336 | ---- | M] () [File_System | On_Demand | Running] -- D:\Antywirus\IObit Malware Fighter\Drivers\win7_amd64\FileMonitor.sys -- (FileMonitor)

DRV - [2011-09-20 14:27:44 | 000,021,872 | ---- | M] (IObit.com) [Kernel | On_Demand | Running] -- D:\Antywirus\IObit Malware Fighter\Drivers\win7_amd64\UrlFilter.sys -- (UrlFilter)

DRV - [2011-09-20 14:27:38 | 000,033,184 | ---- | M] (IObit.com) [Kernel | On_Demand | Running] -- D:\Antywirus\IObit Malware Fighter\Drivers\win7_amd64\RegFilter.sys -- (RegFilter)

 

Swoją drogą ... po co tu IObit skoro masz KIS + MBAM? Nadwyrężasz zasoby, nie zwiększasz ochrony. Zacznij od deinstalacji tego programu + restart systemu. Jeżeli komunikat z Themidą nadal będzie się ujawniał, przetestuj czy ma tu wpływ KIS (niestety jego wyłączanie po stronie użytkownika jest mocno ograniczone i nie znosi wszystkich aktywności aplikacji).

 

 

 

A skoro przy "wirusach" jesteśmy, są tu ślady używania cracków różnego autoramentu, w tym ten Your Uninstaller! 7 generujący podejrzany ukryty plik DLL nieznanego przeznaczenia:

 

[2011-05-03 11:23:24 | 000,081,920 | -H-- | C] () -- C:\Windows\SysWow64\v3shrtkgn.dll

 

 

.

Odnośnik do komentarza

picasso jeśli kogoś obraziłem to bardzo przepraszam :mellow:

 

lubię grać w tą grę no liczyłem na szybkie rozwiązanie mojego problemu ^_^

 

MBAM zainstalowałem żeby przeskanować komputer, po tym jak pojawił się ten komunikat :(

 

odinstalowanie IObit pomogło wielkie dzięki :thumbsup:

 

 

co do tego podejrzanego pliku co zalecasz żebym zrobił?

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...