Skocz do zawartości

Antywirus + firewall - co polecacie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Najskuteczniejsze pakiety to KIS I COMODO. To pakiety co posiadają AV, FW, HIPSA, Sandboxa+ Chmure i wszystkie warstwy ochrony są na bardzo wysokim poziomie, może AV Comodo orłem w wykrywaniu nie jest, ale jako pakiet się sprawdza. Za Kisa musisz płacić 155zł za rok licencji, Comodo za Free. Naturalnie przedstawiłem te pakiety, które wybijają się skutecznością. Jak z wygodą użytkowania to musisz sam sprawdzić. Co do Eseta, używam teraz wersje 5 , jeśli ustawisz HIPSA na tryb interaktywny to będzie lawina komunikatów ze strony Eseta, zareaguje na każdą czynność. Jeśli masz cierpliwość, rozumiesz komunikaty to zostań przy nim , będzie Cię chronił dobrze pod warunkiem, że nie będziesz bezmyślnie klikał . W trybie automatycznym HIPS jest dziurawy jak sito, atrapa , ale za to wygoda, cisza ze strony Eseta. Pakiet na moim kompie spisuje się dobrze, nie szarpie prockiem, strony internetowe ładują się szybko, dużo ramu nie pobiera. Kasper jest bardzo dobry, używam go od wersji 5 Personal, najnowszą używałem parę miesięcy , nie było z nim problemu, przez parę dni od tak sobie obciążenie procesora w czasie spoczynku podnosiło się do 70%, zaczął mulić, dlatego musiałem wywalić, czasem ma takie fanaberie :P , ale skuteczny jest bardzo. Mozna Ci polecić w sumie BullGuarda, ma pod maską silnik Bitdefendera i FW z Hipsem Outposta, bardzo ciekawy mix. Uchodzi czy uchodził ten pakiet ma muła, ale u mnie chodził bardzo sprawnie , warto przetestować . F-Secure IS też trzyma poziom , również posiada silnik Bitdefendera i swój heurystyczny, Firewall, okej. Więc praktycznie wymienione przeze mnie pakiety z wyjątkiem Comodo są płatne :D

Odnośnik do komentarza

Przypuszczam Waluś, że potrafisz logicznie myśleć oraz korzystać z wyszukiwarki w przeglądarce internetowej. Dlaczego więc pytasz, czy DrWeb posiada firewalla? Antywirusy nie posiadają firewalli, tylko pakiety zabezpieczające. Tak więc Dr.Web Anti-virus nie posiada zapory seciowej, tylko Dr.Web Security : http://www.drweb32.pl/

Płatny antywirus Dr.Web charakteryzuje się stosunkowo słabą wykrywalnością, ale należy do czołówki pod względem umiejętności usuwania wirusów.

 

GData to ciężki antywirus korzystający z dwóch skanerów, Avasta i BitDefendera. Należy do ścisłej czołówki pod względem wykrywalności (szczególnie od-demand) ale jak wszystkie AV jest bardzo zawodny, szczególnie jeśli chodzi o najnowsze zagrożenia..

Odnośnik do komentarza

Tak jak wspomniał Anonim2 Dr. Web wybija się na pewno umiejętnością leczenia , jest najlepszy razem z Kasperskym w te klocki , wykrywalność przy skanie na poziomie 85-90%, więc bardzo przeciętna . Gdata jako AV jest znacznie skuteczniejszy, lecz jako,że posiada 2 silniki skanujące jest cięższą aplikacją , choć z roku na rok jest poprawa w tej kwestii. Ja bym postawił na Kisa, Cisa, lub BullGuard IS, ewentualnie pozostał przy Esecie przy odpowiedniej konfiguracji.

Odnośnik do komentarza

@walus002 Zostaw Sobie tego ESET Smart Security 5, w ochronie HIPS najpierw ustaw Tryb uczenia się, uruchom zainstalowane programy i zmień na Tryb interaktywny. Do ESET Smart Security 5 możesz dołożyć Sandboxie dla najczęściej atakowanych programów (przeglądarki internetowe, czytniki PDF, odtwarzacze multimedialne, komunikatory internetowe, programy p2p itp.) i HitmanPro do sprawdzania plików przed zainstalowaniem i okresowego skanowania systemu.

Odnośnik do komentarza

Podepne sie - pod slabiutki netbook, jak asus 1011px (1.6ghz, 1gb ram), jaki zestaw bylby najlepszy? Comodo?

 

Comodo tak, ale nie cały pakiet (antywirus mocno przymula), tylko firewall z piaskownicą, Defense+ i antywirusem w chmurze (skanuje tylko nierozpoznane - uruchamiane pliki). Ja używam go na blaszaku (Athlon 1.8 Ghz, 1 gb ram) i jest nieodczuwalny. Propozycja konfiguracji: http://forums.comodo.com/polski-polish/optymalna-konfiguracja-comodo-internet-security-premium-t60227.0.html

Odnośnik do komentarza

Ja się chciałam zapytać z kolei o opinię o AVAST! Internet Security 6.0.

Dotąd korzystałam z ESS, z wersją 4 nie było problemu z reinstalacjami wesji trial, ale już ESS 5 RC (z którego byłam zadowolona), jak skończyła się licencja, musiałam odinstalować.

No, i teraz mam tego Avasta z licencją wyszukaną w sieci ważną do kwietnia 2012. Widzę, że kompa nie "zamula", ale co ze skutecznoscią?

Odnośnik do komentarza

Ja się chciałam zapytać z kolei o opinię o AVAST! Internet Security 6.0.

Dotąd korzystałam z ESS, z wersją 4 nie było problemu z reinstalacjami wesji trial, ale już ESS 5 RC (z którego byłam zadowolona), jak skończyła się licencja, musiałam odinstalować.

No, i teraz mam tego Avasta z licencją wyszukaną w sieci ważną do kwietnia 2012. Widzę, że kompa nie "zamula", ale co ze skutecznoscią?

Lżejszy od ESET-a,ma namiastkę sandboxa-więc od biedy można coś w nim testować,dodatkowo-SafeZone np.do zakupów on-line,WepRep-który ocenia reputację stron.

Ogólnie ma więcej przydatnych funkcji od ESET-a,trochę gorzej z usuwaniem wykrytych zagrożeń.Możesz go spokojnie instalować i dodać do niego np.SpyShelter Free.

Odnośnik do komentarza

Starczy Safe Zone w Avaście. :)

 

avast! SafeZone jest specjalna przeglądarką internetową w avast! Pro Antivirus 6.x i avast! Internet Security 6.x, która pozwala przeglądać strony internetowe w prywatnym, bezpiecznym środowisku, niewidocznym dla reszty systemu.

 

Jeśli korzystasz z bankowości elektronicznej, robisz zakupy on-line, lub korzystasz z innych transakcji wymagających wyjątkowego zabezpieczenia, możesz mieć pewność, że dane osobowe nie mogą być monitorowane przez programy szpiegujące lub oprogramowanie rejestrujące działanie klawiatury. W przeciwieństwie do Strefy Bezpiecznej avast!, która ma zachować, co jest zawarte wewnątrz tak, że nie może zaszkodzić reszcie systemu, tak SafeZone został zaprojektowany, aby zabronić dostepu do swojej zawartości wszystkim programom zewnętrznym.

 

Spyshelter ma moduł antikeylogger chroniący przed keyloggerami oraz HIPSA. Jak chcesz się bunkrować to instaluj jeszcze SH. ;)

Odnośnik do komentarza

Podepnę się, gdyż nie chcę mnożyć bytów...

 

Mam zagwozdkę. Chcę kupić Kasperky'ego na dwa komputery. Jeden z nich to lap porządny (win 7 HP x64), drugi netbook badziewny (win 7 starter). Myślałam, żeby wziąć PURE, ale wypada dość drogo i można kupić tylko nieparzyste ilości licencji, więc chyba zdecyduję się na KIS, który (tak mi z opisu wynika) jest bardziej ochronny. Backupy i tak robię Paragonem. I teraz: co do tego? Wymyśliłam WinPatrol (ale on chyba tylko x86) i Spyshelter (też tylko x86) plus Panda USB Vaccine. Moglibyście polecić odpowiedniki WInPatrol i Spyshelter do win x64? A może w ogóle coś innego? Jakiś sandbox? Bo KIS pisze, że ten jego działa z ograniczeniami na platformie 64-bit.

Odnośnik do komentarza

@ ayla

 

Przecież Spyshelter jest na systemy 64 bitowe. :P

Windows x32/x64 compatible.

 

Alternatywą jest Zemana Anti-logger, też działa na systemach 64 bitowych .

 

Z piaskownic mogę polecić sandboxie . Jest kompatybilne z systemem Windows 7 64 bit, ale mając pakiet Kis z sandboxem nie widzę sensu używaniu 2 piaskownic , chyba,że zainstalujesz KAV+ osoby Fw i dodasz sandboxie :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Polecam NOD32 Antivirus 4. Przyznam że spisuje się świetnie, ogólnie skuteczny i szybki, nie obviąża systemu. Do usuwania Malvare mogę polecić Emsisoft antimalvare - w wersji darmowej program działa jako skaner, więc nie chroni w czasie rzeczywistym, ale za to świetnie radzi sobie z usuwaniem niebezpiecznych śladów z rejestru, śledzących ciasteczek. Jedyny minus to to, że sam nie aktualizuje bazy sygnatur. trzeba wymusić aktualizację ręcznie przed rozpoczęciem skanowania.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...