Skocz do zawartości

Poszukuje nowego Antywirusa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuje nowego jakiegoś dobrego antywirusa z firewallem i wszystkim czego potrzeba, dotychczas mialem Kasperskiego IS. Dosyć dobrze sie sprawował, dużo ataków siecowych mi zablokował, wirusów raczej nie mam ale zabezpieczenie jakieś musi być jak wiadomo.

Jaki antywirus mozecie mi polecic? Kaspierskiego mialem ale próbną wersje, zalezy mi na jakiś darmowych antywirusach jak wiadomo.

Posiadam dosyć dobry komputer, dużo ramu, najlepszy procek itd. (Tak żeby było jasne)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

@forii

"Poszukuje nowego jakiegoś dobrego antywirusa z firewallem i wszystkim czego potrzeba"

W sumie to za mało szczegółów - jaki system, czy 32 czy 64-bit, jak bardzo szczelnej ochrony potrzebujesz, czy ma to być soft wymagający Twojej ingerencji czy raczej w typie "instaluj i zapomnij", jak korzystasz z sieci, czy masz dobre łącze internetowe, czy mają być tylko po polsku i co znaczy wszystko co potrzeba?

Zestawów darmowych typu: zapora, AV, monitor systemu plus dodatki typu piaskownice, wirtualizacja, restrykcje dla aplikacji, kopia systemu, itp. może być dziasiątki, bo konfigurować można różnie w zależności od tego na czym się opiera ochronę. Troche to inaczej wygląda, kiedy bazuje się głównie na zaporze z wbudowanym lub samodzielnym HIPSem/blokerem, troche inaczej może wyglądać kiedy opieramuy się na wirtualizacji czy piaskownicach, jeszcze inaczej kiedy stawiamy głównie na AV i wykrywanie zagrożeń.

Odnośnik do komentarza

Witam ponownie

Z góry przepraszam że temat zrobił się troche chaotyczny i od razu chce przyznać że nie dokończyłem go z problemów z internetem. Napisałem tyle ile napisałem ale już to co zedytowałem nie zapisało się. A więc dopisuje to co miałem dopisać

 

Windows 7 Home Edition 64 bitowy. Co do wypowiedzi ichito to raczej myśle że każdy chciałby coś takiego jak zaintaluj i zapomnij i zwykle tego każda firma myśle że się trzyma(mało osób się na tym zna więc chyba wg mnie najprostrze atywirusy są takie własnie najlepsze). Ale jeżeli chodzi o tą ingerencje to niestety nie mam pojęcia o co z tym chodzi, mógłbyś mi to wytłumaczyć? Co do łącza internetowego to tu pojawiają się problemy. W ciągu dnia czasem do 4 razy mi się odłącza internet i kończy się tym że muszę go resetować (problem z dużą przepustowością). Kopii zapasowej nie mam i raczej nie chce robić bo kopia by zajmowała gdzieś około z 500GB. A tyle miejsca nie mam. Dlatego potrzebuje jakiegoś antywirusa żeby zapewnił mi ochrone taką żeby mi system nie padł i ochraniał po prostu kompa. Nie znam się na tym temacie aż tak głęboko ale głupi nie jestem bo jedynie co moge powiedzieć to że kiedyś bawiłem się keyloggerami i wiem jakich plików nie ściągać a jakie ściągać. Tylko czasem niektórzy straszą tymi że wejdziesz na tą strone tu czy tam a wirus ci się automatyznie ściągnie itp. Przed tym chce się ochronić. Bo raczej jak coś ściągam to nie skanuje antywirusem tylko virustotalem (40 antywirusow online)

Comodo kiedyś miałem ale nie pamiętam co tam było, chyba co chwile mi coś wyskakiwało żeby blokować czy nie i mimo że dałem żeby nie pojawiało się to potem to i tak pytało mnie to w kółko. To samo chyba było z siecią, że rozłączało.

Odnośnik do komentarza

Windows 7 Home Edition 64 bitowy. Co do wypowiedzi ichito to raczej myśle że każdy chciałby coś takiego jak zaintaluj i zapomnij i zwykle tego każda firma myśle że się trzyma(mało osób się na tym zna więc chyba wg mnie najprostrze atywirusy są takie własnie najlepsze). Ale jeżeli chodzi o tą ingerencje to niestety nie mam pojęcia o co z tym chodzi, mógłbyś mi to wytłumaczyć?

Odnośnie ingerencji uzytkownika i równocześnie "bezobsługowości"...są programy (AV, pakiety, zapory, monitory) ktore mają bardzo dużo wbudowanych reguł zezwalających/blokujących, dzięki czemu użytkownik nie jest zasypywany częstymi komunikatami, co znacznie ułatwia pracę z programem...ale...może to być nie wystarczające dla niektórych lub np. do części opcji możemy nie mieć dostępu (trudność w ustawieniu programu "po swojemu"). Więc wedle własnych preferencji w tym względzie.

Co do łącza internetowego to tu pojawiają się problemy. W ciągu dnia czasem do 4 razy mi się odłącza internet i kończy się tym że muszę go resetować (problem z dużą przepustowością). Kopii zapasowej nie mam i raczej nie chce robić bo kopia by zajmowała gdzieś około z 500GB. A tyle miejsca nie mam.

Pytam o łącze, bo nie chodzi tylko o sprawne aktualizacje, ale dlatego, że są programy działające w tzw. "chmurze" czyli część mechanizmów, sygnatur mają na serwerach producenta, a nie na maszynie użytkownika - dzięki temu sprawniejsze jest przekazywanie aktualizacji, szybsze jest powiadamianie producenta o ewentualnych zagrożeniach czy fałszywych wskazanich, zasoby komputera wykorzystywane są w mniejszym stopniu.

Kopia systemu (pełna systemowa, obraz systemu, migawki) to jedna z zasadniczych warstw ochrony...każdy powinien o to zadbać, bo w ten sposób łatwo i w miarę szybko może odtworzyć nie tylko działający i sprawny system, ale również odzyskać utracone dane. Nie wiem czymu u Ciebie kopia miałaby mieć aż 500 giga...trzymasz dane na dysku systemowym?

Dlatego potrzebuje jakiegoś antywirusa żeby zapewnił mi ochrone taką żeby mi system nie padł i ochraniał po prostu kompa. Nie znam się na tym temacie aż tak głęboko ale głupi nie jestem bo jedynie co moge powiedzieć to że kiedyś bawiłem się keyloggerami i wiem jakich plików nie ściągać a jakie ściągać. Tylko czasem niektórzy straszą tymi że wejdziesz na tą strone tu czy tam a wirus ci się automatyznie ściągnie itp. Przed tym chce się ochronić. Bo raczej jak coś ściągam to nie skanuje antywirusem tylko virustotalem (40 antywirusow online)

Comodo kiedyś miałem ale nie pamiętam co tam było, chyba co chwile mi coś wyskakiwało żeby blokować czy nie i mimo że dałem żeby nie pojawiało się to potem to i tak pytało mnie to w kółko. To samo chyba było z siecią, że rozłączało.

Comodo...choć to pełny i darmowy pakiet zostawiamy w spokoju...do wyboru więc możesz mieć jeszcze chyba tylko Outpost Security Suite Free, bo Fortinet już zarzucił swój darmowy pakiet. Przy OSS Free trzeba dodać, że moduł AV jest dość okrojony w tej wersji, więc warto zainstalować inny AV...najlepiej przed instalacją Outposta, bo wtedy wykrywa inne AV i nie isntaluje swojego. W ten jednak sposób z Outopsta zostaje ci tylko zapora i moduł ochrony proaktywnej HIPS)...zapora też okrojona, ale wystarczająca, a moduł HIPS może być przyjazny czyli nie zadaje zbyt dużo pytań.

Podobnym rozwiązaniem może być zainstalowanie samodzielnej zapory z HIPSem/blokerem i tu byłby większy wybór - PC Tools Firewall, Online Armor Free, Privatefirewall (wszystkie działają na Twoim systemie, byleby miał wgrane wszystkie aktualizacje łącznie SP1). Wszystkie są darmowe, ale tylko PCToolsy są w polskiej wresji.

Odnośnie AV:

- w "chmurze" możesz mieć Panda Cloud AV Free...łatwy w obsłudze, po polsku i darmowy a przy tym całkiem skuteczny.

- "klasyczne" AV: Avira Free, Avast Free, MSE czy tegorocznych nowości niemal bezobsługowy FortiClient Lite, albo bardziej rozbudowany UnThreat

http://www.forticlient.com/lite.html

http://www.unthreat.com/free-antivirus

Myślę, że powinieneś spróbować któryś z nich...bardzo dobrze sprawdza się u mnie MSE na Win7 (tyle że 32-bit) w połączeniu z OA Free...ale równie dobrze było z zaporą PC Toolsów, a zmiana wynikała z prostej przyczyny...bardzo lubie OA i jego HIPS :)

Odnośnik do komentarza

O kurde czytając to troche się pogubiłem

czyli potrzebuje po kolei:

-Antyvirusa

-Firewalla

-Hips

-Chmure? wtf.

-moduł ochronny

-Co z internet security?

 

Do tej pory nie miałem aż takich problemów z wyborem antywirusa. Zawsze to było że instalacja noda32 i tyle. Nic mi nie wbijało do kompa i nie miałem z tym problemów a teraz widzę trochę chyba za profesjonalnie się za to wzialem. Aż takiej ochrony jeszcze nie widziałem. A co do kopi zapasowej to po co? Przez 7 lat miałem kiedyś komputer i nie miałem żadnych problemów I nie padl mi system to czemu teraz mialby pasc i zebym wszystko stracil. Nie sciagam byle czego z internetu. Ściągam tylko muzyke i filmy. Korzystam tylko z internetu dosyć często więc nie wiem czy jest sens aż tak się zabezpieczać.

 

A i jeszcze jedno OA Free- Co to jest?

i z zaporą PC Toolsów - Jaką zaporę?

 

 

"Myślę, że powinieneś spróbować któryś z nich...bardzo dobrze sprawdza się u mnie MSE na Win7"

To ja już nie wiem, bo tak to napisałeś że mogę spróbować ale jednak piszesz że bardzo dobrze się sprawia Microsoft esential.

 

Może żeby już tak nie przedłużać to powiedz mi co mam doinstalować do tego MSE (bo jest też 64 bitowa wersja wiec chyba juz przy tym av zostane)

Odnośnik do komentarza

:D

Napisałeś, że potrzebujesz antywirusa z zaporą...piszesz, że nie chcesz Comodo...moje propozycje nie dotyczyły więc pakietów, a jedynie programów, z których możesz skonstruować sobie zestaw funkcjonalnie podobny do pakietu...i to za free :)

MSE to Microsoft Security Essentials

OA Free to Online Armor Free

zapora PCtoolsów to PC Tools Firewall Plus

WTF...to co jest u mnie w sygnaturze?...to Wondershare Time Freeze...program do wirtualizacji, podobnie jak Shadow Defender

HIPS/bloker...moduły ochrony proaktywnej, które są we wszystkich teraz pakietach i właściwie wszystkich zaporach ("właściwie" - bo są też tzw. klasyczne, które go nie mają) pod różnymi nazwami i różnie skonstruowane, ale ich rolą jest ochrona przed zagrożeniami nieznanymi, niesklasyfikowanymi tzw. "0-day"

Piszesz...

Ściągam tylko muzyke i filmy.

No właśnie dlatego trzeba się zabezpieczyć :)

Co dołożyć do MSE?...zacznij od PC Tools Firewall Plus.

Odnośnik do komentarza

Wybrałbym chyba MSE...jest dłużej na rynku, po polsku, ma więcej możliwości (choć Forticlient posiada możliwość połaczenia przez VPN), jest bardziej onfigurowalny, a na W7 bardzo dobrze sobie radzi. Nie znam FL tak dobrze, żeby dać o nim jednoznaczną opinię...może to być dla niektórych całkiem przywoity i wystarczający program, jak chcesz poczytaj te wątki

http://www.wilderssecurity.com/showthread.php?t=309064&highlight=forticlient

http://www.wilderssecurity.com/showthread.php?t=304393&page=2&highlight=forticlient

Co do pakietu PC Toolsów...dlaczego ma niby być darmowy?...to nie jest żadna promocja...darmowy może być co najwayżej AV, ale jego bym sobie raczej darował.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...