Skocz do zawartości

Komputer do gier 1500 zł-1600 zł


Jacko23PL

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Chcę kupić nowy komputer do nagrywania Minecrafta programem FRAPS a jak wiemy program zabiera dużo FPS i już bez nagrywania inne gry np. Mafia 2

Jaki polecacie zestawy, a co myślicie o tym :

AMD X6 FX-4100 s.AM3+ BOX

MSI 760GM-P33 AMD760G+SB710 s.AM3

Kingston HyperX 4GB 1600MHz

GAINWARD GTS450 1GB DDR5

Tacens Radix V 650 W

Nagrywarka Samsung

Obudowa Tracer

Zestaw ma być bez dysku twardego !!!

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
FRAPS a jak wiemy program zabiera dużo FPS
to zależy od ustawień samego frapsa, im słabszy komp, tym mniej FPS w ustawieniach + połowa rozmiaru zgrywanego materiału, jak ustawisz wszystko na max to i wypasionego kompa możesz frapsem przytkać. Alternatywą do frapsa jest świetny i po polsku Bandicam.

 

Pierwszy raz zobaczyłem to "cudo graficzne" pt. Minecraft" jest rzeczywiście powalające :lol: , od razu przypominał mi się pierwszy Doom i Wolfenstein 3D. Ciekawe hmm ale w czasach takich gier jak ostatni Battlefielda3, CoD MW3 oczy mogą się cieszyć na widok tego czegoś?

Edytowane przez marekW
Odnośnik do komentarza

Szanowny kolega chyba nie do konca szczesliwie wybral podzespoly. Plyta nie obsluguje tych procesorow. Tu link do testow buldocostam (dla mnie zupelnie nie udanych) http://www.purepc.pl...bridge?page=0,8

W tej cenie to bardziej x4 955 lub cos z inteli. Zaraz zapodam linka do filmu zrobionego w Bandicam bo marekW oswiecil mnie fajnym programem. Mniej pazerny na zasoby zdecydowanie, nagrywanie bez ograniczen 30 sekundowych w wersji bezplatnej.

Co do karty GTS450 - nie jest to krol wydajnosci. Minecrafta pociagnie na pewno, ale to mozna potwierdzic po zaznajomieniu sie z parametrami monitora.

Zrobilbym tak; poskladal podzespoly z glowa i w kontekscie zasobow, a na koniec to co zostanie przeznaczyl na GPU o jak najwyzszej wydajnosci.

 

@edit 20.08

Cos takiego za 2100 zl. Biorac pod uwage, ze masz dysk prawie sie miescimy, aczkolwiek zmienil bym zasilacz i bez coolera (zostac na razie na box-e)

http://www.purepc.pl...n_2011?page=0,5

Odnośnik do komentarza

to zależy od ustawień samego frapsa, im słabszy komp, tym mniej FPS w ustawieniach + połowa rozmiaru zgrywanego materiału, jak ustawisz wszystko na max to i wypasionego kompa możesz frapsem przytkać. Alternatywą do frapsa jest świetny i po polsku Bandicam.

 

Pierwszy raz zobaczyłem to "cudo graficzne" pt. Minecraft" jest rzeczywiście powalające :lol: , od razu przypominał mi się pierwszy Doom i Wolfenstein 3D. Ciekawe hmm ale w czasach takich gier jak ostatni Battlefielda3, CoD MW3 oczy mogą się cieszyć na widok tego czegoś?

ludzi bardziej interesuja gry na wiele godzin grania a minecraft ma to do siebie jeszcze że to chyba pierwsza gra sandbox

tak rozbudowana no jeszcze jest podobna gra terraria ale tak jakby w 2D ale nie wiem jak z popularnością

 

 

taka mała reklama jeszcze :D

http://www.kongregate.com/games/onimatrix/the-sandbox?acomplete=sandbox

Odnośnik do komentarza

Do różnych.

 

Intelektualnie: bez przesady. Jakbyś pograł parę dni w Minecraft to byś już nie odszedł. Tam jest tyle logiki i myślenia, że byś się zdziwił. :) A w tej grze ludzie robią wszystko, od pixelartów (rekord: 10 mln klocków - piskeli) po CPU, RAM i GPU zrobione z redstone, odpowiednika przewodnika prądu :)

 

Graficznie: z teksturami x512 to inna historia...

Odnośnik do komentarza

To gra dla entuzjastow. Gusty nie podlegaja klasyfikacji. Osobiscie mnie nie rajcuje, ale Panie markuW ten programik fajnie dziala. Zrobilem mala przebiezke ze splowa i dziala. Tu link http://www.youtube.com/watch?v=6ozX8CMvpk8 ,nic nie ustawialem. Pewnie jak bym pogmeral to mniej by sasobow zabralo. 30 sekund FRAP-sem jak kazdy wie to okolo 1.3 GB, ten filmik zapisal sie w 415 MB. jest roznica i jest zabawa.

Odnośnik do komentarza

Za 1600zł proponuję:

Procesor: PROCESOR AMD PHENOM II X4 955 QUAD CORE AM3,125W BE (HDZ955FBGMBOX) 491.00

Płyta główna: ASROCK 870ICAFE R2.0 AMD 870 SOCKET AM3 (PCX/DZW/GLAN/SATA3/RAID/DDR3/CROSSFIRE) 301.00

Pamięć RAM: GOODRAM DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G) 67.00

Karta graficzna: VERTEX AMD RADEON HD6770 1024MB DDR5/128BIT DVI/HDMI PCI-E (850/4800) (471250502-8729) 424.00

Napęd optyczny: DVD-REC LITEON IHAS122 SATA CZARNY BULK (iHAS122-18) 76.00

Obudowa: OBUDOWA TACENS PRIOR LIMITED EDITION - CZARNA 107.00

Zasilacz: ZASILACZ TACENS RADIX IV - 450W - 80+ BRONZE (TAC450R4) 138.00

http://www.kombo.krakow.pl

 

SUMA: 1604.00zł

 

Buldożera nawet nie masz co brać. Nie dość, że nie się nie opłaca, to jeszcze wybrana przez ciebie płyta - jak już było wspomniane, go nie obsługuje. Karta graficzna wydajniejsza od GTS450. Zasilacz również wystarczy, jedyne co będziesz musiał puścić zasilanie karty graficznej przez przejściówkę, ale to nie powinno stanowić problemu.

Odnośnik do komentarza

Jak myślicie ile bym miał FPS z nagrywaniem minerafta na zestawie Mikouaja ?

Wróżek raczej na forum brak.

 

Czemu chcesz mniej wydajną kartę graficzną? Tym bardziej, że jest w tej samej cenie co Radeon.

 

Na Intelu hmm:

Procesor: PROCESOR CORE I3 2100 3.1GHZ LGA1155 BOX (BX80623I32100 911243) 506.00

Płyta główna: ASROCK H61ICAFE INTEL H61 LGA 1155 (PCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/DDR3) 318.00

 

Zostałbym jednak przy AMD.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...