Skocz do zawartości

Immunet Free Antivirus


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałem zapytać o Immunet Free. Niestety nie mogłem się dopisać do wątków z podobnym tytułem, bo zostały zamknięte.

 

Wg poniższego linku, gdzie porównano funkcje wersji free z płatną - wersja free nie ma:

 

Advanced File Management and Protection

  • Automatically Cleans Infected Files
  • Advanced Packer Support

Z drugiej strony obie wersje mają:

 

Basic Detection and Removal of bots, viruses, worm, trojans, keyloggers and spyware

 

 

http://www.immunet.c...pare/index.html

 

Mógłby ktoś wytłumaczyć, co oznacza, że wersja free nie czyści automatycznie zainfekowanych plików, a jednak wykrywa i usuwa wirusy, etc. Być może pytanie jest dość infantylne, proszę wybaczyć :)

 

Druga sprawa - dla mnie ważniejsza - mam netbooka Samsung NC20 z jednordzeniowym prockiem VIA NANO i 1G RAM, więc jak widać słabiutki sprzęt, dlatego używam na nim Avira 9. Niestety w styczniu 2012 kończy się licencja i próbowałem już wersji ostatniej Avira Free 12 i jest do bani, spowalnia, czas startu winxp wydłużył się o 15 sek, a skanowania całego kompa o 5 minut.

Rozważam zainstalowanie Immunet Free. Pytanie, jak ten AV wpływa na korzystanie z internetu, odtwarzanie strumieni np z YT skoro musi się łączyć non stop z chmurą, czy przymula łącze internetowe. Czy takie obawy są w ogóle uzasadnione?

 

Przez ponad 2 lata używam na tym netbooku jedynie Avira 9 oraz systemowego firewalla, jeśli przejdę na Immunet Free - moja ochrona będzie porównywalna?

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wersja Free wykrywa i usuwa wirusy przenosząc je do kwarantanny. Automatically Cleans Infected Files prawdopodobnie oznacza, to, że nie ma możliwości całkowitego - automatycznego ich usunięcia, tylko trzeba to zrobić ręcznie (usuwając je z kwarantanny). Nie ma to jednak żadnego wpływu na ochronę. W wersji płatnej różnica dotyczy drugiego antywirusa BitDefendera, który działa jednocześnie z chmurą Immuneta, pobierając sygnatury i umożliwiając ochronę offline a także skanowanie w poszukiwaniu rootkitów. Oczywiście znacząco zwiększa także wykrywalność ale również obciążenie komputera.

 

Nie polecam Immuneta Free z tego względu, że często traci połączenia z chmurą i wówczas nie chroni w ogóle komputera (nie biorę pod uwagę wersji z kiepskim ClamAV). Ja na słabym PC używam COMODO Firewalla, który posiada dwukierunkową zaporę sieciową z blokowaniem szkodliwych stron (serwery DNS) oraz HIPS (Defense+) z piaskownicą (Sandbox & Auto Sandbox) i antywirusem w chmurze. Lekka i znakomita ochrona. Konfigurację znajdziesz tutaj.

Odnośnik do komentarza

Wersja Free wykrywa i usuwa wirusy przenosząc je do kwarantanny. Automatically Cleans Infected Files prawdopodobnie oznacza, to, że nie ma możliwości całkowitego - automatycznego ich usunięcia, tylko trzeba to zrobić ręcznie (usuwając je z kwarantanny). Nie ma to jednak żadnego wpływu na ochronę. W wersji płatnej różnica dotyczy drugiego antywirusa BitDefendera, który działa jednocześnie z chmurą Immuneta, pobierając sygnatury i umożliwiając ochronę offline a także skanowanie w poszukiwaniu rootkitów. Oczywiście znacząco zwiększa także wykrywalność ale również obciążenie komputera.

Ręczne usuwanie z kwarantanny wyjaśnia sprawę braku automatycznego czyszczenia infekcji w wersji free - to jest logiczne.

Pytanie, czy brak połączenia z chmurą jest sygnalizowany przez Immunet?

Odnośnik do komentarza

Czytam sobie podręcznik Immunet Plus, czyli wersji płatnej:

http://support.immunet.com/tiki-read_article.php?articleId=11

 

i co widzę?

 

The Main Pane of the user interface (shown below) includes several fixed items that are designed to inform the user of the product's status. These are as follows:

 

1. Status Orbs (Only in Immunet 3.0 Plus)

2. Performance gauges

3. Right-click context scanning

 

czyli wskaźniki statusu [ad1] widoczne są tylko w wersji Plus - sorry, do d taki produkt, jeśli nie widzę, czy mam aktualnie ochronę w czasie rzeczywistym!

Odnośnik do komentarza

Testowałem przez kilka dni Immuneta Free i jest już lepiej z połączeniem z chmurą. W opcji "Protection" włącz "Blocking mode". Możesz wyłączyć Monitoring Program Install ponieważ spowalnia instalację aplikacji, a nie ma większego wpływu na wykrywalność. W Scan settings włącz opcje Scan Archive Files, Scan Packed Files.

Odnośnik do komentarza

Testowałem przez kilka dni Immuneta Free i jest już lepiej z połączeniem z chmurą. W opcji "Protection" włącz "Blocking mode". Możesz wyłączyć Monitoring Program Install ponieważ spowalnia instalację aplikacji, a nie ma większego wpływu na wykrywalność. W Scan settings włącz opcje Scan Archive Files, Scan Packed Files.

To dobra wiadomość, że połączenie z chmurą jest lepsze. Zauważyłeś, by połączenie z chmurą zapychało odczuwalnie łącze?

Czy miałeś kiedykolwiek problemy z deinstalacją Immunet, gdzieś czytałem, że zdarzają się?

Odnośnik do komentarza

Połączenie z chmurą nie zapycha łącza, co więcej jest nieodczuwalne.

Nigdy nie miałem problemów z deinstalacją Immuneta. Wyinstalowałem go i powróciłem do Comodo firewalla, który także wykorzystuje skanowanie w chmurze (oprócz piaskownicy, HIPS-a, blokowania szkodliwych stron i zapory sieciowej). Jest lżejszy od Immuneta.

Odnośnik do komentarza

Tak, Panda Cloud wykrywa niektóre rootkity, a Immunet Free nie robi tego zarówno w czasie rzeczywistym jak i na żądanie. W Immunecie Plus możliwość wykrywania rootkitów posiada BitDefender ale nie jest w tym zbyt skuteczny podobnie zresztą jak inne antywirusy. Najlepszą ochroną przed tego typu zagrożeniami i nie tylko, są programy typu HIPS w połączeniu z piaskownicą.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...