Skocz do zawartości

The Bat! - Przeinstalowanie?


manniol

Rekomendowane odpowiedzi

Na starym komputerze (xp 32bit) używałem The Bat! ver. 3.63.0.0. Był dodany do Komputer Świata, fajny, obsługiwał mi 4 konta.

Płyty z programem dawno nie mam. Pytanie:

Czy jest możliwość "przełożenia" Nietoperza na nowy komp (7 64bit)?

Najbardziej zależy mi na wiadomościach, których uzbierało się, pewnie ~1000 i nie chcę ich stracić.

pzdr m.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Na starym komputerze (xp 32bit) używałem The Bat! (...) Płyty z programem dawno nie mam. Pytanie:

Czy jest możliwość "przełożenia" Nietoperza na nowy komp (7 64bit)?

 

Wątpię.

 

Ostatecznie na wariata można spróbować "przekopiować" wszystkie fragmenty Nietoperza, biorąc poprawkę na 32-bitowe ścieżki w Windows 64-bit. Mniej więcej coś w deseń:

 

1. Replika ścieżek na dysku:

- C:\Program Files\Nietoperz > wchodzi do C:\Program files (x86)\Nietoperz

- C:\Documents and settings\Konto\Dane aplikacji\Nietoperz > wchodzi do C:\Users\Konto\AppData\Roaming\Nietoperz

2. Wyeksportować wszystkie klucze Nietoperza z rejestru XP, nanieść poprawkę na gałęzie 32-bit w pliku REG (czyli ...\Software\... > ...\Software\Wow6432Node\...) i sztucznie zaimportować do rejestru Windows 7.

 

Mam silne wątpliwości czy to w ogóle chwyci (dane instalacyjne mogą być nieprzenaszalne / nie wiem gdzie program trzyma dane licencyjne) i ma jakikolwiek sens, a ten Nietoperz jest tak stary, że być może wyskoczą kwiatki ze zgodnością.

 

 

Najbardziej zależy mi na wiadomościach, których uzbierało się, pewnie ~1000 i nie chcę ich stracić.

 

Pomyśl nad zmianą klienta pocztowego. Historia żywcem wyjęta z Twojego opisu:

 

Przenosiny poczty z The Bat! do Thunderbird

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

switch48 U mnie była wersja pro 3.6, z Twojego linka Home 3.0 nie będzie się gryzło?

picasso Spróbowałbym sposobu z podanego przez Ciebie linka, ale tam gościu miał nietoperza na dysku i mógł wyeksportować wiadomości. Ze starego kompa został mi tylko dysk tw. Czy możliwe jest:

-instaluje trial The Bat! na nowym kompie,

-podpinam stary dysk,

-kopiuje foldery ze starego do nowego Bat'a,

-dalej robię tak jak w linku?

Odnośnik do komentarza
Ze starego kompa został mi tylko dysk tw.

 

W takim układzie spróbowałabym najprostszej operacji. Zainstalować najnowszego trial-Nietoperza, podstawić mu pod nos folder ze starego dysku, ale nie na zasadzie wstawienia w foldery aplikacji, tylko poprzez użycie wbudowanej funkcji importu:

 

baty.png

 

Wskazując na starym dysku ścieżkę X:\Documents and setting\Konto\Dane aplikacji\The Bat!\Konto Nietoperza\Inbox

 

Nietoperz powinien to chyba skonsumować. Gdyby to się udało, to wtedy kombinujesz licencję do nowego Nietoperza, lub eksport wiadomości, by je wstawić do Thunderbird.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...