Skocz do zawartości

Opera 11.60 portable nie lubi fixitpc


Bonifacy

Rekomendowane odpowiedzi

Na pendrivie miałem Operę w wersji portable i uaktualniłem ją do wersji 11.60. Strona główna forum wygląda tak - http://www.imagebanana.com/code/f40uscbh/20111213_140136.png

Inne strony otwierały się prawidłowo. Usunąłem ją i pobrałem gotowca stąd - http://portableapps.com/apps/internet/opera_portable . Efekt ten sam co na załączonym obrazku.

Czy coś wiadomo o takim stanie rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Kombinacja SHIFT+Reload nie ma żadnych skutków?

To działa ale jednorazowo. Jak zamknę przeglądarkę i ponownie wejdę na stronę forum - widok jak na obrazku.

 

Edit:

Nie wiem czy to ważne. Aktualizator ze starszej wersji dodał wpis Opery 11.60 w Dodaj/Usuń. Ale to był martwy wpis. Pojechałem Revo Uninstaller Pro ale nie przyniosło to efektu.

Odnośnik do komentarza

Ale czy po tej operacji ponowne otworzenie Opery nie wymaga już akcji z SHIFT dla przeładowania strony?

 

Natomiast co do kwiatka: nie mam Bitdefender pod ręką, toteż nie jestem w stanie sprawdzić tego. Czy w ustawieniach jest może konfiguracja związana z wykluczaniem strony z tego antyphishingowego systemu Bitdefender? W Operze natomiast w owych "Preferencjach dla witryny" w sekcji "Zawartość" jest ustęp z wtyczkami ładowanymi na żądanie - można sprawdzić co się stanie przy takim wyborze opcji.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Ad problemu podstawowego, może jeszcze sprawdź: - Ogólne ustawienie w Zaawansowane > Magazyn > "Używaj pamięci podręcznej aplikacji" na "Nie" - Mechanizm Opera Turbo jest na ustawieniu domyślnym tzn. wyłączony? .

Używaj pamięci podręcznej aplikacji ustawiłem na NIE - bez zmian

Turbo wyłączne.

Może już starczy - bo zaczyna mi troić się przed oczętami? :P :D

 

EDIT:

Zmiana sytuacji :lol:

Odłączyłem pedndriva od kompa i ponownie go podłączyłem do gniazda USB.

Teraz fixitpc pokazuje się od razu ale z "kwiatkiem" :wacko:

 

EDIT:

Już to co powyżej nieaktualne - jest jak w post#1

Odnośnik do komentarza

Poddaję się. Nie wiem o co chodzi, ale wg mnie jest to problem z cachowaniem, bo działa akcja z SHIFT. Tylko zapytam, czy z pendrive usuwałeś katalogi cache / na pewno dobrze wyczyszczone szczątki poprzedniej Opery? TFC i CCleaner nie interesują się tym obszarem, ścieżka "niesystemowa". I czy potwierdzone na 100%, że Bitdefender nie bruździ?

Odnośnik do komentarza

Tylko zapytam, czy z pendrive usuwałeś katalogi cache / na pewno dobrze wyczyszczone szczątki poprzedniej Opery? TFC i CCleaner nie interesują się tym obszarem, ścieżka "niesystemowa". I czy potwierdzone na 100%, że Bitdefender nie bruździ?

Operę z zawartością miałem w jednym katalogu z całą zawartością i tenże katalog całkowicie usunąłem, po czym zainstalowałem na nowo z pobranego pliku OperaPortable_11.60.paf.exe

Teraz w katalogu CacheOp jest pusty katalog sesn i plik skrótu internetowego dcache4. No a jak mam potwierdzić na 100% że BDef nie bruździ? :mellow: Teraz tej przebitki kwiecistej nie ma, ale czy na długo...

 

EDIT:

Zapuściłem teraz dodatkowo jv16 z opcją "znajdź w rejestrze:opera". Jest multum wyników, między innymi ze ścieżką do lokalizacji Opery na penie. Nadmienię, że Opery na HDD nie mam.

Odnośnik do komentarza

A Ty nie masz tam Bonifacy zadnego AdBlocka wlaczonego? Co to za ikonka przekreslona w prawym gornym rogu na screenie? Pamietam, ze kiedys taki sam problem byl powodowany w FF wlasnie przez AdBlock... po prostu niektore CSSy/JSy nie ladowaly sie, nawet jak nazwe klasy w tagu miales zdefiniowana na ad-something (np. w jQuery ad gallery), to blokowal elementy strony, bo ad to przeciez reklama :) Sprawdz moze fitry AdBlocka i ogolnie dodatki do Opery...

Odnośnik do komentarza

A cache jest w koncu domyslnie wlaczony po instalacji czy nie? I czy nie jest tak, ze wlasnie przegladarka potrzebuje troche miejsca na pendrive (cache), by sciagnac spokojnie wszystkie pliki zwiazane ze strona? Ciezko mi to wyjasnic, ale teoretycznie przegladarka najpierw sciaga pliki na dysk, potem je wyswietla... i wlasnie stad prawidlowa reakcja na [sHIFT] + [F5], czyli ladowanie "prosto z serwera"... Ile masz wolnego miejsca na pendrive?

Odnośnik do komentarza

Kolego kostek

 

Pamięć podręczna RAM - automatycznie. Podręczna na dysku - teraz przydzieliłem 100 MB. I dalej bez zmian/spodziewanego efektu. Wolnego miejsca na penie skolko godno - 4,05 GB.

Nie wiem jak głęboko wczytałeś się w posty - problem dotyczy strony forum fixitpc.pl . Przynajmniej na razie nie trafiłem na inną stronę z roztrząsanym tutaj problemem.

Odnośnik do komentarza

Pobrałem inną wersję Opery Portable - Opera@USB 11.60 Build 1185 - http://www.softpedia.com/get/PORTABLE-SOFTWARE/Internet/Browsers/OperaUSB.shtml

Rozpakowałem ją na tego samego pendriva. Jak na razie uruchamia się na forum bez "białej" strony ale za którymś tam razem z przebitką w górnym lewym rogu.

Poruszana wcześniej w postach Opera świruje dalej i poddam ją za chwilę utylizacji. Jak nie będziesz miała Picasso dodatkowych pytań - zamknij temat.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...