Skocz do zawartości

Immunet Protect Cloud antyvirus


Rekomendowane odpowiedzi

Immunet Protect to program antyvirusowy w którym większość operacji odbywa się w tzw. chmurze dzięki temu nie trzeba pobierać aktualizacji baz a program jest bardzo lekki dla systemu

Program można stosować jako samodzielne zabezpieczenie ale także jako dodatkową warstwę do już posiadanego programu zabezpieczającego (antyvius,internet security) dzięki temu poziom naszej ochrony wzrośnie a wykryte zagrożenia przez inny posiadany program zostaną dodane do bazy immunet i chronieni przed nimi będą inni użytkownicy

program występuje w 2 wersjach bezpłatnej (tylko ochrona Cloud) oraz Plus która posiada tradycyjny silnik antyvirusowy i bazy przechowywane na komputerze użytkownika (rozwiązanie oparte o Bitdefender antivirus) oraz skaner antyrootkit (także rozwiązanie Bitdefender)

Obecnie z programu korzysta około 280 tysięcy użytkowników na całym świecie w tym ponad 4800 osób z Polski

Program zapewnia ochrone przed ponad 13 milionami zagrożeń oraz może wykrywać nowe zagrożenia dzięki heurystyce oraz prostemu silnikowi behawioralnemu

Immunet działa na 32 i 64 bitowych systemach windows xp, vista, windows7

 

sshot_1_rmtl05.png

 

sshot_2_56mKd6.png

 

sshot_3_Rv8k3B.png

 

sshot_4_7b3oeQ.png

 

strona programu

www.immunet.com

 

pobieranie

http://download.cnet.com/Immunet-Protect/3000-2239_4-10965674.html?tag=mncol

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Areliusz nie rozśmieszaj mnie :lol: ...co to znaczy "Wg mnie skuteczniejszy od Pandy, miałem Immuneta zainstalowanego, potem coś mnie podkusiło na Pandę, i wynik był tragiczny" ? Ile czasu miałeś zainstalowane oba softy ? Gdzie złapałeś 3 wirusy i 15 malware ? Sam uruchamiałeś w systemie wirusy z jakichś paczek ?

Nie bzdurkaj...Panda bije na głowę wykrywalnością Immuneta Free.

Odnośnik do komentarza

Tylko porównałem do paczek bo to jest tak samo. Podczas użytkowania Immuneta po skanownaiu nodem nie została wykryta żadna infekcja a po użytkowaniu Pandy już tak czyli Panda nie miała ich akurat w bazie a immunet miał. To nie jest wykrywalność globalna.Tak samo jest z paczkami w jednej Panda wykryje więcej bo drugi program nie ma go w bazie i tak w koło. Nie można się wyśmiewać ,że Panda poległa na tych wirach opisanych przez kolegę wyżej , przecież żaden program nie wykrywa 100%. Przy tak wielkim wzroście malware nie jest problemem nie wykryć parę wirów zwłaszcza jak się eksperymentuje :)

Odnośnik do komentarza

Niedawno bawiłem się trochę Pandą Cloud. W teście AV-C osiąga bardzo dobrą wykrywalność ale z pobranych przeze mnie z forum MBAM kilku wirusów, połowy nie wykryła :)

Z obciążeniem kompa też nie jest tak wspaniale. Chwilami potrafi bardzo mocno przymulić a pobór ramu, kilku uruchomionych procesów, czasem wynosi nawet powyżej 50 MB.

 

Jeżeli używa się ją w połączeniu z bardzo mocną ochroną proaktywną (HIPS, firewall, wirtualizacja), to oczywiście może być ale opieranie ochrony swojego kompa tylko na niej, jest bardzo ryzykowne, podobnie jak w przypadku innych AV .

 

Zdecydowanie najlżejszym antywirusem jest ten, który nie działa w czasie rzeczywistym a podczas skanu na żądanie nie muli zbytnio kompa :)

Odnośnik do komentarza

Koledzy, temat obiera znów niepożądany ton i znowu mam masowe zgłoszenia w systemie raportowania. Tutaj na forum jest przewidziany inny ton dyskusyjny.

 

Po drugie, uzupełnijcie informacje, że darmowa wersja Immunet jest zdyskwalifikowana za kolportowanie Ask Toolbar w instalatorze. Oprogramowanie zabezpieczające, które robi takie sztuczki z tajonym sponsorem wątpliwej reputacji, jest u mnie pod całkowitą kreską i robię anty-promocję takich zjawisk.

 

tylko panda musi być sama na kompie immuneta można sobie doinstalować do tego co już mamy

 

Najnowsza wersja Panda Cloud obrała charakter satelitarny = może działać równolegle z normalnym AV.

 

http://blog.cloudantivirus.com/

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
picasso ale Comodo też dodawał ten toolbar :P

 

Ekhm! Znajdziesz sobie mój post na starych śmieciach, to i będziesz wiedział, że nie jest to obca mi sprawa i co ja sądzę na ten temat.

 

Zresztą można go nie instalować przecież

 

Oczywiście. Tylko, Wy kompletnie nie rozumiecie o co mi chodzi i w moim przekonaniu macie błędne podejście do systemu prywatności. Można nie instalować i nie zrobi tego jeden z Was, ale zrobi to niestety przeciętny użytkownik, który nabierze się na sformułowania w dialogu instalacyjnym. Dobrze wiecie co tam jest napisane i co sugeruje dialog. Typowa sztuczka socjologiczna i oczywiście wszystko jest pre-konfigurowane.

 

ask był i chyba nadal jest w ThreatFire i ClamWin

 

W ClamWin jest. W ThreatFire wydawało mi się, że tam jest Google Toolbar, aczkolwiek nie dam za to głowy, bo ostatniej wersji nie instalowałam na niczym.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Ciekawe bardzo :) Nie zauważyłem żeby w testach AV-Comparatives brała udział Panda Cloud :D

 

Brała udział Panda Antivirus Pro, która bazuje na modelu cloud a więc wykrywalność wirusów jest dokładnie taka sama.

 

http://www.av-comparatives.org/images/stories/test/ondret/avc_report25.pdf

 

1. GData 99.6%

2. Avira 99.3%

3. Panda 99.2%

 

 

Co darmowe, nigdy nie będzie skuteczne.

 

PS. To była krótka, miesięczna, eksperymentalna przygoda z w/w programami, powróciłem do pełnej wersji NOD32 :)

 

To możemy zrobić eksperyment. Pobierzemy kilkadziesiąt wirusów z forum MBAM. Ja uruchomię je w systemie używając darmowych aplikacji zabezpieczających np. GeSWall Freeware, Returnil, Sandboxie, CIS z piaskownicą a nawet sam firewall z HIPS Online Armor Free, a Ty zrobisz to samo stosują płatnego Noda. Zobaczymy które programy lepiej się sprawdzą :D

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...