Skocz do zawartości

Nowy pc format poleca to forum


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Na teraz mam opinię, że opisują narzędzie, o którym zupełnie nic nie wiedzą... :huh:

 

Podzielam Twoje zdanie. W przeciwnym wypadku w ogóle nie powinno być żadnej wzmianki na temat narzędzia. Ekspozycja jest równoznaczna z namową do używania "gdy antywirus jest nieskuteczny".

 

 

(...) i aby zdiagnozować loga, forum swoje i fixitpc

 

Jak sądzę, mój URL tylko dlatego, że nie dało się tego ukryć.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Zawsze to jakaś reklama :) Co do gazet, obecnie nie ma nic ciekawego. Zrobiłem dwa małe eksperymenty, nakupowałem ostatnich numerów różnych komputerowych- Chip, PC World, KomputerŚwiat, Ekspert, PC Format i popatrzyłem ile czasu zajmie mi: a. przewertowanie, b. przeczytanie z wyłapaniem czegoś interesującego. Wyniki: wszystkie- 5 minut, przeczytanie z wyłapaniem- niecałe pół godziny, wyłapałem dwa newsy...Gdybym miał kupować na bieżąco- szkoda kasy.

Jeśli ktoś zaczyna, podnieca się tym i nie siedzi non stop w necie, te gazety mają jeszcze jakiś sens. Ale wtedy chyba lepiej w wersji elektronicznej brać albo szukać "czarnych" punktów, gdzie sprzedają za pół ceny ;-)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie kupiłem numeru - może nie ze względu na te 8zł, ale niewiele byłoby tam do czytania dla mnie... ;)

W każdym razie przeczytałem artykuł w sklepie/księgarni...

 

O ile moja (oraz picasso) opinia jest jasna, czyli wzmianka dot./opis programu ComboFix tak naprawdę nie powinien być zamieszczony, sam artykuł nie był najgorszy (w sensie - spodziewałem się, że będzie gorzej)...

Autor artykułu w pewien sposób zabezpieczył się - czyli jest wzmianka o możliwych skutkach ubocznych, dużej ingerencji w system, uwaga żeby programu użyć ew. jako "ostatniej deski ratunku" (co nie jest prawdą, ale na potrzeby artykułu niech tak i będzie!)... Poza tym opis ściągnięcia programu (też uwaga żeby ściągać program tylko z oficjalnych źródeł), jego uruchomienia, opis, że log zawiera dużo informacji i dobrze byłoby dać do analizy na forum...

Rzeczywiście forum fixitpc.pl zostało w pewien sposób zareklamowane - screenshot "działu malware"...

Odnośnik do komentarza

Dawid - nie wiem czy w kontekście chociażby samego tytułu arta to dobrze, że jest to forum wymienione. Tytuł arta z okładki: "Program do naprawy systemu - Combofix lekarstwo na kłopoty" :lol: :lol: :lol: Opisują go jako skaner i generator logów. Odnalazłem nawet obszernego arta z 2009 też traktujący o CF nawet opisują jak go używać, uczulają na zagrożenia związane z użyciem a jakże, a jednocześnie nie przeszkadza im proponować samemu pisać skrypty. Po prostu ręce opadają, nowego nie czytałem, ale zapewne ten jest powieleniem tego z 2009, jaki z tego wniosek? Niczego się nie nauczył autor, czyli beton pozostanie betonem szkoda tylko, że nie leży we właściwym dla niego miejscu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...