Skocz do zawartości

Taktowanie kart graficznych


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Odpowiadajac merytorycznie na pytanie;

-

Zauważyłem iż każda karta graficzna
jak ty to zrobiles, jestes swietym Mikolajem, ze miales je wszystkie w worku z zabawkami?

-

Dlaczego tak jest
bo pakujacy robotnicy na koncu procesu produkcyjnego to wykorzystywane nie ludzko dzieci lub kobiety i starcy slepi i nie douczeni - myla po prostu pudelka i pakuja jak popadnie

-

Czy taktowania podawane na pudełku to możliwe ustawienia po OC
nareszcie ktos to zauwazyl - czekam na to jakies 12 lat.

Drogi kolego Twoj geniusz jest jak horyzont zdarzen w czarnej dziurze, malo co z niego ucieka dlatego Twoje pytania nas oniesmielaja. Jestem caly czas pod wrazeniem :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

Ciezko rozmawia sie z misiem o malym rozumku, ale wszyscy go "lubieja" i usmiechaja sie pogodnie do niego i daja cukierki. Ja osobiscie bardzo Cie lubie. :)

Wiedza twoja przynajmniej w tematach sprzetowych jak widze jest zerowa.

Zauważyłem iż każda karta graficzna ma inne taktowania podane na pudełku a inne ustawione domyślnie

Nie widzialem na jakimkolwiek pudelku podanych taktowan GPU. Kazda karta ma takie takty jakie podaje producent w specyfikacji sprzetowej i od tego nie ma wyjatku. Nie wiem jaki masz cel w swoich postach jak rowniez dlaczego zakladasz tak bzdurne tematy. Odpowiedz na pytanie z postu wyzej nasuwa sie sama przy logicznym mysleniu czego i Tobie jednak zycze.

Odnośnik do komentarza

Punisher - ale co ci da ta wiadomość i jaki jest jej cel?

Wracając do treści: chodzi ci o te dwie różniące się wartości np: 900 a 775?

 

PS.

Tak już całkowicie poza tematem, może zacznij się udzielać tzn coś dawać od siebie, pomagać a nie tylko wymagać od innych pomocy. Licznik: 357 postów z czego 99,9% to pytania i prośba o pomoc.

Nie wiem czy są techniczne możliwości aby nie zaliczane były posty we własnym temacie, może odechciało by się co poniektórym mnożenia co rusz bzdurnych i prostych tematów tylko po to zdaje się aby nabić sobie licznik.

Edytowane przez marekW
Odnośnik do komentarza
chodzi ci o te dwie różniące się wartości np: 900 a 775?

 

Tak chodzi mi o te różnice. Ja mam w d... numerki pokazujące ilość postów. Nie zwracam na to uwagi. Jak umiem pomóc to pomagam. Od tego jest forum, żeby pomagać, a że ja mam większą lub mniejszą wiedzę to już kwestia czasu. Ciągle poszerzam swoją wiedzę o nowe informacje

Odnośnik do komentarza

Punisher to nie są żadne różnice, bierzmy za przykład owe 900 vs 775, weź pod uwagę że po lewej na tej listwie regulacyjnej jest 400 jest też taki kwadracik robiący za "uchwyt" regulacyjny, więc podana liczba 900 to jest górna granica jak jest możliwa do ustawienia, a te 775 w okienku to jest obecna ustawiona właśnie tym "suwaczkiem" częstotliwość (spróbuj się nim "pobawić" to zobaczysz w czym rzecz). Kurna, przecież to jest proste jak wiadro śrub, każdy średnio rozgarnięty użyszkodnik wie co to są za wskazania, po prostu ręce opadają, i Ty nazywasz ten temat i inne poważnymi pytaniami ?

 

Jak umiem pomóc to pomagam.
pokaż temat gdzie ostatnio komuś pomogłeś. Edytowane przez marekW
Odnośnik do komentarza
Pytam dlaczego producent ustawia tę wartość niżej,a nie na max
kurde Punisher myślałem, że wyraziłem się dostatecznie jasno, napisałem jak dla dziecka w trzeciej klasie podstawówki, a ty dalej nie rozumiesz? Napiszę jeszcze raz: te 400 - 900 to jest możliwy zakres ustawień czyli od > do, a 775 to jest fabryczne ustawione wedle biosu karty graficznej taktowanie rdzenia, dociera to do ciebie?
I czy przestawienie tego to już zabawa w OC
a jak ktoś przesunie suwak w lewo czyli obniży taktowanie (bo i tak czasem trzeba) to też jest OC?

 

Ale nadal nie rozumiecie o co mi chodzi.
Problem polega na tym, że to Ty nie bardzo kojarzysz o czym się do ciebie pisze, tu jest cały szkopuł. Edytowane przez marekW
Odnośnik do komentarza

Wiem, że tym suwakiem można ustawiać, i co jest czym. Ale nadal nie rozumiecie o co mi chodzi.

 

Pytam dlaczego producent ustawia tę wartość niżej,a nie na max ? I czy przestawienie tego to już zabawa w OC ?

 

 

 

Masz

@Misiu Punisher :) pasta termoprzewodząca jak nazwa wskazuje słuzy do przewodzenia ciepła :cheer: :cheer:

Ad twojego tematu Mercedes AMG klasy S może jechać maksymalnie 320 Km/h a producent ustawia odcięcie na 250 Km/h kurde dlaczego!!

Silnik mojego samochodu może kręcić sie do 10 tysięcy obrotów/s a odcięcie ustawili my na 7 tys/s kurde dlaczego!!.

Czaisz teraz kaliber pytania. :confused:

To co masz na screenach to sie OC karty graficznej. Każda kość (jak mawiał mój wykładowca czekoladki) ma ustawione parametry nominalnej częstotliwości pracy przy której będzie działać stabilnie i pewnie. (chodzi o procesor i pamięci). Tak przetestował chipy producent i takie mają nominalne parametry stabilnej pracy po za nimi producent nie gwarantuje poprawnej pracy. To że technologia ich wykonania pozwala jest przetaktować i będą działać stabilnie szybciej przy lepszym chłodzeniu lub wyższym napięciu to jest OC czyli śrubowanie parametrów. Producent zawsze ustawia wartości bezpieczne i dające gwarancję prawidłowej eksploatacji przez wiele lat.

Odnośnik do komentarza

Kapuje, tylko dlaczego producenci w specyfikacji podają wartości które można otrzymać przy max OC zamiast tych nominalnych?

 

W sprawie pasty, mylisz się. Nazwa jest myląca, lecz każdy specjalista i producent pasty ci powie: Każda powierzchnia obojętnie metal plastik czy inne, ma mikro dziurki i szparki. Ciepło odbiera Radiator a nie pasta, a żeby następowało to lepiej, używa się pasty termo-przewodzącej która ma zapełniać te ubytki. Myślisz, że dlaczego nie wolno dawać za dużo pasty, skoro ona "przewodzi ciepło" ? Nie po to by nie marnować jej, lub że wystarczy trochę. Tylko dlatego, że jakbyś napierdo..... pastę pod radiator to chłodzenia by nie było, bo wtedy pasta odgrywała by rolę izolatora skutecznie blokując odbieranie ciepła przez radiator. Pasta nie przewodzi, a pomaga odbierać ciepło przez radiator wypełniając ubytki w powierzchni metalu, dlatego warstwa musi być możliwie najcieńsza Czytałem o przypadkach, gdzie ludzie wcale nie stosowali pasty a ich komputery działały normalnie i stabilnie. To samo z olejami do silnika, smarują i jednocześnie zapełniają te ubytki, o czym było nawet w reklamie Mobil 1 bodajże wspominane

Odnośnik do komentarza

Misiu kochany jak by pasta nie przewodziła ciepła (np. powietrze jest bardzo dobrym izolatorem i nie przewodzi ciepła dlatego się wyrównuje te nierówności bo tam na styku radiator blaszka siedzi powietrze i nie przewodzi) to za przeproszeniem G******wno by radiatior odebrał. Co do wypełnienia mikro nierówności w powierzchni osłony rdzenia procesora masz rację. Olej silnikowy niczego nie wypełnia!! olej ma smarować czyli zmniejszać tarcia i chłodzić!!! Wypełnić to se można jakimś ceramizerem tylko później silnik do wymiany ale to inna para kaloszy. Reklamy Mobila to wiesz jest marketing nie prawa fizyki :cheer:

 

@Zobaczmy co powie Wikipedia

Pasta termoprzewodząca - plastyczna masa charakteryzująca się stosunkowo dużym przewodnictwem cieplnym.

To czym wedle ciebie jest przewodnictwo cieplne. :lol:

 

Co do kart to producent podaje nominalne częstotliwości pracy. Coś mi się zdaje że ty mylisz zarządzanie energią przez zmniejszanie taktowania gdy jest małe obciążenie (co się stosuje od wielu lat) z nominalnymi wartościami pracy. To co masz na pudełku to bedą defakto maksymalne fabryczne taktowania przy pełnym obciążeniu karty tudzież przy wyłączeniu mechanizmów zarządzania energią..ot marketing :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...