Skocz do zawartości

Miniatury plików video


helios26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zamiast miniatur plików video system pokazuje ikonki w zależności od typu pliku.

I tak: pliki flv, rm są wyświetlane jako ikonki w załączniku. Pliki w formacie avi wyświetlane są w postaci ikonek w zależności od zmiany programu w jakim mają być otwierane np: ikona VLC, lub ikona MPC.

Miniaturki są wyświetlane dla plików w formacie mov, wmv i mp4.

Jak zrobić by pliki wymienione wcześniej również wyświetlane były jako miniaturki.

Stosowałem poradę ze strony http://www.hotfix.pl...ista-7-a259.htm jednak nie mogę usunąć żadnych plików o rozszerzeniu *.db nawet przy użyciu unlocker.

Natomiast w pierwszym kroku tej porady należy usunąć plik IconCache.db ale on po restarcie zaraz się pojawia.

Proszę o radę, jednak zaznaczam że nie jestem zbyt biegły a na angielski to już dla mnie za późno.

Dziękuję i pozdrawiam.

post-3359-0-99095600-1323102121.jpg

post-3359-0-60562600-1323102570.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Stosowałem poradę ze strony http://www.hotfix.pl...ista-7-a259.htm jednak nie mogę usunąć żadnych plików o rozszerzeniu *.db nawet przy użyciu unlocker.

 

Opis jest niedokładny, ta operacja wymaga zabicia powłoki explorer.exe. Poza tym, system ma wbudowane czyszczenie miniatur i wystarczy: Start > Wszystkie programy > Akcesoria > Narzędzia systemowe > Oczyszczanie dysku > Miniatury. Aczkolwiek w Twoim przypadku jest więcej możliwości dla braku miniatur plików video (w rejestrze usunięte powiązania odpowiedziane za przetwarzanie miniatur, bądź też kodeki).

 

Wyczyść cache i zobaczymy jaki rezultat osiągniesz.

 

 

Natomiast w pierwszym kroku tej porady należy usunąć plik IconCache.db ale on po restarcie zaraz się pojawia.

 

To nie jest plik związany z miniaturami. A jego odtwarzanie się jest prawidłowe.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam.

Dziękuję za szybką reakcję.

Zanim założyłem nowy temat czytałem temat o plikach graficznych, i tam właśnie zgodnie z jedną z porad czyściłem przy pomocy oczyszczania dysku miniatury, jednak to nie pomogło. Jednak tam też zaraz się pokazuje że zajęte jest 3Mb a usunąłem 7Mb.

Jeśli chodzi o usunięcie jakiegoś wpisu z rejestru to sam nic nie usuwałem. Chyba że CCleaner ale tam mam ustawione na domyślnych ustawieniach. Kodeków również nie odinstalowywałem jedynie co to instalowałem to MPC i VLC.

Dziękuję i proszę o jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Zanim założyłem nowy temat czytałem temat o plikach graficznych, i tam właśnie zgodnie z jedną z porad czyściłem przy pomocy oczyszczania dysku miniatury, jednak to nie pomogło. Jednak tam też zaraz się pokazuje że zajęte jest 3Mb a usunąłem 7Mb.

 

Pliki miniatur są przebudowywane. Po usunięciu są generowane od nowa, stąd możesz widzieć nowy przelicznik MB. Skoro nie pomogło czyszczenie cache, to problem pewnie leży całkiem gdzie indziej. Mówisz, że dotknięte są tylko te formaty:

 

 

I tak: pliki flv, rm są wyświetlane jako ikonki w załączniku. Pliki w formacie avi wyświetlane są w postaci ikonek w zależności od zmiany programu w jakim mają być otwierane np: ikona VLC, lub ikona MPC.

Miniaturki są wyświetlane dla plików w formacie mov, wmv i mp4.

 

Dla plików AVI nasuwa się błąd w powiązaniach ShellEx w rejestrze lub kodeki. Pliki FLV i RM = a czy kiedykolwiek tu były miniatury u Ciebie? Windows 7 używa własnych dekoderów, które skutkują: KLIK.

 

I am not getting thumbnails for .mkv and .flv files on Windows 7

 

By default Windows 7 uses its own decoders for video formats such as H.264. The Microsoft decoders do not work properly when Explorer want to generate a thumbnail.

 

The solution is to set ffdshow as the preferred decoder for H.264 video. First make sure that H.264 is enabled on the Codecs page in ffdshow video decoder configuration. Then use the Win7DSFilterTweaker tool to set it as the preferred decoder in Windows 7.

After you have changed the settings, you need to reboot to make the settings take effect in Windows Explorer. You may also need to clear the thumbnail cache.

 

 

Wstępnie:

 

1. Start > w polu szukania wpisz regedit > wyeksportuj do wglądu następujące klucze:

 

HKEY_CLASSES_ROOT\.avi

HKEY_CLASSES_ROOT\.flv

HKEY_CLASSES_ROOT\.rm

 

2. Pokaż przez jaki zestaw dekodujący przechodzą te pliki bez miniatur. Uruchom GSpot, otwórz w nim po kolei po jednej próbce z owych plików bez miniatur, na dole w sekcji Proposed Codec Solutions and Tests uruchom test klikając w sekcji "MS A/V" na 1. Przedstaw obrazki jaki cykl dekodujący tam występuje.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Ojej nie wiem czy te formaty pliku video były wyświetlane jako miniatury wcześniej. Zapomniałem również dodać, że instalowałem QuickTime Player-a ze względu na kodek czy dekoder(The solution is to set ffdshow as the preferred decoder for H.264 video) który potrzebny był do konfiguracji Camtesia Studio.

 

A teraz zgodnie ze wskazówkami wstawiam a pierwszej kolejności poszczególne klucze, oraz wyniki

z GPspot.

post-3359-0-15252600-1323185301_thumb.jpg

post-3359-0-22455100-1323185355_thumb.jpg

post-3359-0-15864400-1323185387_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

By widzieć pełne nazwy plików, musisz mieć odznaczoną opcję w Windows Explorer > Organizuj > Opcje folderów i wyszukiwania > Widok > Ukrywaj rozszerzenia znanych typów plików. W rejestrze klikasz prawym na HKEY_CLASSES_ROOT\.avi i opcja Eksportuj, zapisujesz plik w dowolnym miejscu na dysku, przyjmijmy dla celów pokazowych, że pod nazwą avi.reg. Otwierasz ten plik w Notatniku i przeklejasz do posta jego zawartość, lub zmieniasz nazwę avi.reg na avi.txt i dołączasz jako Załącznik. Czynność powtarzasz trzy razy, bo proszę o trzy klucze.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Po raz pierwszy chyba spotykam się z taką wyrozumiałością. Dziękuję.

 

1.Dotyczy avi:

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_CLASSES_ROOT\.avi]

@="VLC.avi"

"VLC.backup"="avi_auto_file"

 

[HKEY_CLASSES_ROOT\.avi\OpenWithProgIds]

"QuickTime.avi"=hex(0):

 

2.Dotyczy flv:

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_CLASSES_ROOT\.flv]

@="VLC.flv"

"PerceivedType"="video"

"KLCP.bak"="com.adobe.flv"

"Content Type"="video/x-flv"

"VLC.backup"="mplayerc.flv"

 

[HKEY_CLASSES_ROOT\.flv\OpenWithProgIds]

"com.adobe.flv"=""

 

3.Dotyczy rm:

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_CLASSES_ROOT\.rm]

"PerceivedType"="video"

"Content Type"="application/vnd.rn-realmedia"

@="VLC.rm"

"VLC.backup"="mplayerc.rm"

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Trochę zmąciłeś w tych eksportach. Brakuje danych na temat FLV, omyłkowo wstawiłeś eksport dla AVI dwa razy. Proszę uzupełnij, zedytuj post wyżej w miejscu które oznaczyłam w kolorze. Poprawione.

 

AVI: o ile dobrze przekleiłeś wszystko z eksportu, klucz jest pokiereszowany i niekompletny. Brakuje dokładnie tego co sugerowałam, czyli zespołu ShellEx, ponadto takich definicji jak "Content type". FLV + RM: też nie ma podklucza ShellEx. Ale przy formatach innych niż AVI może być podwójny problem, czyli dodatkowo kodeki i niezdolność Windows do wytworzenia miniatur. Nie potrafisz mi powiedzieć czy miniatury dla tych rozszerzeń wcześniej były obecne. Gspot podaje dziwne dane zwrotne na temat tego FLV.

 

 

1. Dorobienie fragmentu w rejestrze wiążącego typ pliku z handlerem podglądu. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_CLASSES_ROOT\.avi]
"PerceivedType"="video"
"Content Type"="video/avi"
 
[HKEY_CLASSES_ROOT\.avi\ShellEx]
 
[HKEY_CLASSES_ROOT\.avi\ShellEx\{BB2E617C-0920-11D1-9A0B-00C04FC2D6C1}]
@="{9DBD2C50-62AD-11D0-B806-00C04FD706EC}"
 
[HKEY_CLASSES_ROOT\.avi\ShellEx\{e357fccd-a995-4576-b01f-234630154e96}]
@="{9DBD2C50-62AD-11D0-B806-00C04FD706EC}"
 
[HKEY_CLASSES_ROOT\.flv\ShellEx]
 
[HKEY_CLASSES_ROOT\.flv\ShellEx\{BB2E617C-0920-11D1-9A0B-00C04FC2D6C1}]
@="{9DBD2C50-62AD-11D0-B806-00C04FD706EC}"
 
[HKEY_CLASSES_ROOT\.flv\ShellEx\{e357fccd-a995-4576-b01f-234630154e96}]
@="{9DBD2C50-62AD-11D0-B806-00C04FD706EC}"
 
[HKEY_CLASSES_ROOT\.rm\ShellEx]
 
[HKEY_CLASSES_ROOT\.rm\ShellEx\{BB2E617C-0920-11D1-9A0B-00C04FC2D6C1}]
@="{9DBD2C50-62AD-11D0-B806-00C04FD706EC}"
 
[HKEY_CLASSES_ROOT\.rm\ShellEx\{e357fccd-a995-4576-b01f-234630154e96}]
@="{9DBD2C50-62AD-11D0-B806-00C04FD706EC}"

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG

 

Start > w polu szukania wpisz regedit > z prawokliku Uruchom jako Administrator. W menu Plik wybierz opcję Importuj i wskaż plik FIX.REG.

 

2. Zresetuj system. Jeśli miniatury się nie ujawnią, przebuduj cache miniatur za pomocą opcji w Oczyszczaniu dysku.

 

3. Może być tu też dodatkowy aspekt z FLV, czyli trzeba przestawić na inny kodek i złamać domyślne dekodery Windows 7 np. za pomocą Win7DSFilterTweaker.

 

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Zrobiła mi Pani pięknego Mikołaja, dziękuję i może się jakoś odwdzięczę.

Jest jednak, ale co po niżej opiszę.

1-szy załącznik pozostały ikony flv i jeden avi ,pozostałe avi zmieniły się w miniaturki.

2-gi załącznik tutaj te ikonki jak były tak pozostały.

3-ci załącznik rm pozostały

4-ty załącznik cały folder zmienił się w wyświetlanie miniaturek

Reasumując z wszystkich formatów avi jakie mam cztery pozostały nie zmienione w miniaturki, nie zmieniły się formaty rm w miniaturki i formaty flv w miniaturki.

Pomimo tego już jestem zadowolony. Brakło by mi życia żeby do tego dojść. Bardzo dziękuję, że dzieli się Pani swoją wiedzą.

Pozdrawiam.

post-3359-0-13911800-1323201426_thumb.jpg

post-3359-0-26075400-1323201443_thumb.jpg

post-3359-0-48579500-1323201461_thumb.jpg

post-3359-0-17426700-1323201486_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Te 4 AVI, którym zabrakło miniatury, mogą mieć inne kodowanie niż reszta AVI, które gładko się zminiaturyzowały. Przepuść te wadliwe w GSpot i podaj dane. RM i FLV to już pewnie kwestia kodeków, co nakreśliłam na samym początku. Zacznijmy od FLV:

 

1. Wg jednego z obrazków GSpot widać, że ffdshow jest zainstalowany u Ciebie. Uruchom konfigurację video ffdshow i w sekcji Codecs uaktywnij H.264. Następnie uruchom narzędzie Win7DSFilterTweaker i w sekcji Preferred decoders przebij dekoder systemu dla H.264, zmieniając z Microsoft na ffdshow:

 

flvdecoder.png

 

2. Zresetuj system. Wymagane ponowne czyszczenie cache narzędziem Oczyszczanie dysku.

 

Podaj rezultaty czy FLV uzyskało podgląd.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam.

Po zastosowaniu się do wskazówek tzn konfiguracji ffdshow, oraz po uruchomieniu podanego narzędzia i zmianie H264 z Microsoft na ffdshow i oczywiście restarcie i oczyszczeniu dysku wspomniane wcześniej 4 pliki a formacie avi również zmieniły się w miniaturki.

Natomiast flv zmieniły się na ikonki MPC jednak kiedy zmieniłem domyślny odtwarzacz na vlc to przyjęły jego ikonki.

Podobnie plikami w formacie rm.

Załącznik 1 to flv i 2 to rm.

Pozdrawiam.

post-3359-0-69894000-1323268661_thumb.jpg

post-3359-0-01659700-1323268680_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Skoro te 4 AVI po zmianie dekodera H264 zaczęły produkować podgląd, to jak mówiłam = kontener AVI ale video kodowane w inny sposób niż wszystkie pozostałe AVI.

 

W kwestii FLV, Gspot w ogóle nie rozpoznaje kodowania ("flash video unknown type"). Klaruje się podobna historia jak wyżej, kontener FLV z innym kodowaniem niż przypuszczane, a może tu trzeba zaktualizować / wymienić zewnętrzny splitter (nie jest zbyt dokładnie wiadome co masz w systemie).

 

1. Ustalmy co tu w ogóle jest zainstalowane, z tego co w temacie widzę mamy: ffdshow + LAV Splitter (jakie wersje? instalowane osobno czy w większej paczce?), QuickTime Player, MPC i VLC. Zrób wyciąg za pomocą Codec Tweak Tool przy udziale opcji "Generate log". Przy okazji, popatrz czy w sekcji "Thumbnail settings" jest widoczny typ FLV oraz RealMedia (ta opcja się pokazuje, jeśli splitter jest obecny - przy LAV powinno to być dla obu formatów...).

 

2. Sprawdź te FLV via MediaInfo, podaj co aplikacja widzi na temat tych plików.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam.

Jeśli chodzi o ffdshow to instalowałem stosując się do porady z tej strony

http://windows7forum.pl/lite-mega-codec-pack-dla-windows-porada-t-2928.html kiedy przekierowany zostałem na stronę pobierania najpierw ściągnąłem wersję 64bit(bo mój system to 64bit) jednak nie mogłem sobie z tym poradzić odinstalowałem i pobrałem MEGA i to jest zainstalowane.

Za dalszą część biorę się do działania.

Odnośnik do komentarza

A to nowość, system 64-bit. To w jakiej wersji K-Lite jest aktualnie zainstalowany, w wersji 32-bit i 64-bit (KLIK)? Zważ, że kodeki muszą być w wersji natywnie x64, by miniatury były obsługiwane, wersja 32-bit nie nadaje się, bo domyślny Windows Explorer jest 64-bitowy. Może dlatego tu nie ma miniatur dla FLV i RM...

 

Dane, o które proszę, nadal aktualne. Z tym, że Codec Tweak Tool to już masz w systemie, część instalacji K-Lite.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Teraz dalsze wyniki w załącznikach.

 

Dane z mediainfo dla flv:

 

 

 

1-szy plik: Pełna ścieżka : E:\Różne\Poradniki Video\vitascene_tutorial.flv

Format : Flash Video

Rozmiar pliku : 24,6 MB

Czas trwania : 9 min.

Całkowita przepływność bitów : 347 Kb/s

 

Wideo

Format : VP6

ID kodeka : 4

Czas trwania : 9 min.

Przepływność bitów : 400 Kb/s

Szerokość : 1.020 pikseli

Wysokość : 764 piksele

Proporcje obrazu : 4:3

Tryb wyświetlania klatek : Stały

Szybkość wyświetlania klatek : 15,000 kl/s

BitDepth/String : 8 bitów

bity/(piksele*ramki) : 0.034

Rozmiar strumienia : 28,4 MB

 

Audio

Format : MPEG Audio

Wersja formatu : Version 1

Profil formatu : Layer 3

ID kodeka : 2

ID kodeka/Wskazówka : MP3

Czas trwania : 9 min.

Rodzaj przepływności : Stała

Przepływność bitów : 64,0 Kb/s

Kanały : 1 kanał

Częstotliwość próbkowania : 44,1 KHz

Rozmiar strumienia : 4,54 MB (18%)

 

 

2-gi plik Ogólne

Pełna ścieżka : E:\Różne\Poradniki Video\Jak_zmieni_dzie_w_noc_-_Photoshop_-_KomputerySpryciarzepl_-_.flv

Format : MPEG-4

Profil formatu : Base Media / Version 2

ID kodeka : mp42

Rozmiar pliku : 5,51 MB

Czas trwania : 6 min.

Rodzaj całkowitej przepływności : Zmienna

Całkowita przepływność bitów : 119 Kb/s

Zdekodowana data : UTC 2009-07-22 00:13:24

Znakowana data : UTC 2009-07-22 00:13:24

 

Wideo

ID : 2

Format : AVC

Format/Informacja : Advanced Video Codec

Profil formatu : Baseline@L2.1

Ustawienia formatu, CABAC : Nie

Ustawienia formatu, poklatkowy : 1 klatka

Format_Settings_GOP : M=1, N=15

ID kodeka : avc1

ID kodeka/Informacja : Advanced Video Coding

Czas trwania : 6 min.

Przepływność bitów : 72,1 Kb/s

Przwpływność maksymalna : 535 Kb/s

Szerokość : 480 pikseli

Wysokość : 300 pikseli

Proporcje obrazu : 1,600

Tryb wyświetlania klatek : Stały

Szybkość wyświetlania klatek : 6,000 kl/s

ColorSpace : YUV

ChromaSubsampling : 4:2:0

BitDepth/String : 8 bitów

Rodzaj skanu : Progresywny

bity/(piksele*ramki) : 0.083

Rozmiar strumienia : 3,33 MB (60%)

Tytuł : © 2007 Google Inc. v08.13.2007.

Zdekodowana data : UTC 2009-07-22 00:13:24

Znakowana data : UTC 2009-07-22 00:13:24

Audio

ID : 1

Format : AAC

Format/Informacja : Advanced Audio Codec

Profil formatu : LC

ID kodeka : 40

Czas trwania : 6 min.

Rodzaj przepływności : Zmienna

Przepływność bitów : 45,5 Kb/s

Przwpływność maksymalna : 94,8 Kb/s

Kanały : 2 kanały

Rozmieszczenie kanałów : Front: L R

Częstotliwość próbkowania : 44,1 KHz

Rozmiar strumienia : 2,10 MB (38%)

Tytuł : © 2007 Google Inc. v08.13.2007.

Zdekodowana data : UTC 2009-07-22 00:13:24

Znakowana data : UTC 2009-07-22 00:13:24

 

3-ci plik Ogólne

Pełna ścieżka : E:\Video\Abba - Dancing Queen - YouTube.flv

Format : Flash Video

Rozmiar pliku : 23,7 MB

Czas trwania : 3 min.

Całkowita przepływność bitów : 858 Kb/s

httphostheader : o-o.preferred.netia-ktw1.v11.lscache3.c.youtube.com

 

Wideo

Format : AVC

Format/Informacja : Advanced Video Codec

Profil formatu : Main@L3.0

Ustawienia formatu, CABAC : Tak

Ustawienia formatu, poklatkowy : 3 klatki

ID kodeka : 7

Czas trwania : 3 min.

Przepływność bitów : 723 Kb/s

Szerokość : 640 pikseli

Wysokość : 480 pikseli

Proporcje obrazu : 4:3

Tryb wyświetlania klatek : Stały

Szybkość wyświetlania klatek : 25,000 kl/s

ColorSpace : YUV

ChromaSubsampling : 4:2:0

BitDepth/String : 8 bitów

Rodzaj skanu : Progresywny

bity/(piksele*ramki) : 0.094

Rozmiar strumienia : 19,9 MB (84%)

 

Audio

Format : AAC

Format/Informacja : Advanced Audio Codec

Profil formatu : LC

ID kodeka : 10

Czas trwania : 3 min.

Przepływność bitów : 129 Kb/s

Kanały : 2 kanały

Rozmieszczenie kanałów : Front: L R

Częstotliwość próbkowania : 44,1 KHz

Rozmiar strumienia : 3,56 MB (15%)

 

 

 

Jeśli chodzi o K-lite Codec Pack to on jest zainstalowany jak domyślnie instalator ustawił w C\Pliki Programów (x86)

klcp_codec_log.txt

post-3359-0-07001300-1323275255_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Proszę stosuj opcję "Edytuj" w celu uzupełnienia informacji, jeśli nikt pod Tobą nie odpisał, zamiast pisać X postów w ciągu. Łączę.

 

Konfig nie pokazuje opcji miniatur. Wnioski: brak splittera zarejestrowanego. Potwierdza to log, log pokazuje tylko 32-bitowy pak kodeków i filtry zarejestrowane w C:\Program files (x86) + C:\Windows\SysWOW64 (32-bitowe katalogi). To nie będzie działać w Windows Explorer 64-bit. Musi być zainstalowana wersja x64 K-Lite, która zarejestruje 64-bitowe filtry. W Twoim przypadku chodzi o LAV Splitter x64, to ten jest związany z uaktywnianiem miniatur FLV i RealMedia.

 

Zainstaluj 64-bitową wersję K-Lite, równolegle do już posiadanej 32-bitowej. Po tej akcji uruchom Codec Tweak Tool i w "Thumbnail settings" zweryfikuj czy pojawiły się opcje miniatur. Po tym restart + czyszczenie cache Oczyszczeniem dysku. Podaj rezultaty ...

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Hmmm, to może jeszcze spróbuj wyzerować wpisy ShellEx, które dodałam na samym początku do FLV i RM. Codec Tweak Tool dodaje nieco inną sekwencję w tym miejscu.

 

1. Zrób nowy FIX.REG o zawartości podanej poniżej i zaimportuj do rejestru. Zresetuj system.

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[-HKEY_CLASSES_ROOT\.flv\ShellEx]
 
[-HKEY_CLASSES_ROOT\.rm\ShellEx]

 

2. Uruchom Codec Tweak Tool i w "Thumbnail settings" zaznacz FLV i RM (po punkcie 1 przestanie to być zaznaczone). Zresetuj system.

 

3. Wyczyść cache miniatur.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Yes Yes Yes !!!!!!!!

To jest chyba jednoznaczna odpowiedź.

Bardzo bardzo dziękuję za cierpliwość, wyrozumiałość no i przede wszystkim za rozwiązanie problemu.

Póki co pozdrawiam i pewnie jeszcze nie raz skorzystam z pomocy.

Przy okazji życzę Wesołych i Spokojnych Świąt oraz wszystkiego najlepszego na nadchodzący niebawem Nowy 2012 Rok.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...