Skocz do zawartości

Problem ze sterownikami


hom3r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam modem motorola sb5101e . Nie mogę znaleźć sterowników do Windows 7 x64 z tego co się dowiedziałem to chyba nie ma takich. Gdy podłączam modem do laptopa nic się nie dzieje, czy to wina braku sterowników? Bardzo proszę o opinie.

 

 

Dane Laptopa :

  • Acer Aspire 5750G
  • Chipset Intel HM65 Express
  • Procesor Intel Core i3-2330M (2.2 GHz, 3 MB cache)
  • Karta sieciowa 10/100 Mbps
  • Wi-Fi 802.11 b/g/n

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat bardziej na sieci, niż software... Windows 7 nigdy nie miałem, ale pod XP nie potrzebowałem sterowników do tego modemu (a przynajmniej podobnego, Vectra ma takie w swojej ofercie). Kto jest Twoim dostawcą netu? Jak łączysz się z netem? Jeśli masz podłączone wszystko, spróbuj zresetować modem - o ile wpięty był do niego wcześniej komp z kartą o innym adresie MAC.

Odnośnik do komentarza

A co dokładniej znaczy

Gdy podłączam modem do laptopa nic się nie dzieje
?

Jak rozumiem wcześniej do modemu był wpięty inny komp?, dlatego wspominałem o...

Zmieniłem podłączenie modemu z USB na kartę sieciową lub wymieniłem kartę sieciową na inną. Skonfigurowałem protokół TCP/IP prawidłowo a nadal nie mam połączenia z Internetem.

Należy zresetować modem (wyłączenie zasilania modemu). Modem przydziela adres IP dla jednego mac adresu karty lub USB, jeśli nie dokonamy restartu tego modemu nie przydzieli on adresu IP dla urządzenia o innym mac adresie.

http://www.multimedia.pl/faq_internet

 

Sprawdzałeś w menedżerze urządzeń status sterowników?

Odnośnik do komentarza

Tak wpięty był inny komputer i wszystko śmiga na win xp. Zresetowałem modem, ale nadal nic się nie dzieje mam na myśli że nie wyskakują żadne powiadomienia a na modemie paląsięwszystkie diody.

Co do sterowników Inne urządzenia: Kontroler Ethernet obok wyświetlony jest trójkąt z wykrzyknikiem.

W kartach sieciowych wszystko ok :Atheros AR5B97 Wireless Network Adapter.

Odnośnik do komentarza

Nie. LAN Driver klik.

Wireless znaczy bezprzewodowy, to pierwsze to nie wiem ale chyba coś od telefonów bazodanowego? Ty zaś masz wpięty kabelek w port Ethernet... zgadza się? Czyli używasz czegoś takiego pomiędzy modemem a lapkiem? = http://allegro.pl/kabel-internetowy-gigabit-cross-over-stp-rj45-2m-i1939292484.html

 

W razie dalszych problemów pokaż screen z menedżera urządzeń. :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...