Skocz do zawartości

AutoCAD - Błąd wewnętrzny


asg

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zero pomyslow, ale jak juz zakladasz temat to daj jakies logi. Reinstalacja i zmiana partycji moga wykluczyc wirusy, ale logi sprzetowe moze komus cos podpowiedza. Takie szukanie na Google za Ciebie w istocie moze irytowac, ale na jakiej podstawie mamy wrozyc. Logika nakazuje to i tamto - prawda? Co kilka glow to nie jedna, sam chetnie poglowkowalbym czasem. :) Zapodaj jak najwiecej logow i tyle.

Odnośnik do komentarza

@MarekB - logi raczej nic nie powiedzą bo próbując się ratować trochę namieszałem (o tym dalej)

@piotreek - wersja org., serwis też myśli, ale myśli pod kątem AutoCada, a problem chyba głębszy

@picasso:

To jest AutoCad Revirt Structure Suite 2012. Składa się z oddzielnego Revita (on działa) oraz AutoCada sprzęgniętego z ASD (AutoCad Structural Detailing). Sprzęgniętego - oznacza, że podczas otwierania ładuje dodatkowe biblioteki i pliki .arx

Błąd otwarcia dotyczy ASD i Acad. Acad wywala w momencie ładowania dodatkowych plików związanych z ASD (.arx)

Jak pisałem, system 64bit, Win 7, w momencie pierwszego pada zainstalowany WebrootSAC: (http://www.webroot.c...e-complete.html), który zablokował próbę ściągania TrendMicro z tego linku: hxxp://www.trendmicro.com/ftp/products/emea/TIS3264_FR.exe

W pierwszym kroku odinstalowałem WSAC i Acad/ASD. Sprawdziłem komp MBAM i HitmanPro. Zainstalowałem Acad/ASD, w systemie została zapora systemowa i WindowsDefender, kontrola konta - suwak na minimum (bez powiadomień) - dalej nie działa

Drugi krok: Deinstalacja Acad/ASD, uruchomienie CC Cleaner, ponowna instalacja Acad/ASD - dalej nie działa. Zauważyłem, że nie mam dostępu do katalogu: C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Autodesk\AutoCAD Structural Detailing 2012 - Polski, przy jednoczesnym dostępie do C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Autodesk\AutoCAD Structural Detailing 2011 - Polski

Przy próbie dostępu komunikat: obecnie nie masz uprawnień do tego folderu

Wszedłem -> karta zabezpieczeń ->zmiana właściciela

możliwości: 1 (1-Komputer\1) lub Administratorzy (1-Komputer\Administratorzy)

Konta: 1 Administrator, Gość (wyłączone)

Dodatkowo: Komputer-właściwości-ochrona systemu-OS (c:) (System) Wyłaczona

Próba instalacji na partycji D też bez skutku.

OTL.Txt

Extras.Txt

checkup.txt

Odnośnik do komentarza
Drugi krok: Deinstalacja Acad/ASD, uruchomienie CC Cleaner, ponowna instalacja Acad/ASD - dalej nie działa.

 

Pytaniem jest, czy po deinstalacji usunąłeś foldery C:\Users\1\AppData\Roaming\Autodesk + C:\Users\1\AppData\Local\Autodesk? Te foldery pozostają folderami ustawień, niezależnie od tego na której partycji zainstalujesz program. Czy czyściłeś rejestr (mętna wzmianka o CCleaner), a jeśli to konkretnie co?

 

 

Zauważyłem, że nie mam dostępu do katalogu: C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Autodesk\AutoCAD Structural Detailing 2012 - Polski, przy jednoczesnym dostępie do C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Autodesk\AutoCAD Structural Detailing 2011 - Polski

Przy próbie dostępu komunikat: obecnie nie masz uprawnień do tego folderu

 

Nie wiem jak to odczytywać: po ręcznym przyznaniu uprawnień to nadal aktualne czy już nie? Jeśli ten problem nadal ma miejsce, spróbuj odblokować przez GrantPerms x64, w oknie wklejając tę ścieżkę i opcja Unlock.

 

.

Odnośnik do komentarza

Czy wyczyściłem te foldery - już nie pamiętam, ale mogę to zrobię to tym razem. CC Cleaner - wszystko co się włacza domyślnie + Windows-zaawansowane oraz rejestr (wszystko)

Grant rozblokował foldery, ale ikonki skrótów nie odświetlają się poprawnie.

 

-edit-

Serwis stwierdził, że to nie podlega gwarancji, a supportu nie wykupiłem.

Coś (ktoś?) mi blokuje folder AutoCada 2012. Mogę go rozblokować na chwilę, ale potem znów coś (ktoś?) blokuje mi foldery. Nie chcę rzucać pochopnych oskarżeń, ale ten problem powtarza się co roku, kiedy odmawiam przedłużenia supportu (800 euro ASD + 975 euro ARSAP). Kolejność wydarzeń taka sama: 1.moja odmowa - 2.list polecony z Autodesku o nielegalnych instalacjach (w zeszłym roku o 50! a ja mam 1 komp i 1 notebook, na którym z resztą ASD ani zipnie) -3.Nagły pad ASD/Acad, bez możliwości skutecznej reinstalacji.

Brzmi absurdalnie, ale jakoś nie przestaje mi chodzić po głowie... Cóż, na razie działa.

 

Czy jest możliwość dociec, co (kto?) blokuje mi te foldery?

Odnośnik do komentarza

Ja też dostaje pisma od Autodesku i w sumie je ignoruje bo dobrze znam umowę licencyjną i dobrze wiem ze moja pracownia jest w porządku jeżeli chodzi o legalność oprogramowań.

Jeżeli masz oprogramowanie legalne i nie sklonowane n razy niema się co stresować.

A co do teorii spisku że ktoś ci blokuje CADa to powiem tylko tyle… jeżeli by tak było to nie uważasz że net był by pełny takich zgłoszeń ?? Może Autodesk blokuję też Internet? J

A nie bierzesz pod uwagę że może już czas na porządny format systemu.

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Pisma również ignoruję. Wszystko co mam na kompie jest czyste. Miałem też audyt legalności (choć dziś już nieaktualny, ale mam wszystko legalne). Wydaje mi się, że coś w systemie (zapis w rejestrze?) powoduje, że tworzony podczas reinstalacji folder jest zablokowany i do tego chciałbym dojść co to.

Co do blokady przez Autodesk:

Warunki licencji

6.2.2 Wyłączenie Dostępu. LICENCJOBIORCA PRZYJMUJE DO WIADOMOŚCI ORAZ WYRAŻA ZGODĘ, ŻE INSTALACJA I DOSTĘP DO MATERIAŁóW LICENCJONOWANYCH MOŻE ZOSTAĆ WYŁĄCZONY PRZEZ MECHANIZMY AKTYWACJI, BEZPIECZEŃSTWA I OCHRONY TECHNICZNEJ, JEŻELI LICENCJOBIORCA PODEJMIE PRóBĘ DOKONANIA TRANSFERU CAŁOŚCI LUB CZĘŚCI MATERIAŁóW LICENCJONOWANYCH NA INNY KOMPUTER, JEŻELI LICENCJOBIORCA PODEJMIE PRóBĘ MANIPULOWANIA MECHANIZMEM OCHRONY TECHNICZNEJ LUB MECHANIZMEM DATOWYM NA KOMPUTERZE LUB W MATERIAŁACH LICENCJONOWANYCH, JEŻELI LICENCJOBIORCA BĘDZIE WYKORZYSTYWAŁ MATERIAŁY LICENCJONOWANE PO UPŁYWIE OBOWIĄZUJĄCEGO OKRESU SUBSKRYPCJI LUB OKRESU USTALONEGO LUB JEŻELI LICENCJOBIORCA PODEJMIE INNE DZIAŁANIA MAJĄCE WPŁYW NA TRYB ZABEZPIECZENIA LUB DZIAŁANIA DOKONANE W INNYCH OKOLICZNOŚCIACH, MAJĄCE WPŁYW NA DOSTĘP LICENCJOBIORCY DO PRODUKTóW PRAC I INNYCH DANYCH LICENCJOBIORCY.

:P

Odnośnik do komentarza

nie wiem jak to skomentować... ewidentnie widzę po wpisach kompletny brak wiedzy w temacie, przepraszam za szczerość.

Ten paragraf nie mówi że ktoś ci może wyłączyć zdalnie twoje oprogramowanie... Mówi że jak nie masz prawa do autocada to ci go nie zaktywują...

Powiem tylko tak: ja jestem zadowolony z produktu i z supportu za który słono płacę. Jeżeli uważasz wszytko za spis przeciwko klienta to czemu nie przejdziesz do rozwiązania konkurencji ?? :o

 

Ale wracając do tematu, jeżeli masz folder zablokowany a jesteś adminem systemu to albo masz jakiegoś wirusa albo coś masz na prawdę pokręcone w systemie.

Przecież niema sensu że cad ci blokuje jakiś folder.... mnie się nigdy nie zdarzyło. A jak zaczęło się sypać to się okazało że miałem jakieś wirusy w systemie.

Odnośnik do komentarza

Nie gniewam się za szczerość :)

Punkt 6.2.2 rozumiem tak samo, stąd ten " :P" uśmieszek na końcu. Jednocześnie, znając życie wiem, że każdy zapis umowy mozna w razie czego próbować nadinterpretować.

Zadowolony z produktu? To chyba używasz czystego AutoCada, albo jesteś architektem. Nie znam osoby zadowolonej z ASD, więc jeśli jesteś zadowolony z ASD lub Revit Structure Suite chętnie nawiążę współpracę. Po co mam się sam kopać z koniem.

Od lipca do października (w październiku nie przedłużyłem) support był skuteczny w 1 przypadku na 16. Za czasów Robobatu było to 99% za Autodesku 6%. Przechodzę do konkurencji, ale mam rozpoczęte tematy w ASD i w tym muszę je skończyć.

Jestem adminem systemu, nie mam wirusa, może mam coś pokręcone w systemie ale nie mogę tego sam znaleźć - stąd tu napisałem tutaj posta.

Mnie również nigdy nie zdarzyło się, że Cad coś mi zablokował. Natomiast trzykrotnie zdarzyło mi się, jeśli moja decyzja na przedłużenie supportu była negatywna, że Cady przestawały działać. Dwa razy się ugiąłem i Cady cudownie znów działały, więc nie pisz, że nie chodziłyby Ci po głowie nawet tak absurdalne podejrzenia. Cóż, może po prosu mam pecha.

Co do wirusów - miałem dwa lata temu, kiedy bawiłem się w testowanie paczek, ale to był inny komputer. Z resztą - dałem logi, był skan MBAM i HitmanPro, Panda, Prevx/Webroot.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...